Sayfa 67/193 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 529 - 536 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. uzun süredir avgyo yu yakından incelememiştim son düşüş trendinde giriş yapıyorum bir bakayım dedim bu 2019 içerisinde alım satım durumu neymiş diye...tahtada alım satım yapan bu yıl AYTEN-METRO GEORGEA-ATLAS-METRO YATIRIM VE METRO PORTFÖY YÖNETİMİ...

YIL İÇERİSİNDEKİ ALIM SATIMLAR ŞU ŞEKİLDE...

* 29.01.2019 da 4,209 milyon alım ile metro a.i.g. payı %0 dan %5.85ye ulaşmış.

* 13.02.2019 da 2 milyon alım ile metro a.i.g. payı %8.62 ye ulaşmış.

* 14.02.2019 da 500bin alım ile metro aig %9,32 ye ulaşmış.

* 15.02.2019 da 160bin alım ile metro aig %9,54 ye ulaşmış.

* 18.02.2019 da 2.767 milyon alım ile metro aig %11,99 ye ulaşmış.

* 25.02.2019 ayten 4,296 milyon alım ile %13,89 ulaşmış.

* 04,03,2019 ayten 480bin alım ile %14,56 ulaşmış.

* 05.03.2019 ayten 1,615milyon alım ile %16,8 ulaşmış.

* 10,04,2019 1milyon alım ile metro aig %12,71 ye ulaşmış.

* 24,04,2019.30,04,2019 arası mtryo ve atlas ve mep(metro portföy yönetimi) alım satım süreci mevcut(ellerinde tutmuyorlar genelde alıp kısa sürede satıyor bunlar)

* 20.05.2019 847 bin alım ile metro aig %13,89 ye ulaşmış.

* 29.05.2019 1,365 milyon alım ile metro aig %15,78 ye ulaşmış.

* 30.05.2019 1,636 milyon alım ile metro aig %18 ye ulaşmış.

* 16,08,2019-06,09,2019 arası mtryo ve atlas ve mep(metro portföy yönetimi) alım satım süreci mevcut(tutmuyor bunlar gine)

* 09,09,2019 ayten 10,1milyon satış ile %2,78 ye ulaşmış.

* 11.09.2019 1milyon satış ile metro aig %16.67

* 13,09,2019 metro satış 9 milyon ile %4,16 ye ulaşmış

Metroda kalan 3milyon lot ve aytende kalan 2milyon lot... yani patronda toplam 5milyon lot var pazartesi bunları da satıp konuyu başka bir yeremi getirecek yoksa bunlar anlamsız bir şekilde tekrar alım yapmaya mı başlayacak...ya da yukardaki zaman zaman alım satım yapan diğer yancı metro şirketlerimi alıma başlayacak...bunu zaman gösterecek...bilinen şu ki bu yıl başında aytenin lotu 4/5milyonken metro georgeyanın da lotu yokmuş 5. aya kadar toplamış bunlar ve son bir haftada sattılar...önümüzdeki hafta ilginç bir hafta olacak gibi...

Temel analiz açısından tahtaya bakıldığında; bilanço güzel, sermayesi olumlu iyileşiyor, sektör yani gyo fed ve merkezin faizdeki rahatlama süreçleri nedeniyle dipten dönüyor, taşınmazlarının varlık değeri şirket sermayesinin üzerinde, yani nerden baksan piyasanın bozması için haklı sebep yok, sadece patronun blok satışları atmosferi bozuyor...bu arada patronlar son bir haftada 20milyon civarı lotu piyasaya sattı(bir kısmı ky. bile olsa çoğunluk kuluçkalara paslanmış olsa gerek)...bu temel olumlu verilerin tahtaya yansıması için ya tekrar hisse alımı ya geçmiş karlardan dolayı bedelsiz yada bir proje yada ortaklık süreci açıklaması algıyı değiştirebilir tekrar...

Teknik açıdan bakıldığında: 80kuruşta oluşan dip trendi sonrası yükseliş trendi 1.28 in altına sarkması ile teknik olarak bozuldu bu hafta...ayı tuzagı gibi bir amacı varsa kısa sürede tekrar 1.28 üstüne atarak trendi takip etmeli...aksi takdirde iki li dibe doğru gitmesi beklenebilir ki bu tekrar 80krslara yönelme demek...

sonuc: ekimde yeniden bilançolar fiyatlanmaya başlayacak bist olumlu seyrediyor daha pahalıdan ky. ye hisse satma atmosferi var iken tahtayı baskılamasının ardında mal boşaltma olmayacağını varsayarak alımlarımı kademeli sürdürüyorum bakalım...yıl sonuna dek istediğim fiyata gelmesini bekleme kararı aldım...il aşamada 1.8x-2.1x arası çanak oluşumuna yönelmesini bekliyorum ki zaten oralarda ben satarım...

Son düzenleme : illim; 14-09-2019 saat: 13:30.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. aklima bir sey geliyor onuda ifade edim; şimdi galip kendi sirketlerinin bilancolarini finansal olarak eksi yada artiya tasimak icin birbirinden hisse aldiriyor cogunlukla...aytenin ve metro georgeanin kuluckaya pasladigi hisseleri ucuz fiyata bir sirketine aldirarak daha sonra yukselen piyasa fiyatinda gine kendi kuluckalarina sattirip o aldirdigi X sirketine kar yazdirma politikasida gudebilir...bunu bir cok kez yapti grupta...eger bu sekilde bir plani varsa piyasadan sembolik olarak ucuzdan alim yaptirir bu da alici sirketin 90/1.1x gibi ucuzdan avgyo alip atiyom 2den satarak hisse basi %100 yazmasi anlami tasir...acaba hangi sirketine aldirir bu ihtimal senaryosu icin; atlas ! mepet !
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    aklima bir sey geliyor onuda ifade edim; şimdi galip kendi sirketlerinin bilancolarini finansal olarak eksi yada artiya tasimak icin birbirinden hisse aldiriyor cogunlukla...aytenin ve metro georgeanin kuluckaya pasladigi hisseleri ucuz fiyata bir sirketine aldirarak daha sonra yukselen piyasa fiyatinda gine kendi kuluckalarina sattirip o aldirdigi X sirketine kar yazdirma politikasida gudebilir...bunu bir cok kez yapti grupta...eger bu sekilde bir plani varsa piyasadan sembolik olarak ucuzdan alim yaptirir bu da alici sirketin 90/1.1x gibi ucuzdan avgyo alip atiyom 2den satarak hisse basi %100 yazmasi anlami tasir...acaba hangi sirketine aldirir bu ihtimal senaryosu icin; atlas ! mepet !

bu hissede diğer yatırımcı gruplara ve küçüklere malı sattırdılar. yukarı harekete başlayınca çok hızlı gidecektir.

4. Batum alım mı yapıyor bir yandan acep...%4/5 arası grafikte bir patinaj var bakalım yukarı atabilecekmi bu hafta...

Yılın zirvesi 14.03.2019 olmuş batum istedimi dışardanda alıyo demekki ;)

5. Maziye bir bakalım 2 yıl önce ki operasyonun başlangıc tarihinde avgyo alıp/satıyordum. Tabi o dönem 1.2x lerden 4/5 tl lere çok kisa surede 2 ay içerisinde geldi tahta ama takası operasyon öncesi patron yüklüydü, şuankinin tam tersine...

Son düzenleme : illim; 15-09-2019 saat: 05:54.

6. 2 yıl önce olan zirve operasyonu sonucu dip salınım süreci işlemiş uzun süre ve grafikte 82krş la dip oluşmuş gibi...Dip oluşumundan bu yana yükseliş trendi izlenmiş; gecen hafta blok satis sureciyle trend teknik olarak bozulmuş. bozulma öncesi son bayrak a kadar ki ivmelenmeyi 5 noktada inceleyince takas izlenimi şunlar;

noktalar arası takas farkları 1/2 arası;

2/3 arası;

3/4 arası ;

4/5 arası;

ve ilk diple son bayrak arasi 1/5 ;

bu asamadan sonra aşagı salinim ve blok satislarla 1.10 a kadar gevsedi...

7. Yalnız bir hafta icinde 1.3dan 1.10 kadar piyasa fiyatinda sermayenin 3te 1i olan 20milyon kaadı el degistirip fiyati 10krş ekside haftayı kapamasi buyuk basari :) galipcimin isine akıl ermiyo hic :)

8. 1.41 bayraktan gelen düşüş kanalına uyuyor galipçim...son 5 milyon hisse kaldı onuda yarın bir gün halleder gibi...düşen trend çizgisi üstünde kapanış yapmadığı sürece yön kısa da aşağısı...aşağıya gözünü diktiyse ikili dip deneyebilir ya da 5 yıllık grafiğe göre 9xkrslardan dönmesi beklenir...

eğer düşüş haftalıkta düşüş trendini bozarsa tekrar uzun aylıkta ki yükseliş trendi kanalına kendini atması beklenir...yani aşşa tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık hesabı :) bu nedenle galipin hisselerini ucuz buluyorsanız bile kademeli girmekte fayda var portföyün 3te ikisi 1.20-1,10 arası gerisi 1tl altını bekler...

Sayfa 67/193 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •