Sayfa 517/1023 İlkİlk ... 174174675075155165175185195275676171017 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dünya da faizler artarken/likitide daralırken Reis in yapabileceği 3 şey var

1)180 derecelik bir U dönüşü ile Batı ile iyi ilişkiler geliştimek-reformlar yapmak
    2)Serbest piyasayı kısıtlayıcı tedbirler almak..
    3)Saldım çayıra mevlam kayıra deyip çamış gibi yatmak ....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    İttiri boktan bir konu uzamış gitmiş oysa kk nın manevrasından sonra yarın ödü .okuna karışan bir sürü adamın paraları dolara çevirip yurt dışına kaçırmış ihtimali var kimse dolar muhabbeti yapnıyor
    yarın dolara iyi bakın birde 20-21-22 haziranda korkan parayı kaçıracak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Dünya da Dolar da Ayı piyasası 2008 itibariyle sona erdi........2008 de herkes krizin biraz regülasyon fonksiyon yapmasına müsade etti....Biz Reza denen adam sayesinde dövizi baskılayıp dış borcun uzaya çıkmasını sağladık........Şimdi saldım çayıra modu hakim........

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    4.10 vurdu çekti.
    tatil günü be ne be bilader
    yarın itibariyle geçen çarşamba olanları komple yemiş ve unutmuş olacağız
    tcmb nin hamle yapacağını düşünmüyorum
    Klasik demeçler
    her zaman söylerim bunlar iyi günlerimiz
    kk nın hamlesinden sonra ya iktidar değişirse korkusu bi yayılırsa izle gümbürtüyü reklam olsun diye sattıkları 3-5 dolarları bile geri almak için birbirlerni ezerler
    parittede doların arkasında rüzgarı aldı yelkenleri açtı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    kk nın hamlesinden sonra ya iktidar değişirse korkusu bi yayılırsa izle gümbürtüyü reklam olsun diye sattıkları 3-5 dolarları bile geri almak için birbirlerni ezerler
    parittede doların arkasında rüzgarı aldı yelkenleri açtı
    İktidar değişimi olursa para politikası işlevsel hale geleceğinden döviz bir şekilde frenlenebilecektir.
    Sorun halihazırdaki iş adamlarının bir paniğe kapılması ise burada da şöyle bir durum var;
    Şu anda iş aleminin elindeki anlık likidite epey az , ellerindeki varlığın çoğu yaptıkları projeler karşılığı bankalarda zimmetli. Bu durum da ciddi bir sermaye çıkışını engelleyebilir.
    Bireysel hesapların ise hızlı bir şekilde yurt dışına transferi geçen yıl bu zamanlarda yapılan bir kanun değişikliği ile daha iyi regüle edilebilir bir hale getirildi. (kanun: türk lirasını koruma kanunu ve kambiyo kanunu).

Ben daha çok iktidar değişikliğinin olmayacağı senaryo için dövizdeki baskının daha fazla olabileceğini düşünen taraftayım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. ak bir beyinle bakış açısı bize birşey olmaz. Zaten hökümetimiz el halıcılığı ile ekonomimizi uçuracak. Zaten araplar yüzmilyarlarca dolar getirecek. Dayım da cinsiyet değiştirecek. vs vs. Bugün alım fırsatı olmadı yoksa sattığımız fiyattan geri koyacaktık dolaresleri...Ha dth lara el koyma meselesine gelince ben dünden razıyım. En çok dolar iç anadoluda akp tabanındadır. Hemide faizlidir.

7.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    ak bir beyinle bakış açısı bize birşey olmaz. Zaten hökümetimiz el halıcılığı ile ekonomimizi uçuracak. Zaten araplar yüzmilyarlarca dolar getirecek. Dayım da cinsiyet değiştirecek. vs vs. Bugün alım fırsatı olmadı yoksa sattığımız fiyattan geri koyacaktık dolaresleri...Ha dth lara el koyma meselesine gelince ben dünden razıyım. En çok dolar iç anadoluda akp tabanındadır. Hemide faizlidir.
    Doğru tahmin en çok dolar,2017 yılında;dolarları satalım kampanyasında Konya da çıkmıştı,en az döviz mevduat ise İzmir ve Edirne deydi...

8.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    ak bir beyinle bakış açısı bize birşey olmaz. Zaten hökümetimiz el halıcılığı ile ekonomimizi uçuracak. Zaten araplar yüzmilyarlarca dolar getirecek. Dayım da cinsiyet değiştirecek. vs vs. Bugün alım fırsatı olmadı yoksa sattığımız fiyattan geri koyacaktık dolaresleri...Ha dth lara el koyma meselesine gelince ben dünden razıyım. En çok dolar iç anadoluda akp tabanındadır. Hemide faizlidir.
    Çarşambayı bekleyin.

Washingtonda, kapalı kapılar ardında iş kotarıldı.

https://ahvalnews2.com/turkish-econo...ble-rate-hikes

Sayfa 517/1023 İlkİlk ... 174174675075155165175185195275676171017 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •