Special Days Image
Sayfa 129/193 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Metro 1.45
    Avtur 1.55
    Avgyo 1.45
    19 Kasım Salı.Mesaj mi vermek istiyor.
    Biraz dinlenenip bu seviyelerde ani bir hareketle 1.60 i önümüzdeki günlerde gösterebilir.
    Benim için kriter 1.90 seviyesi ...
    Sn . İllim paylasimlarini eksik etme.
    Her şey gönlünüzce olsun

2. Gunun bir yorumunu yapalım: evet sert bir haftanin bizi bekledigi zaten anlasiliyordu...bu gune nasil geldik önce onu bir hatirlayalim 1.04 den 1.19 a kadar 1/2krsluk gunluk marjlarla usul usul geldik; 1.19 gunu bilanco geldi ve gaziyla bir hamle oldu ve 1/2krsluk marjlar gunluk 3/5 krs marjlara donustu; bu iki asamada da aktif kademelerde 500/1m arasi lotlarla tahta kontrol ediliyordu...gecen hafta marj 4/8krs arasina acildi ve aktif kademeler 300/500binlota indi...bu güne kadar sürec tahta kontrolü ve ky.süzme şeklinde ve her kapaniş öbür gunun dibi olacak sekilde idi...yani adamlar bu gune kadar 1.04/1.34 arasi cukura iniş ve cikista ki alan ky.nin cogunu eritti...tahtaci artik 2tl hedefe göre yeni bir kanal acmaliydi 1.34/1.55 arasi zaten günlükculer harici eski ky. yani 1.04/1.34 arasi kaydedeger oldugunu sanmiyorum ve burada sert hareketle 1.55/2 arasi ky.yi silkeleme niyetiyle sertligini arttirdi usttelik %99 halka acik patronu ortada olmayan belirsizligin kimin alip sattiginin bellinolmadigi bu atmosferde ky.nin titreyecegi asikar; tweterci stoplu girip cikan ky.ler haric avgyo ya pek yeni ky. dadanmamistir bu gun..

bu gunun grafigine bayrak olarak bakmali mi bakmamali dusundum. galip tarzi islemde bayrak olamayacagina karar verdim...cunku galip bayrak öncesi bir tavan yada %10 uzeri kapanis yapiyor genelde ve ertesi gun bayrak hareketini yapiyor ve bayragin rengi kirmizi oluyor grafikte...oysa bu gun galipcim 39/60 arasi her kademeyi yavas indi cikti yani satana satis alana alis sansi verdi...bunun hala ozellikle 1.5/2.5 arasi alim yapan yada benim gibi yuklu alip 1.7/2 arasi hedef bekleyen ky.yi biktirma hareketi olmasi olasi...gunu ekside kapatmayip barın yesil kalmasi gozleri yarina ceviriyor eger yarin tavan yaparsa ertesi gün kirmizi bayrak diregi dusunebilir...tabi bu goruslerin hepsi olasilik negatif yonude hesaba katmak gerek...

...bu bakis acimi sadece grafik teknigi ile dusunmuyorum asıl mazemem temel analiz; karliligin olumlulugu; sermaye yeterliligi hatta fazlaligi; gyo sektorunun ivmesi; borclulugun azligi; sirketin metro paylarini karli bir sekilde nakite dönuşmesi gibi...sadece tek eksik patron yada kurumlari hala kayip...adamda hakli bukadar guclu temel analizi varken tahtada birde ben alim yapsam ky.dolusur elinde olan satmaz diye dusunuyor adam...demekki yanci kurumlar yeter mali toplayip tahta fiyatini makul seviyeye adim adim tasidiginda patron ortaya cikabilir...ve patron ortaya ciktiginda costurup mali yeni ky.ye yan hesaplardan kusacaktir...zaten bu gidisle patron ortaya cikana dek ben coktan mali yancilara teslim edecem gibi...cunku patron 2tlden once cikmaya niyeti yok gibi...

...yarin sertligin devam etmesi trend olarak beklenmeli...bu gunun kapanisi yani 1.45 alti kapanis olmadigi takdirde yarinda umud surer 1.45 alti kapanis olur ise yarin ozanan grafikteki desteklere gozunu dikebilirler...bakalim yarin nasil olacak...

...2tl ustu alan ve beklemek zorunda kalan ky.nin yerinde olsam ekrana hic bakmam bu gunlerde...ayrica yeni giren ky.ler de ipte yurumeyi bilmiyorsa amman diyorum...siz siz olun onun bunun lafiyla mal alip satmayin BEN DAHİL...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. yatirim finans dunki takasi 1.2m civari idi bu gun 700civari alima ragmen takasi dusuk...acaba dunki alimi nereye virmanladi; eger batuma virmanladiysa yabanci payi hizlanir gibi...bakcaz...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. tahtaya para sokmadan malum kurumlar paslaşarak tahta yukseltiorlar gibi...toplayicida batum niyetine yatirim finans...metro yatirimla toplasa ky. titremez diye y.f. olarak kamufle oluyor suan galipcim...gibi...

5. yabancı oranı

haftalardır yazdım, yabancı takası takip diye. şükür bugün de yükseldi. bu dalgalanmalar normal günlük al-sat yapanları döküyor. yabancı oranı %25 - 30 a kadar dayanacak. kısa vaeli işlem yapanı yakarlar. ben pek küçük yatırımcı olduğunu düşünmüyorum. küçük yatırımcı 2 lira sonrasında gelir. ancak benim senaryom farklı daha yeni metro yatırımda küçük yatırımcının canını yaktılar dolayısıyla küçükler korkacaktır.bence küçükleri korkması çok iyi oldu. yabancı takası yükselerek hisse daha çok yukarı çıkacaktır. küçükler gelmezse hayal edemeyeceğimiz rakamlara çıkarız.

herkese bol kazançlar

6. city : 7,01
    doce : 3,05

ytd...

7. Kapanışı merak ediyorum.

***YAYLA* *CEMAS* *ADANA* *AVGYO* *BRMEN* *TDGYO* *MTRYO* *OSTIM* *DGGYO* *ADNAC* *BJKAS* *ARSAN* *KLGYO*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören

***YAYLA******CEMAS******ADANA******AVGYO******BRM EN******TDGYO******MTRYO******OSTIM******DGGYO**** **ADNAC******BJKAS******ARSAN******KLGYO*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu )

Özet Bilgi DÖNÜŞÜM
    İlgili Şirketler ADANA, ADNAC, ARSAN, AVGYO, BJKAS, BRMEN, CEMAS, DGGYO, KLGYO, MTRYO, OSTIM, TDGYO, YAYLA

Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Borsa Kodu Sıra No Satışa Konu Pay Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Tsp İşlemi ** Satış Kısıtı **
    ADANA 1 ADANA ÇIMENTO SANAYII A.S. A GRUBU E MÜNIR IÇÖZ 127,190
    ADNAC 2 ADANA ÇIMENTO SANAYII A.S. C GRUBU E MÜNIR IÇÖZ 125,590
    ARSAN 3 ARSAN TEKSTIL TICARET VE SANAYI A.S. E BAYBORA ERCAN 10,000
    AVGYO 4 AVRASYA GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E TOLGA ERCAN 161.692,000
    BJKAS 5 BESIKTAS FUTBOL YATIRIMLARI SANAYI VE TICARET A.S. E BAYBORA ERCAN 309.029,000
    BRMEN 6 BIRLIK MENSUCAT TICARET VE SANAYI ISLETMESI A.S. E BAYBORA ERCAN 150.100,000
    CEMAS 7 ÇEMAS DÖKÜM SANAYI A.S. E TOLGA ERCAN 32.811,000
    DGGYO 8 DOGUS GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E BAYBORA ERCAN 46.308,000
    KLGYO 9 KILER GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E BAYBORA ERCAN 50.000,000
    MTRYO 10 METRO YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E BAYBORA ERCAN 350.000,000
    MTRYO 11 METRO YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E TOLGA ERCAN 139.000,000
    OSTIM 12 OSTIM ENDÜSTRIYEL YATIRIMLAR VE ISLETME A.S. E TOLGA ERCAN 50.000,000
    TDGYO 13 TREND GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E BAYBORA ERCAN 9.696,000
    YAYLA 14 YAYLA ENERJI ÜRETIM TURIZM VE INSAAT TICARET A.S. E TOLGA ERCAN 21.077,000

(*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır. (**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi mevzuatta öngörülen sürede tamamlanacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/799810

BIST

(20/11/2019 - 17:06:05)

Sayfa 129/193 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •