Sayfa 161/555 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 4439 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Bagfs - 2008 - 2018 10 yıllık grafiktir - Aylık

Bagfs - Günlük Grafiktir - 27.03.2018

2.  Alıntı Originally Posted by topraq Yazıyı Oku

Fiyatın önceden kaç olduğu önemli değildir. Bölünmeye göre hesaplanarak tekrar fiyat oluşturulur.

10 yıl önceki tutarla bugün elde olan tutar aynı. Eğer o gün 180 ise , bölünmeseydi bugün de 180 olurdu gibi.
    İşte aynen benim dediğim de buydu. Arkadaşlar bölünme fiyatını hiç hesaba katmiyorlar. Bölünme o günkü fiyatıyla bugünkü uyarlıyor.
    Sonuç grafik herşeyi çok iyi anlatıyor..
    buradaki kısır döngü sanki bagfas yatırımcısını ihya etmiştir bizde salladık.
    Anlaşılan grafiğe kimse bakmıyor..tam 10 yıl sıfır elde var sıfır.
    Birde zahmet olmazsa bu şirketin dolar bazında ne yapmış onun grafiğini ve biste göre karşılaştırmalı grafigini atabilirseniz içler acisi durumunu herkes iyi bir görsün.

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Dostum..kaç yıldır bu piyasalardasın bilmiyorum..biz..yani bir kaç arkadaşım 2003 yıllından 2008 yılılına kadar topladık 30 lira ortalama ile..ben 130 liradan sattım ben sattık tan 3 gün sonra Kayseri tarım kredi koparetifinden çok yüklü Siparis aldı 2009 sonbaharı idi..eski siparişlere bak görürsün..

Sonra burda çok kişi atıp tutuyor recep gencelli çok düzgün bir insandır..ben yoktum ama Bandırma da bir koperatif Recep günceli bizzat kendisi oradaki köylüye insanlara hisse 25 lira iken bağfaş alın yükselecek demiştir..nitekim 1.5 yıl sonra 25 - 188 lira hareketini yapmıştır...aksi yoktur..sonra bölündü..
    Sn:ulver insanlara algı operesyonları yapmayın.

--- bir hisse nin belli aralıklarla yükselmesi (30 tl den 130 tl cıkması o hisse nin uzun vade de kazandırdı anlamına gelmez.
    --- Yukarda arkadaşlar grafikle anlatmışlar ama siz TL bazından bahsediyorsunuz , size anlatayım

19 nisan 1998 de 1 lot bagfaş 480.000 TL
    20 nisan 1998 de 1 lot bagaş 48.TL (%900 bedelsiz verdi) elimizde 10 lot bağfaş oldu.
    Eylül 2004 de ................................(%50 bedelsiz verdi) " 15 lot " "
    yakın yıllarda da ..................................(%600 bedelli verdi) " 105 lot " ".

bedelli nin paralarını da saymayalım TL bazında 19 Nisan 1998 de ( 20yıl önce) 1 lot bağfaş 480.TL
    28 Mart 2018 de (20 yıl sonra ) 105 lot bağfaş 974. TL (9,28 *105)

Uzun vade de bagfaş ne kazandırmış. ?

Kaldı ki o Gencer ler yatırımcıya para kazandırmak şöyle dursun kestikleri tırnağı vermezler.Birde Bandırma dan araştırmak lazım Bağfaş ın kuruluş hisseleri nasıl toplandı ..ben hala öğrenemedim siz biliyorsanız bir zahmet bize anlatın.Anladığım kadar ile Gencer leri tanıyorsunuz.
    "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

4.  Alıntı Originally Posted by KARSEL Yazıyı Oku
    Sn:ulver insanlara algı operesyonları yapmayın.

--- bir hisse nin belli aralıklarla yükselmesi (30 tl den 130 tl cıkması o hisse nin uzun vade de kazandırdı anlamına gelmez.
    --- Yukarda arkadaşlar grafikle anlatmışlar ama siz TL bazından bahsediyorsunuz , size anlatayım

19 nisan 1998 de 1 lot bagfaş 480.000 TL
    20 nisan 1998 de 1 lot bagaş 48.TL (%900 bedelsiz verdi) elimizde 10 lot bağfaş oldu.
    Eylül 2004 de ................................(%50 bedelsiz verdi) " 15 lot " "
    yakın yıllarda da ..................................(%600 bedelli verdi) " 105 lot " ".

bedelli nin paralarını da saymayalım TL bazında 19 Nisan 1998 de ( 20yıl önce) 1 lot bağfaş 480.TL
    28 Mart 2018 de (20 yıl sonra ) 105 lot bağfaş 974. TL (9,28 *105)

Uzun vade de bagfaş ne kazandırmış. ?

Kaldı ki o Gencer ler yatırımcıya para kazandırmak şöyle dursun kestikleri tırnağı vermezler.Birde Bandırma dan araştırmak lazım Bağfaş ın kuruluş hisseleri nasıl toplandı ..ben hala öğrenemedim siz biliyorsanız bir zahmet bize anlatın.Anladığım kadar ile Gencer leri tanıyorsunuz.
    Sayın KARSEL açıklamanız için teşekkür ederim..

birde yeri gelmişken bu tezegin dolar bazında zirvesini ve dibini söyleyelim nerede olduğumuzu çuvalla para kazandırdığını 🤔herkes iyi görsün.(TL olarak 10 yılda kimse tek krus görmedi girmesine birde yatırdığı paraları dolar karşısında ne olmuş görelim)..
    Bagfas dolar bazında zirvesini 10 dolar bugünkü fiyatıyla (bölünmüş, bedelli, temettü hepsi oranlanmis içinde) yani 10 dolar 40TL,
    Bugün 2.3 Dolar yani 9.3 TL..şimdi daha kısa bir hesapla 2010 yılında hisse 10/12 aralığındadır ortalama 11 TL dolar 1450/1500 araligindaydi. Anlaştık mı.
    Ok. Peki hisse kaç dolar ediyordu. 11/1.5=7.5 dolar..burdada sorun yok.
    Peki o gün 100 hisse alan ky 75*100=750 TL su varken 9 yıl sonra bu yatırımcının kaç dolarlık hissesi var.
    100*2.3=230 dolarlık hissesi oldu.
    Yani yaklaşık 9 yıl sonunda 750 dolardan 250 dolara..yani yüzdesel olarak dolar bazında%69 zarar..(siz bide buna iki kez cebinizden %600 bedelli odediniz onu saymiyorum dikkat o esantiyon)
    hadi gelin birde buradan yakın..
    şimdi bakalım kimler övgü dolu sözlerle yazacak.
    Bari yazarken biraz tutarlı yazin..

Yarın genel kurul var katılan arkadaşlar Allah rızası için sorsun bakalım ne cevap verecekler.Hisseni bu rezil durumunu. Birde euroyu tedbir için neden düzgün bir finanscilari olmadığını da benim için sorsun. İki yıldır dilimde tüy bitti Euro yükselecek anlatamadık ve gelinen noktayı..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

5. 10.40 tan beri takip ediyorumdum almak için bugün 9.30 dan aldım. Bagfs in iyi yanı fazla düşmüyor. İnsan endeks düşse de kaygilanmiyor. En fazla 9 lara düşer... Bu dönem gübre dönemi. Temmuza kadar 11 leri görür herhalde. En iyi satış şubat mart nisan aylaridir. Bakalim ne olacak...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dusmuyor derken ben her gün tahtayı açtığımda hepp kırmızı endeks i takmıyor endeks %2 artı yapsa da bu kırmızı daha ne düşecek pdd si çöp seviyesinde 10 yıldır inatla satmadim zarardayim ötesi varmı???
    Şu tahkim meselesi en önemli mesele bence temmuz dan sonra belli olacakmis bilmiyoruz artık sonuç nolur???euro kuru bilanço üzerinde etkili ancak tahkim yanında etkisi kısıtlı yılda 2 taksit toplam 14m Euro ödemesi var sonuçta ihracatta yapıyor yıllar içinde kur riski eriyecektir,, yılın 2. Yarısı yeni fabrika tam.kapaditeye ulasiyormus güya bakicaz ve tahkimi bekleyecez vesselam...
    QUOTEE=44sahap;1939660]10.40 tan beri takip ediyorumdum almak için bugün 9.30 dan aldım. Bagfs in iyi yanı fazla düşmüyor. İnsan endeks düşse de kaygilanmiyor. En fazla 9 lara düşer... Bu dönem gübre dönemi. Temmuza kadar 11 leri görür herhalde. En iyi satış şubat mart nisan aylaridir. Bakalim ne olacak...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE]

7.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Sayın KARSEL açıklamanız için teşekkür ederim..

birde yeri gelmişken bu tezegin dolar bazında zirvesini ve dibini söyleyelim nerede olduğumuzu çuvalla para kazandırdığını ��herkes iyi görsün.(TL olarak 10 yılda kimse tek krus görmedi girmesine birde yatırdığı paraları dolar karşısında ne olmuş görelim)..
    Bagfas dolar bazında zirvesini 10 dolar bugünkü fiyatıyla (bölünmüş, bedelli, temettü hepsi oranlanmis içinde) yani 10 dolar 40TL,
    Bugün 2.3 Dolar yani 9.3 TL..şimdi daha kısa bir hesapla 2010 yılında hisse 10/12 aralığındadır ortalama 11 TL dolar 1450/1500 araligindaydi. Anlaştık mı.
    Ok. Peki hisse kaç dolar ediyordu. 11/1.5=7.5 dolar..burdada sorun yok.
    Peki o gün 100 hisse alan ky 75*100=750 TL su varken 9 yıl sonra bu yatırımcının kaç dolarlık hissesi var.
    100*2.3=230 dolarlık hissesi oldu.
    Yani yaklaşık 9 yıl sonunda 750 dolardan 250 dolara..yani yüzdesel olarak dolar bazında%69 zarar..(siz bide buna iki kez cebinizden %600 bedelli odediniz onu saymiyorum dikkat o esantiyon)
    hadi gelin birde buradan yakın..
    şimdi bakalım kimler övgü dolu sözlerle yazacak.
    Bari yazarken biraz tutarlı yazin..

Yarın genel kurul var katılan arkadaşlar Allah rızası için sorsun bakalım ne cevap verecekler.Hisseni bu rezil durumunu. Birde euroyu tedbir için neden düzgün bir finanscilari olmadığını da benim için sorsun. İki yıldır dilimde tüy bitti Euro yükselecek anlatamadık ve gelinen noktayı..
    sn: Belekkimi bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Bu yıl aylar önce genel kurula katılıp bazı düşüncelerimi açıklamayı düşünmüştüm,yakın zamanda bir operasyon geçirdiğim için katılamadım.Umuyorum bu düşüncemi ileri ki yıllarda yerine getiririm.
    15 yıl önce emekli oldum.Çalıştığım kurumda yaklaşık 4000 personel vardı,Borsa ile uğraşan arkadaşlar Bagfaş ile beni Özleştirir olmuştu,varın gerisini düşünün.

bütün yatırımcı arkadaşlara sağlıklı ve bol kazanç lı günler dileği ile.
    "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

8. Bir zamanlar bende TRT de saat 16 olunca haberlerin akabinde tablo halinde hisse fiyatları nin verildigi donemde lisedeydim 90 li yıllar koşa koşa bagfs in fiyatini takip ederdim..o yıllar belli başlı şirketler arasındaydı bugün ise ulusal 100 dışında kaldı değerli abim..
     Alıntı Originally Posted by KARSEL Yazıyı Oku
    sn: Belekkimi bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Bu yıl aylar önce genel kurula katılıp bazı düşüncelerimi açıklamayı düşünmüştüm,yakın zamanda bir operasyon geçirdiğim için katılamadım.Umuyorum bu düşüncemi ileri ki yıllarda yerine getiririm.
    15 yıl önce emekli oldum.Çalıştığım kurumda yaklaşık 4000 personel vardı,Borsa ile uğraşan arkadaşlar Bagfaş ile beni Özleştirir olmuştu,varın gerisini düşünün.

bütün yatırımcı arkadaşlara sağlıklı ve bol kazanç lı günler dileği ile.

Sayfa 161/555 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •