Sayfa 89/193 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 705 - 712 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. bu nedenle avgyo icin konusuyorum trajik olaylar haric dibi 80/1.20 kanalidir. adamlar 6tl de bos tahta cevirip 2.5/2/1.5 tl lerden sizi kandirip mali yuklemisse kusura bakmayin bu teknikten bir haber olundugu icin. suan metro bos patinaj yapiyo 2de. her gun gel gel cekiyo %5 eksi artiyla. ben bu gun alim bi tavan ceker cikarim deyip yarin bir gun olasi dususte hapsolan ky. galipcime sövmesin tek. biz ky. olarak da biraz cuvaldizi kendimize batiralim. kolay kazanilmiyo para hisse alirkende hevesle almayalim tek. hic olmassa bir miktar veri analizi yapalim. bu galipcim onceki harekette 1.6larda kozalaklari alacam dedi doldu tasti tahta. izah ettik sermayesi gucu parasi yetmez ayrica yedirmezler dedik. kufrettiler metro tahtasinda. sonra bir baktim ayni kisiler 7x krslarda aglama duvari olmuş. şimdi de metroda ayni risk var. galip bu belkide bos tahtayi 5e bile surer lakin mici yiyen girer benim micim yemez. avgyo da micim yiyor dibe uzaklik ve süzme modu oldugu icin. 3/6 aya en kotu 1.3larda vadeli faizimi alir cikarim. iyi ihtimal 2 ye bukup canak yapar cikarim. %60maldayim %30 1in altinda alirim; %10 la almam nakit kalirim tahta kapanirsa 1 yillik tatil yapar bol bol su icerim :)
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. bu gunde satmıs metrocuk...bakalim bu gün metro kimin malini satti. metro georgea investing a.s. nin mali bitmisti. pazartesi anlariz kimin malini sattigini. dün paylastigim takastan 10.3m metroda vardi 1 milyon öncek gün metro g.i.a.ş malini bitrdi bu günde 700 birinin malini satti geriye 8.6m metroda kaldi sanirim. bu gun tahta düsürmeden yolladi adreslere ;)

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. Bir önceki çocuk doğdu fakat pıçakladı tahtacı; yeni bir hamilelik mevcut kesenin oluştu denip kalp atışı duyulması icin 2 gün teyit süresi var. 14 altına sarkarsa kese oluşmadan cocuk konusu kapanır :) bakalım bu sefer nur topu gibi bir çocuk umudumuz...

4. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ustad sen peki neye göre aldin yada sattin yada alcan satcan ! oturup spekin tuşa basacagi gunu kestirmek icin istiareye mi yatalim. zaten spek kagidi oldugunu bilmeyen mi var. ki bistte spek kagidi olmayan mi var. bist 30 da dahil tahtacisi var her kaadin. bankalar dahil. tahtacinin parasi buyuk kucuk o ayri...bu senin dedigin mantikla hic kimse kaat alip satmamali. spekte olsa teknige uydurur okumasini bilene. ustelik teknik stopu ile sunar sana izlenimi. sen sunulan teknik analizden isine geleni okursan spegin sucu ne.

bak bu gun spek doji olusturdu teknik olarak. yani spek diyo ki pazartesi 15 alti kapanis yapmassam yönüm yukari. amma diyor 14 alti yakarim :) bak teknik formasyon sana iki yön ihtimalinide sunuyor. gerisi tabiki teknigin teyidi yada stopunu cizecek olan tahta sahibinde. grafiklerin hepsini cizende tahta sahibi zaten. kynin tahtanin grafigini cizecek para gucu mu var. bir kac sayfa önce metro avgyo mepet ve avturun uzun vadeli gecmis grafiklerinde tahta sahibinin nasil yillarca ince ince grafik cizdigini ortaya kattik. teknik bilen anlar. gelecegin muneccimi olmaz olasiliklari olur eksi arti. beniden tweter pazarlamacilarinin iddiali konusmalarini beklemeyin. sadece finansal okur yazarligi olan tahtanin ve speginin farkinda olan bir ky. olarak okursaniz sevinirim.

veri ve dayanak olmadan şu olsa bu olsa spekin keyfi gelse vesaire laflari boş. tahtacinin onunde tahtanin ky. agirligi teknik olusumu olasi plan proje arti eksi haberler hepsi kontrolunde. bir tahtaci tahta yaparken 6 aylik haber altyapisi bile hazirdir. gunu zamani yeri gelince forma tarih atip kap a yapistirir...yani hic bisey keyfi degil her cizgi bilincli. tabi bilen sahibi...

ha ben hisse alim ertesi gün %20 olur hayali hepimizde var. her ky.nin bu hayali olsa bistte tahta kalmaz tapir tapir kapanir :) şaka biyana 3/6 ay vadeli hisseye girilir. girerken teknige iyi bakilip 5 yillik dibe uzaklik oraninda kademeli alip beklenir...dipten alim ertesi gun %20 olsun öperler...
    Birkere ben yazımda spek kağıdı olmayan hisseler vardır diye birşey yazmadım.

Doji falan avgyo da hikayedir. Temel analiz herzaman esastır. Teknik ancak belli ölçüde destekleyebilir.Teknik iflası söylemez ama temelden bunu anlar ve o hisseye bile bulaşmayabilirsin. Tabi anlayana.

Sen kendin yazmışsın 1,15 altı olmazsa yön yukarı şöyle olursa aşağıdır. Şimdi bunun bir madeni parayı havaya atıp yazı gelirse hisse yukarı gidecek tura gelirse aşağı gidecek demekten ne farkı var ? ikisi de %50 ihtimaldir.

Bahsettiğin metro mepet avgyo..vs. geçmiş fiyat hareketlerinin birçoğunda yıllar boyu genelde dar bantta süren bezdirme yıldırma umut kırma vakaları sonucu hisseler ky lardan alınmış uygun hisse adedine ulaştığında ise yeniden operasyonlar yapılmıştır.Bunun zamanını tam olarak bilebilmek sanırım samanlıkta iğne aramaktan daha zordur. Ancak mantıklı tahminleme yapılabilir. Buna varım.

Yoksa doji falan senin gördüğünü büyük ihtimalle spek görmeni istediği için görüyorsundur. Ben spek olsam elimi belli etmek istermiydim. Tabi ki istemezdim. Yada seni farklı yöne kanalize eder algılarını bozardım.

Birde hisseye girerken vadenin illa 3 - 6 ay olması şart değil. Benim 1 yıldan uzun beklediğim ve kademeli alım yaptığım hisseler var. Yeri geldiğinde artık çok az da olsa birkaç günlüğüne girdiğim hisseler de var.Genelde en çok kazançlarımı 1 yıldan uzun beklediğim hisselerde reel getiri ile sağladım..en büyük kayıplarda en kısa vadeli al satlarımda olmuştur..
    Senlen en büyük ortak noktamız kademeli alım sanırım. Ky ler için kademeli alım candır ve speklerin en büyük düşmanı her fiyat seviyesinden alım yapabilme gücüne sahip sabırlı yatırımcılardır.En sevdiği dostları ise aldığı hisseyi yukardan alıp daha aşağıdan 1-2 günde kendisine teslim eden ky lerdir.

6.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Birkere ben yazımda spek kağıdı olmayan hisseler vardır diye birşey yazmadım.

Doji falan avgyo da hikayedir. Temel analiz herzaman esastır. Teknik ancak belli ölçüde destekleyebilir.Teknik iflası söylemez ama temelden bunu anlar ve o hisseye bile bulaşmayabilirsin. Tabi anlayana.

Sen kendin yazmışsın 1,15 altı olmazsa yön yukarı şöyle olursa aşağıdır. Şimdi bunun bir madeni parayı havaya atıp yazı gelirse hisse yukarı gidecek tura gelirse aşağı gidecek demekten ne farkı var ? ikisi de %50 ihtimaldir.

Bahsettiğin metro mepet avgyo..vs. geçmiş fiyat hareketlerinin birçoğunda yıllar boyu genelde dar bantta süren bezdirme yıldırma umut kırma vakaları sonucu hisseler ky lardan alınmış uygun hisse adedine ulaştığında ise yeniden operasyonlar yapılmıştır.Bunun zamanını tam olarak bilebilmek sanırım samanlıkta iğne aramaktan daha zordur. Ancak mantıklı tahminleme yapılabilir. Buna varım.

Yoksa doji falan senin gördüğünü büyük ihtimalle spek görmeni istediği için görüyorsundur. Ben spek olsam elimi belli etmek istermiydim. Tabi ki istemezdim. Yada seni farklı yöne kanalize eder algılarını bozardım.

Birde hisseye girerken vadenin illa 3 - 6 ay olması şart değil. Benim 1 yıldan uzun beklediğim ve kademeli alım yaptığım hisseler var. Yeri geldiğinde artık çok az da olsa birkaç günlüğüne girdiğim hisseler de var.Genelde en çok kazançlarımı 1 yıldan uzun beklediğim hisselerde reel getiri ile sağladım..en büyük kayıplarda en kısa vadeli al satlarımda olmuştur..
    Senlen en büyük ortak noktamız kademeli alım sanırım. Ky ler için kademeli alım candır ve speklerin en büyük düşmanı her fiyat seviyesinden alım yapabilme gücüne sahip sabırlı yatırımcılardır.En sevdiği dostları ise aldığı hisseyi yukardan alıp daha aşağıdan 1-2 günde kendisine teslim eden ky lerdir.
    temel analiz ve tahtaya giris konusunda ayni fikirdeyiz... sadece teknik gostergeler konusunda kisa vade uzun vade bakis acimiz farkli bu da normal. teknigi kucumsememek gerek teknik stop imkani yada mali tasima imkani sunar, tabiki bazende tahtacinin feyki dir teknik. tabiki temelde muhim zaten temel analizi pozitif olmayan tahtanin teknigi mukemmelde olsa ben girmem. avgyo da gecmis ve hali hazirdaki kar ve sermaye yeterliligi dayanagim temel analizde. kisa vadeli yatirim sadece teknige yapilir orta vade yani turkiye icin 6 ay (ki bu alti ay yilin son 3 ayi ve yeni yilin ilk 3 ayidir gerisi çöp yani yilin2.ve ve 3. ceyregi) bu ilk ve son 3 ay temel analiz teknik konudada desteklenirse olumlu fiyat gorulebilir..bu nedenle ben yatirimimi 6 aylik yapar satarim yaz modunda düşükten alirim. neyse bunlar derin konular... sonuc olarak ky.ni oynak lotlari icin doji teyit olursa iki gün en az 5 kademe fazlası tahtaciya bagli satis imkani verebilir ! 14 altina sarkarsa tahtacinin feyki denir. bu isin matematigi kurali bu zaten. her sinyal teyit olsa herkes zengin olur yada her sinyal feyk olsa bist te ky. kalmaz...

7. yabancı oranı

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    temel analiz ve tahtaya giris konusunda ayni fikirdeyiz... sadece teknik gostergeler konusunda kisa vade uzun vade bakis acimiz farkli bu da normal. teknigi kucumseme stop imkani yada mali tasi imkani subar teknik. tabiki temelde muhim. kisa vadeli yatirim sadece teknige yapilir orta vade yani turkiye icin 6 ay (ki bu alti ay yilin son 3 ayi ve yeni yilin ilk 3 ayidir gerisi çöp yani yilin2.ve ve 3. ceyregi) gecerli...bu nedenle ben yatirimimi 6 aylik yapar satarim yaz modunda düşükten alirim. neyse bunlar derin konular... sonuc olarak ky.ni oynak lotlari icin doji teyit olursa iki gün en az 5 kademe fazlası tahtaciya bagli satis imkani verebilir ! 14 altina sarkarsa tahtacinin feyki denir. bu isin matematigi kurali bu zaten. her sinyal teyit olsa herkes zengin olur yada her sinyal feyk olsa bist te ky. kalmaz...

daha önce yazmıştım yabancı oranı %10 u geçince gerçek hareketi beklerim.

8. cuma gunu de metro portfoy un malini satmis metro yatirim uzerinden. geriye metro yatirimda parkta 8.6m mal kaldi aytenin mali sekerde mi metrodami parkta bilmiyorum ama 2m mali var. eger metrodaki 8.6m un icinde degilse onuda eklemek gerek bu mallarda irili ufakli bazi metro sirketlerinin olsa gerek. kiraya gonderdikleri mallar kimde nezaman nasil toplanacak ilerde acaba !

Sayfa 89/193 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •