Sayfa 342/1023 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. kasa boşşş,yiye yiye sıfırı tükettiler. şimdi cumhuriyet döneminden kalan antikalara sardılar. yannız bu yağma ile ancak 2-3 ay idare ederler. o yüzden seçimi öne almaya baksınlar! Batışınızı canlı canlı görecem!

Şeker fabrikalarının satılmasının ardından bir satış da kömürde geliyor. Bu yıl en az beş kömür ve linyit madeni özelleştirilecek

2. sahi Jimy Boy (Cem Boyner ) ne yapıyor ,

Bağdat caddesinde AKİŞ GYO firmasından aylığı 330.000 ABD Doları artı Stopaj olacak şekilde kendi BEYMEN mağazası için yer kiralamıştı . Ayrıca senelik dolar bazında zam yapacaktı...

Önünden geçenler diyor ki mağazada in-cin top oynuyormuş.

3.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    asyabanktan mi bahsediyorsun sen.?
    eger bahsettigin buysa cevap bulacagin yer: ergenekon ve balyoz operasyonlari..aradigin tum cevaplar orada gizli..
    asyabank değil keşke o olsaydı.. zira rte "bankasya batmış bir bankadır" dediğinde fetö severler banka da para yatırma kuyruğu oluşturdular..

ve bankasya kapatılmadı.. yıllarca devletin elinde banka açık kaldı. yani isteyen parasını çekti , isteyen yatırdı.. 15 temmuz da heryer bombalanınca akp bankasya yı kapattı.. zaten sıradan vatandaşlar çoktan o bankadan çıkmıştı.. kalanlar fetö elamanları olduğu için paralarına bankada yada farklı şekilde el konulması birşeyi değiştirmeyecekti.

özetle; sıradan suçsuz insanın parasını devlet bankasya da gasp etmedi..

benim söyledğim türkiye bankacılık tarihin de ilk defa (bana göre son defa) ve sıradan insanın tabir i caiz ise 30 yılda yaptığı konut birikiminin sebepsiz gaspı denilebilir

muhtemelen bu işi fetö tezgahladı, akp de harfi harfine yerine getirdi.. önemli kısmı bu değil akp nin akıl almaz insan katliamına 15 yıldır son vermemesi düşündürücü (benim canımı sıkan tarafı bu)

şunu söylemek istiyorum. sen burada iddia ettiğin konular da çok büyük olasılıkla haklısındır.. buradaki insanları zaman içerisin de tanıdım (bana gerekli olan boyutta)

dürüstlük, vicdan, ahlak, hak, hukuk, adalet hepsi hikaye.. BİR TEK AMAÇ VAR BU SAYDIĞIM MEZİYETLERE SAHİP GİBİ GÖRÜNMEK VE ÖYLE DAVRANMAK..

e tabi iş böyle olunca sunni oluyor.. yani gerçek değil. sanal bir dürüstlük, adalet vs yaşanıyor.. insanın en büyük sorunu zaten samimiyetsizlik..

o yüzden BURADAKİ İNSANLARLA MÜCADELENİ BIRAKMAMANI VE HAKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ..

işin özeti KİMSE DOĞRU, DÜRÜST, İYİ , ADALETLİ değil. buda seni her konuda haklı yapıyor..

saygılar,

Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    asyabank değil keşke o olsaydı.. zira rte "bankasya batmış bir bankadır" dediğinde fetö severler banka da para yatırma kuyruğu oluşturdular..

ve bankasya kapatılmadı.. yıllarca devletin elinde banka açık kaldı. yani isteyen parasını çekti , isteyen yatırdı.. 15 temmuz da heryer bombalanınca akp bankasya yı kapattı.. zaten sıradan vatandaşlar çoktan o bankadan çıkmıştı.. kalanlar fetö elamanları olduğu için paralarına bankada yada farklı şekilde el konulması birşeyi değiştirmeyecekti.

benim söyledğim türkiye bankacılık tarihin de ilk defa (bana göre son defa) ve sıradan insanın tabir i caiz ise 30 yılda yaptığı konut birikiminin sebepsiz gaspı denilebilir

muhtemelen bu işi fetö tezgahladı, akp de harfi harfine yerine getirdi.. önemli kısmı bu değil akp nin akıl almaz insan katliamına 15 yıldır son vermemesi düşündürücü (benim canımı sıkan tarafı bu)

şunu söylemek istiyorum. sen burada iddia ettiğin konular da çok büyük olasılıkla haklısındır.. buradaki insanları zaman içerisin de tanıdım (bana gerekli olan boyutta)

dürüstlük, vicdan, ahlak, hak, hukuk, adalet hepsi hikaye.. BİR TEK AMAÇ VAR BU SAYDIĞIM MEZİYETLERE SAHİP GİBİ GÖRÜNMEK VE ÖYLE DAVRANMAK..

e tabi iş böyle olunca sunni oluyor.. yani gerçek değil. sanal bir dürüstlük, adalet vs yaşanıyor.. insanın en büyük sorunu zaten samimiyetsizlik..

o yüzden BURADAKİ İNSANLARLA MÜCADELENİ BIRAKMAMANI VE HAKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ..

işin özeti KİMSE DOĞRU, DÜRÜST, İYİ , ADALETLİ değil. buda seni her konuda haklı yapıyor..

saygılar,
    Tesekkur ediyorum, simdi anladim sizi; saygilar..

Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku

saygılar,
    Sayın casual, damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış. Her neyse ben sizin o düştüğünüz damdan düşmemiştim ama yine sizi anladıydım, lakin siz şimdi o SİZİ DAMDAN düşüren nin yandaşına anlayış gösteriyorsunuz bunu anlayamıyorum , kendinizle çelişkiye düşüyorsunuz gibime geliyor.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu savasc yoksa demirören mi

Ayıptır günahtır, koskoca MB dövizdeki atağın nerden geldiğini araştırıyormuş..

Daha çok fazlasıda var ama 133 milyar dolar sıcak parayı babam sokmadı bu memlekete..

Bizim köşedeki tüpçüye sorsan atağın nerden geldiğini söyler sana..

Neyse ben biraz güvercin yemliyeyim..

Neyse konumuza dönelim, nerede kalmıştık ? Aşağılara 4.12 lere doğru YANDAŞ lar bir deneme yaptılar boylarının ölçüsünü aldılar gibime geldi. Bunlar ya kaz kafa yada TEPEDEN gelen emirle mecburen bir şeyler yapmaya kalkıyorlar. Ulan zamanında SOROS koskoca British empire` ın MB sının anasını ağlattı diyoruz hala anlayamıyorlar.

Necmettin Batırel ve Özgür Demirtaş ile dolar ve 10 daha koyarım muhabbeti
    https://www.youtube.com/watch?v=Vpy-NZH_28g

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Geçenlerde 4,10-4,20 dolar /tl kurunun ülkede kriz çıkarmayacağını söylemiştim
    Çok bildiğimden mi ?
    Tabi ki hayır
    Sağdan/soldan-ordan/burdan duyduklarımla
    Peki dolar/tl kurunun çok kısa zamanda (1-2-3 ayda) nelere gelmesi ülkede kriz çıkartır?
    Teknik bir bilgisi olan varmı?
    Bunu ölçme şansımız varmı?

saygılar/başarılar
    sn üstat,
    kriz denip duruyor ama kriz nedir ne değildir, ya da kime göre kriz neye göre kriz diyelim?
    bana sorarsanız ve kendi gözlemlerimden yola çıkarak;
    ülkedeki sabit gelirli vatandaşların maaşı son beş yıldır usd bazında net eriyor. yani bu ne demek?
    ekonomi literatüründeki kriz tanımı üst üste iki çeyrek gsmh de negatif büyüme olarak geçer.
    oysa bu arkadaşların durumu çok daha vahim; son beş yıldır tam bir çöküş yaşıyorlar..

bence teşviklerden biraz da sabit gelirliler faydalanmalı.. sosyal adalet bunu gerektirir..

Sayfa 342/1023 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •