Sayfa 242/555 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. BISTTE KAZANMAYA DAİR SORULAR, CEVAPLAR

Abi ne güzel hayatınız var ya hisseyi düşünce al yükselince sat, bedava yaşıyorsunuz anasını satayım
    O iş senin bildiğin gibi olmaz
    Hadi canım sende bal gibi de öyle yapıyorsunuz işte, bakıyorum hisseler gün içinde % - 5 bir süre sonra % + bilmem kaç 30 / 40 bin lira parayla hergün 2000 tl kazanırsınız
    E Ne duruyorsun sende yap, gün de bir maaş
    Abi bende o para yokki
    Merak etme olanlarda öyle senin dediğini yapamazlar
    Ya ne yapıyorsunuz abi yeme beni
    Bak güzel kardeşim piyasada bir takım doneler var
    Neymiş done dediğin şey
    Temel analiz diyorlar adına, uzun hikaye
    Uzatma abi ben senin ne yaptığını anlamadım gitti
    Bak kardeş bir takım doneler diyorumya onlara bakıp, firmaları bir birleriyle kıyaslıyorsun
    Eeeee sonra
    Sonrası şu, o veriler de ucuz kaldığını düşündüğün hisseyi seçip alıyorsun
    Aldın ne yapıyorsun
    Diğer insanlarında senin gördüğünü görmesini bekliyorsun
    Ne kadar
    İşte zurnanın zırt dediği yer orası
    YANİ
    Yanisi şudur, bu piyasaya yön veren kişilerinde o hissenin ucuz olduğunu görmesini bekliyorsun
    Ben ne kadar diyorum sen uzatıyorsun abi
    Ona yatırım derler süresi de 1 ile 5 yıldır, doğru hisseyi seçmişsen çok kazanırsın
    Ya abi bazen hisse senetleri bugün şu kadar kazandırdı bakıyorum % 20 ler görüyorum, adam yazmış bugün 5000 kazandım
    Bakma sen onlara kaybettiklerini pek söylemez kuyruğu dik tutarlar
    Abi bende borsada oynamak istiyorum
    Ben yatırım diyorum sen oynamak istiyorum diyorsun, boş ver sen işine bak, zannetiğin kadar kolay olsaydı kimse işe gitmeyip yattığı yerden sefa sürerdi...

Haydi bana eyvallah....herkes işini yapsın bu işler herkesin harcı değil piyasanın kurtları bile çok zor kazanırlar, sadece sabırlı ve o paraya ihtiyacı olmayanlar kazanır, oradan para kazanarak hayatını sürdüremezsin....
    Son düzenleme : kitapci34; 17-07-2019 saat: 12:09.

2. teknikçi değilim emme çanak çanak içinde arka arkaya 2 çanak görüyorum kocaman, kulp da tamamlanmak üzere AZZZZ sabır.

3. kitapçı abem...viop ile uğraşıyorsun...
    onlar kumarbaz,
    sonra burası borsa, ... insanları düzeltmeye uğraşma yeri deel...
    adamın yanlışı varsa var. sana ne?

temel analize dayalı hisseler alırsın......
    senede 1 tane hisse bulsan süper köşe olursun.

2 senede 1 hisse bulsan parayı koyacak yer bulamazsın.

en kötüsü 3 yılda 1 hisse bulsan tok bir şekilde yaşarsın (ben bu kategorideyim)beaaaa!

Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü

Güzel bir insandan kulağa, kulağıma küpe sözler.
    Son düzenleme : kitapci34; 17-07-2019 saat: 14:18.

4. karel 2/ 2.50 arası dalgalanırken güven06 diye bir arkadaş vardı, yırtınıyordu arkadaşlar bu hissenin yeri buralar değil diye. Ben o zaman yazmıyordum ama kareldeydim kaptırdım, şimdi bende bunu bağfaş için sıjk sık dile getirecem. bu hissenin yeri buralar değil adeta bir halisinasyondur bu fiyatlar sadece hatıralarda kalacak biliiniz.

büyük balıktır BAĞFAŞ

5. Bir gariplikde yok değil, çimentoları bile alıyorlar, sanki yakın gelecekte sektör canlanacak da, bence en son canlanacak sektör artık.

6. Bollinger alt bant hızla yükseliyor, bu hızla, 4/5 günde fiyata çok yaklaşır yatay hareket devam ederse,alt bant üst bant arası mesafe %10'a düşsün ondan sonra bilanço fiyatlanmaya başlar gibi.
    Son düzenleme : kitapci34; 18-07-2019 saat: 02:39.

7. ABİ
    hayırdır gene ne var
    hani demiştinya temel analiz neyim, done mone falan onnarı heç annamadım
    bak kardeş onları azıcık açayım
    fk diyorlar ya hisse başına ne kadar kar düşüyor odur o
    defter değeri diyorlar oda firmanın tüm varlıklarının toplamından borçlarını düştükten sonra kalan şey
    bunların dışında bakacağın şeyse
    şirketin cirosu şöyle diyeyim bakkal hesabıyla bir firma 100 milyon ciro yapıyorsa yılda borçlardan arındırıldıktan sonra o firma 100 mn eder, bacası tüten olacak, pazarlama dağıtım şirketi değil ha.
    senin takip edeceğin önemli şeylerden bazıları da şunlar
    firma tanınan bilinen bir firma mı
    işverenin piyasadaki imajı
    favök derler, vergi öncesi faaliyet den ettiği kar yani
    esas faaliyet karına bakacan
    finansman giderlerine bakacan
    e bi de net karına bakacaksın tabi, bilançoyu görmüyosan çalıştığın kuruma soracaksın, olmadı hisse net de yazan çizen finansal bilgilere ulaşan okuyan onlara sor yardımcı olurlar, genelde insanlar iyidir yardım etmek edebilmek fıtratlarında vardır, öyle yaratılmışlardır ( bide bakarsın senin sorduğun hisseye daha önce bakmamıştır bakar görür, onlarında faydasına hem zamanlarınıda değerlendirmiş olurlar) bakma kahpe sistem insanları zıvanadan çıkarıyor
    firma yeni yatırımlar yeni arayışlar içinde mi, ha firmanın yatırım yapması güzeldir büyüyor demektir, hele bağfaş gibi bi de yatırımını tamamlamış devreye sokmuşsa ballı kaymak olur, e bide bu yatrımdan dolayı sıkıntıya düşmüş hisse güzel bir düzeltme yaparak 10 yıl önce gördüğü fiyatın da altına gelmiş se, bakma sen konjöktürden dolayı fazla düzeltme yaptı sektörün lideridir, kolay kolay bi şey olmaz. ammaaaan bana ne yaw git yatırım danışmanına sor
    Son düzenleme : kitapci34; 18-07-2019 saat: 09:17.

8. ABİ
    e ne oldu gene
    abi kızma ama yazıp çiziyonda bi kazandığını görmedim valla ne iş
    Ne iş olacak nasiptir onun adı, birde imzama bak, birde buradan söyleyeyim HİSSE SEÇİMİNDE ZAMANLAMA ÇOK AMA ÇOOOK şeydir, zamanlamayı yapabilirsen bıstin en dandik hissesinde bile voleyi vurursun. AMA BEN BULAŞMA DERİM.

Sayfa 242/555 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •