Sayfa 141/193 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Yuzde yuzu halka acik bir sirket
    Metro grubu diger sirketlerde bir sekilde yuzde 50 ve ya 30 halka aciklik orani bunda tamamini vermis , yuzde besi gecen bir yatirimci yok.
    Kap sermaye ve ortaklara bakinca bir sey gozukmuyor bombos, sirketin sahipleri sen biz onlar vatandas , vatandas bir sirket kurmus ve yonetimini A grubu imtiyazli pay sahibi yonetim kuruna 3 kisi adaygosterebiliyo denmis.
    En son faaliyet raporunda yeterli sayida katilim oldu , ilk kez yatirimcilara soru sorma hakki verildi , kimse soru sormadi diyo 2019 yili genek kurul toplantisinda yaziyor ordan okudugum kadari ile ilginc .....
    Sayin ilim degerli bilgilerinizi okuyoruz ve mutlaka hisse ile ilgili islem yapan kurum ve kuruluslarda bu yazilari okuyodur , siz spek olsaniz bu sizin yazdiklariniza gore nasil bir hareket yapardiniz ?
    Sahsen ben ucuncu ceyrek 1,24 lerde gordum , hisse hareketleri hakkinda pek yorum yapamiyorum cok az ilgi kardan dolayi oldu benim icin genelde metro grubu ne olursa olsun kagitlarin gordugu yil ici dip seviyelere gore yuzde 60 dan basliyarak yukari dogru hepsini ivmelendirdigini endekse gore gorebiliyoruz bazi kagitlar spekulatif olarak dahada yukarlarda oldugu gorebiliyoruz diye dusunuyorum ve herkese bol kazancli seanslar dilerim , yatirim tavsiyesi deildir.....
    ustad bundan sorasini tahmin etmek bu tur kagitlar icin cok zor, ne desek ters köşe yapabilir dedigimiz tutuncada ben bildimcilik sacma olur sadece fiyat ve teknik olarak kritik bicak sirti noktalardayiz bunu gorebiliyoruz, diger yandan buraya gelirken guclu hacimler eşlik etti buda pozitif, diger yandan tahtayi robotlarin serbest biraktigi anlarda 15dklik cuzzi islemler oldugunu gördük, diger yandan galibin 3/5 aydir net olarak kendi sirketlerine dondugunu gorduk buda olumlu, diger yandan avgyo nun finansal yapisinin sanal bile olsa gün gectikce olumluya evriltildigini görduk buda olumlu...yani hersey olumlu sadece galipcimin 80krs/1.55 arasi olan 3 aylik biktirma testeresinin son deminde kagittaki ky.yi velveleye getirecek son kozu olan hisse satisi ve tahtada kurumu ve kendinin bu satistan sonra islem yapmamasi depresyonu mevcuttu ve buna ragmen 1.04ten 1.55e kadar tahtadaki bikan ky.nin malini itinayla birileri topladi...ssdece kisa grafikte yaptigi duzeltmeyi orta grafikte teknik olarak
    yapmamasi biraz tedirgin ediyor....

g.k.lari kafaya takmayin galip tüm kagitlarinda kendi ve dostlari olmak uzere %51gucü elinden birakmaz...3 yil once gk.sina katildim mobil imza ile mkk uzerinden tek yatirimci bendim hatta serh dustüm tum maddelere g.k. verilerinde adim gecer syn avukat bey ve cigdem hanimi tebessum ettirmeyi basarmistim :) :) zaten o gk.dan sora ekimde hareket baslamisti malum 15 sonrasi aylar...

demem o ki bundan sonrasini kimse bilemez galipcimin tahta yapicisi istatistikleri onüne katip bakacak eger ky. yeter oranini 2.10a kadar dusurmusse oralari gosterir ky.yuku varsa gimil gimila devam eder arada korku vererek...ben 2uzeri alan ky.olsam marti gormeden birakmazdim ama 1.15 ortlayla alan biri olarak haftaya bayrakta yeter derim...yani kim nerden aldi ne hedefi kaybi kazanimi var tahtayi ona gore kendi yorumlamali benim yorumum 1den alip 1.7/2 arasi yeter diyen yatirimci yorumudur bu ayrintiyi dikkate alin lutfen...

metronun siddedi azaldi, avtur mepet mtryo tek tek ivme atagina girmekte bu atmosferde haftaya bize de bir kar dusecek gibi...atlasi ayiriyorum cunku atlas daha 8 ay once operasyon yiyerek 2kusurleri gordu, atlasta 1.5 uzeri ivme bana supriz olur muhtemelen atlas metroyla ortak hareket edecek gibi...yani sert atilim yapmayan tek biz kaliyoruz bu mantikla...BAKALIM NELER OLACAK...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. Açıkçası avgyo da bir bayrak operasyonu bekliyordum.
    Ne yazik ki olmadı.Avtur başladı .Şirket alımı var
    Sanki Avtur u tek başına götürecek .Bunu da kademeli bir şekilde 1 60 Lara getirecek.Sonra çakacak opsiklojiye oynatacak akli sıra.
    2.ihtimalim bu seviyelerde bir kap haberi çizerek götürecek.Kucuk yat. doke doke...
    Benim merak ettiğim Vangd
    Paydaslardan yorum bekliyorum.
    Balonların gururu ignelerle karşılaşınca ya kadardır.
    Saglicakla

3. hisse satıştan gelen nakit?

Alıntı Originally Posted by Barsisaanata Yazıyı Oku
    Açıkçası avgyo da bir bayrak operasyonu bekliyordum.
    Ne yazik ki olmadı.Avtur başladı .Şirket alımı var
    Sanki Avtur u tek başına götürecek .Bunu da kademeli bir şekilde 1 60 Lara getirecek.Sonra çakacak opsiklojiye oynatacak akli sıra.
    2.ihtimalim bu seviyelerde bir kap haberi çizerek götürecek.Kucuk yat. doke doke...
    Benim merak ettiğim Vangd
    Paydaslardan yorum bekliyorum.
    Balonların gururu ignelerle karşılaşınca ya kadardır.
    Saglicakla
    benim en çok merak ettiğim metro yat. holding hisselerinin satışından gelen nakit nasıl kullanılacak. açıklama gelmezse yıl sonu bilançosunda görürüz artık. bu nakit ile ilgili gelecek haberin bence hisseye yön vermesinde ve yükselişin hızlanmasında etkisi olacaktır. bekleyip görelim

4.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ustad bundan sorasini tahmin etmek bu tur kagitlar icin cok zor, ne desek ters köşe yapabilir dedigimiz tutuncada ben bildimcilik sacma olur sadece fiyat ve teknik olarak kritik bicak sirti noktalardayiz bunu gorebiliyoruz, diger yandan buraya gelirken guclu hacimler eşlik etti buda pozitif, diger yandan tahtayi robotlarin serbest biraktigi anlarda 15dklik cuzzi islemler oldugunu gördük, diger yandan galibin 3/5 aydir net olarak kendi sirketlerine dondugunu gorduk buda olumlu, diger yandan avgyo nun finansal yapisinin sanal bile olsa gün gectikce olumluya evriltildigini görduk buda olumlu...yani hersey olumlu sadece galipcimin 80krs/1.55 arasi olan 3 aylik biktirma testeresinin son deminde kagittaki ky.yi velveleye getirecek son kozu olan hisse satisi ve tahtada kurumu ve kendinin bu satistan sonra islem yapmamasi depresyonu mevcuttu ve buna ragmen 1.04ten 1.55e kadar tahtadaki bikan ky.nin malini itinayla birileri topladi...ssdece kisa grafikte yaptigi duzeltmeyi orta grafikte teknik olarak
    yapmamasi biraz tedirgin ediyor....

g.k.lari kafaya takmayin galip tüm kagitlarinda kendi ve dostlari olmak uzere %51gucü elinden birakmaz...3 yil once gk.sina katildim mobil imza ile mkk uzerinden tek yatirimci bendim hatta serh dustüm tum maddelere g.k. verilerinde adim gecer syn avukat bey ve cigdem hanimi tebessum ettirmeyi basarmistim :) :) zaten o gk.dan sora ekimde hareket baslamisti malum 15 sonrasi aylar...

demem o ki bundan sonrasini kimse bilemez galipcimin tahta yapicisi istatistikleri onüne katip bakacak eger ky. yeter oranini 2.10a kadar dusurmusse oralari gosterir ky.yuku varsa gimil gimila devam eder arada korku vererek...ben 2uzeri alan ky.olsam marti gormeden birakmazdim ama 1.15 ortlayla alan biri olarak haftaya bayrakta yeter derim...yani kim nerden aldi ne hedefi kaybi kazanimi var tahtayi ona gore kendi yorumlamali benim yorumum 1den alip 1.7/2 arasi yeter diyen yatirimci yorumudur bu ayrintiyi dikkate alin lutfen...

metronun siddedi azaldi, avtur mepet mtryo tek tek ivme atagina girmekte bu atmosferde haftaya bize de bir kar dusecek gibi...atlasi ayiriyorum cunku atlas daha 8 ay once operasyon yiyerek 2kusurleri gordu, atlasta 1.5 uzeri ivme bana supriz olur muhtemelen atlas metroyla ortak hareket edecek gibi...yani sert atilim yapmayan tek biz kaliyoruz bu mantikla...BAKALIM NELER OLACAK...
    Tesekkurler üstat degerli bilgilerin icin , burada metro holding hisse satisindan da bir yil icinde yaklasik 8 ve ya 9 milyon kar yazdi , hisse satisindan yaklasik 15 milyon türk lirasi hisse satis tutari kasasina soktu, bakalim bu parayi nerde kullanacaklar , yatirim tavsiyesi deildir.
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

5. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

7. dostlar ben 59/60/61 kademeli olarak vedalaştım. 1.15 ortalama ile kaarı taşımak istemedim artık. benim gibi yüklü alttan alımlar satmadan galipçim buraya uğramayı pek düşünmeyecek gibi ben yeter kaarı görünce gideyim dedim. herkesin gönlüne göre gelişmesini diliyorum. kusurumuz olduysa affola allaha emanet...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

8. Hayırlısı olsun kardeşim
    Güzel işlerde harcayasin
    1.90 i beklersin diye düşünmüştüm
    Sembolik rakam buraksaydin
    Sağlıcakla
    Rakip ettigin senetler olursa payladirsan sevinirim
    Saglicakla

Sayfa 141/193 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız