Sayfa 3/969 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7751 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GEREL - Gersan Elektrik

934.994 para girişi olmuş....

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. hayırlı olsun ilk sayfada bir iki kelamımız olsun.
    Bu hisseyi şubat başından beri taşıyorum ufak tefek trade ederek maliyetimi bayağı aşağılara çektim. Borsada şuan bana en çok kazandıran hisse oldu. Erzurum beklentisi haricinde şirketin daha çok beklentileri olduğu kanaatindeyim. Eğer şarj işinden alnının akıyla çıkarsa gelecekte de siyasetin rüzgarını daha fazla arkasına alacağını düşünüyorum.
    Şuan Türkiye'nin iktisadi göstergelerine baktığımda para birimimizin değer kaybetmesinin başlıca sebebinin dış ticaret açığımız olduğu aşikar. Yerli otomobil, enerji santralleri, savunma sanayisi harcamaları, hızla her şehirde kurulan teknoloji üsleri gibi projelerin temel mantığının da dış ticaret açığının kapatılması olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda dünyanın gelecekte önemli bir teknoloji ihtiyacını karşılayacak olan elektrikli otomobilin, ülkemizde bir aksanın dahi üretiliyor olmasının türkiyenin ekonomik göstergelerine olumlu yansıyacağı kanaatindeyim. Gerek şuan bulunan iktidar, gerekse gelecekte ülkemizi yönetecek olan iktidarların ihracat yapabilen veya ithalat talebini kısabilen şirketleri teşvikleyecekleri kanaatindeyim.
    Özetlemek gerekirse doların bu denli paramızı ezdiği bir ortamda dış ticaretle doğrudan ilişkili olabilecek şirketimiz GEREL in ileride daha da değerleneceğini düşünüyorum.

Bu makro analizin dışında mikro olarak bakmak gerekirse elbette netleşmeyen çok fazla şey var. Örneğin Tesla ile işin neresindeyiz bunu şeffaf bir şekilde bilemiyoruz. Hükümet bizi destekliyor ancak ne kadar destekliyor bunu bilemiyoruz. Finansman sorunumuz var bunu ne kadar aştık, aşma şeklimiz bize gelecekte ne gibi sorunlar çıkarabilir gibi bir takım soru işaretlerimiz var. Ancak tüm bu soru işaretlerine rağmen ivmeli güçlü bir hisse performansımız var. Çünkü bana göre bu soru işaretleri bir risk unsuru ve bizler bu riski satın alıyoruz. Demem o ki bu hisseye şuan; dolar olmuş 4 tl, makro sıkıntılarımız var, mikro anlamda belirsizlikler var gibi fikirlerle yatırım yapmayıp, bunlar çözüldüğünde yatırım yaparım diye düşünenler varsa o zaman, yani bu sorunların aşıldığı zaman satın aldığınız hisse değerini bulmuş artık tıkır tıkır üretimini yapıp temtettüsünü dağıtır hale gelmiş olursa kazancınız da o kadar az olmuş olacak. Tabi risk iştahı ve kazanç beklentisi düşük olan yatırımcılar için bu da bir seçenek. Nacizane fikirlerimi beyan ettim. Herhangi bir şekilde tavsiyem yoktur. İsteyen alır isteyen satar.
    Herkese hayırlı geceler bol kazançlar dilerim

https://i.hizliresim.com/Z9qjga.png

4. Hayirli olsun yeni sayfa yeni zirvelere ulaşmak dilegiyle...

ZTE BLADE V0730 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=20393

16 + 19 mart toplamda yabancı takası 328.000 lot ( yaklasik 2.400.000 TL) artmis....

7. sayın drwho ve hacı1984 borsada kesinlik yoktur.Sadece Gereli uzun süredir takip eden bir yatırımcı olarak bunu düşünüyorum.Kendimce fikrimi beyan ettim.Sağlıklı gidiş için düzeltme ve boşlukları doldurma şarttır ve bunun zamanı gelmiştir diye düşündüğümden bunu dile getirdim.Yarın veya ertesi gün olur olmaz ama olacaktır tahtanın gereği.Hacı1984 gün içinde yaptıkları düzeltme değildir direnç noktasını bugün birkaç defa test etti ancak baskıdan dolayı geri çekildi alt direnç noktasına dayanarak destek oluşturdu.Kimimiz düzeltme diyoruz kimimiz keriz silkeleme kimimiz beklenti bitti ama kağıdın tekniği var her kağıt bir algoritma dahilinde hareket ediyor.Kısır bilgim ile borsanın bana kattıklarından öğrendiklerim ve iyi tanıdığım bir tahtadaki gözlemlerimi cevap hakkı doğduğu için paylaşmak istedim.Yoksa kesin doğrudur vs diye bir iddiam yok yanlış anlaşılmasın
    Ben sizin hilelerinizle oyunlarınızla baş edemedim, bu bana dert oldu; ben de size boyun eğmedim, bu da size dert olsun...

8. Bu arada umarım yeni sayfamızda mutlu günlerimiz olur hepimiz yatırımcıyız ve bir beklenti ile buradayız.Ve gerel bu beklentileri fazlasıyla karşılayacak bir kağıt.Bu güne kadar olduğu gibi şu an daha ikinci yarının başlamadığını düşünüyorum.Benim bir şirketim olsa ve bana böyle bir misyon yüklense ite kaka bana iş verilse ve bir konuda Türkiyenin göz bebeği haline getirilsem.Daha vizyonlu ve genç beyinler olsa daha farklı olur tabiki bu şirket.Sanki sopa zoruyla bu işe sokuluyor görüntüsü var şu anda
    Ben sizin hilelerinizle oyunlarınızla baş edemedim, bu bana dert oldu; ben de size boyun eğmedim, bu da size dert olsun...

Sayfa 3/969 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •