Sayfa 230/555 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. yeni fabrikanın dolar bazlı ederi şu anda 24 tl civarıdır...bu sadece maliyet bedelidir ki bir fabrika yapıldıktan sonra maliyetine verilmez..muhakak kar yapılarak verilir...

fedin faiz indirim döngüsü de tahminen 4-5 yılda dibine iner yani o süre içinde faizleri sıfıra indirebilir..faizlerin sıfıra inmesi ile doların en bol olduğu bir vakit görülecek...kısacası bağfas için tünelin ucundaki ışık daha da parlayacak..zaten son yaptığım yorumların tümünde bağfasın en kötüyü geride bıraktığını ve bundan sonraki her çeyreğin geçen yılın çeyreğinden iyi geleceğini aynı şekilde de gelecek yılın çeyrek bilançoları da bu yılın çeyrek bilançolarından iyi geleceğini söylemiştim...

bağfas dolar bazlı ihracatını artırdıkça bu borçlarını da azaltacak böylece hisse fiyatı da yukarı çıkmaya başlayacaktır..tahminime göre 4-5 yıl içinde bağfas 24 tl leri görecek ve belki de aşacaktır..

malum bu hisseyi her yerde en çok beğendiğim 5-7 hisselerin arasında gösterdim...yakın zamanda alıp satmıştım...bu hisse her zaman olası bir alım için radarımda olacaktır...

ttraktör şu anda elimdedir onun da dolar bazlı zirvesi 30 dolarmış...yani tl bazında 175 tl..o hissede de dip görülmüştür ve satışları artık toparlanmaya başlamaktadır...o hissede de hurda indirim teşvik beklentisi var vede gyo sektörünün revaçta olacağı vakitlerde terk etmek istediği ankara fabrikası 255 dönümlük olası arazi satış beklentisi var..aşağı yukarı potansiyeli bağfas kadar hatta bir miktar da daha fazla var olarak görüyorum..

tek farkları bağfas henü yeni yeni kar yapmaya başlıyorken ttrakör ise sürekli kar yapan ve bundan sonra da artıracak olan bir şirkettir...ayrıca traktör karının tümünü temetü olarak dağıtan bir şirkettir..şu anda onda tek sıkıntı olabilecek şey teknik göstergelerin (rsı ve bolinger üst band sınırı ) bir miktar şişmiş görünüyor olmasıdır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bu aralar döviz borcu yüksek olan hisselere doların düşecek olmasından dolayı ciddi taleplerin olması gerekiyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    [B]

Dolar bazlı zirve çok yukarılardadır dostum, hisse tl bazında 2008 zirvesinin yarı fiyatında şu anda. ttrak yakın geçmişte zirve yapmıştı. onda da yabancı pozsyonu ve deuche alışları dikkat çekiici ama ben pekte ucuz olduğunu düşünmüyorum.
    yakın geçmişte dediğin 2017 yılında bilançosunun en iyi olduğu dönemde tl bazında 90 tl leri görmüştü..temetü düşüldükten sonra şu anda grafikte 75 tl olarak görünüyor zirve..daha sonra satışlarının nisbeten azalması ile bir süre yerinde saymış ardından da bilançosu kriz yüzünden bozulmaya başlayınca da sert düşmeye başlamıştır..

4. Goldman Sachs, ABD merkez bankası Fed'in Temmuz ve Eylül aylarında 25'er baz puan faiz indirimine gidebileceği tahmininde bulundu 20 Haziran 2019 Perşembe, 07:56 Güncelleme: 20 Haziran 2019 Perşembe, 08:11
    Goldman Sachs, ABD merkez bankası Fed'in Temmuz ve Eylül aylarında gösterge faizi 25'er baz puan düşürmesini beklediğini ve "eğer haber akışı hayalkırıklığı yaratırsa" indirimin 50 baz puan olma olasılığının gözardı edilmediğini kaydetti.

Aralarında Jan Hatzius'un da bulunduğu Goldman ekonomistleri, 19 Haziran'da hazırladıkları notta, tahvil piyasasının önünden gitme ihtiyacının Fed yetkililerini daha büyük çaplı bir faiz indirimine yöneltebileceğini kaydettiler. Banka daha önce, Fed'in bu yıl faizde değişikliğe gitmeyeceği tahmininde bulunmuştu.

FED 2019 İÇİN FAİZ İNDİRİMİ SİNYALİ VERDİ
    Analistler, Fed'in mesajının piyasa beklentilerine nazaran bile daha güvercin olduğuna dikkat çekerek, toplantıdan çıkan en önemli noktaların noktasal grafiklerdeki düşüşün "boyutu", Fed Başkanı Jerome Powell'ın Mayıs ayındaki önceki basın toplantısına nazaran tonundaki değişikliğin katılığı ve açıklamadaki niteliksiz "uygun olarak harekete geçilecek" söylemi olduğunu kaydettiler.

Notta, temel tahminin Fed'in Temmuz ayında 50 baz puandan ziyade 25 baz puan indirime gidebileceği, daha büyük çaplı bir indirimin ise ekonomik resesyon riski için saklı tutulduğu şeklinde olduğu belirtildi. Ancak Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) katılımcılarının tahvil piyasası beklentilerinden görünürde artan bir şekilde etkilenmeleri ile birlikte, bu durumun daha büyük bir indirimi destekleyebileceği vurgulandı.

POWELL: BİRÇOK ÜYE FAİZ İNDİRİMİNİN UYGUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR
    POWELL: BİRÇOK ÜYE FAİZ İNDİRİMİNİN UYGUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR
    Goldman ekonomistleri, "Tahvil piyasası halihazırda Temmuz ayındaki toplantıda 32 baz puanlık bir faiz indirimini iskonto etmiş durumda ve eğer beklentiler 50 baz puanlık bir indirime doğru yönelirse, FOMC, piyasanın hayalkırıklığına kapılacağı korkusuyla, ekonomik veriler özellikle endişe verici bir tabloyu işaret etmese bile, 50 baz puanlık indirime gidebilir" dedi.

https://www.bloomberght.com/goldman-...-gider-2226511

5. Güvercin Fed gelişen piyasa varlıklarında ralliye neden olabilirGüvercin Fed gelişen piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir Fed'in son toplantısındaki güvercin tonu gelişen piyasa merkez bankaların faiz indirmesine ve bu piyasaların varlıklarında yükselişe yol açabilir 20 Haziran 2019 Perşembe, 09:09 Güncelleme: 20 Haziran 2019 Perşembe, 09:16
    Fed'in son politika toplantısının açıklamasındaki güvercin ton, analistler ve traderlara göre, muhtemelen gelişen piyasa merkez bankaların faiz indirimlerine ve buna bağlı olarak bu piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir, ancak bu varlıklardaki sürdürülebilir yükseliş ihtimali, süregelen ticaret gerilimlerinden dolayı düşük.

Tayvan doları ve Güney Kore wonu Perşembe günü gelişen piyasa paralarındaki yükselişlere öncülük etti. Gelişen piyasa paralarını içeren MSCI endeksi Singapur saati ile 10:40'ta yüzde 0.4 yukarıdaydı ve yükselişini üçüncü güne taşıdı. MSCI'ın gelişen piyasa hisse senedi göstergesi yüzde 0.6 tırmandı ve altı haftayı aşkın sürenin en yüksek seviyesine çıktı.

Filipinler ve Endonezya merkez bankaları Perşembe günü para politikası kararlarını açıklayacak. Ekonomistler Filipinler Merkez Bankası'nın gösterge faizi 25 baz puan düşürerek yüzde 4.25 seviyesine indirmesini, Endonezya Merkez Bankası'nın ise politika faizini değiştirmeyerek yüzde 6'da tutmasını bekliyor.

Tokyo'da SBI Securities Co.'dan Tsutomu Soma, "Bazı gelişen ekonomi merkez bankaları, Fed'in faiz artırımına gittiği dönemde, paralarını korumak için faiz artırmak zorunda kalmışlardı. Şimdi bu baskı önemli ölçüde azaldı ve bu durum gelişen ülke paraları için olumlu bir gelişme" dedi ve "Bu nedenle, halihazırda faiz indirimine gitmiş bazı Asya merkez bankaları, ekonomilerine destek için gerekli görürse, faizi daha da düşürebilir" değerlendirmesinde bulundu.

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yeni fabrikanın dolar bazlı ederi şu anda 24 tl civarıdır...bu sadece maliyet bedelidir ki bir fabrika yapıldıktan sonra maliyetine verilmez..muhakak kar yapılarak verilir...

.

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Geçenlerde almıştım zararına verdim, dövizin fiyat hareketleri firma için oldukça önemli.

Fed faiz indirecek öyle görünüyor.

Bu durumda dövizde aşağı doğru bir hareket olur beklentim var, seçim sonuçlarını piyasa abartıyor ordan bir şey çıkmaz.Nihayetinde belediye başkanı seçilecek

Bağfaşa yatırım isabetli bir karar olabilir gibi gözüküyor, takibimde bakalım ne karar vereceğim.
    umarım almazsın gedza topiğine cevirme buraları

8. endeks düşüyor ama bağfas çıkıyor...tebrikler bağfas..seni ve ttraktörü çok seviyorum..ama elimde sadece traktör var....sermayem çok olsa da sevdiğim her hisseden fazlası ile alabilseydim güzel olurdu...sermaye olmayınca mecbur bir tane sevdiğimiz alıyoruz ama dışarıda kalan 5 tane de sevdiğimize sadece bakabiliyoruz...

Sayfa 230/555 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •