Sayfa 244/554 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. döviz bundan sonraki süreçte ya aşağı inecek yada yatayda kalacaktır diye düşünüyorum...hele ki FED in faiz indirmeye başladığı bir vakitte bunun olmaması için bir neden göremiyorum..o yüzden de firmaların bu süreçte tl yerine döviz ile borçlanmaları bence daha mantıklı...çünkü dövizin faiz oranı libor +%3-5 düzeylerindedir...oysaki tl deki faiz şu anda %24 civarındadır...bu yıl içinde merkez bankası faizi düşürmeye başlayacak ve bazı uzmanlar bu süreçte faizin %17 lere inmesini beklediklerini söylüyorlar..ama buna rağmen bu faiz döviz bazlı borç faizinden yüksek olacaktır...o yüzden de çok da abartmadan şirketlerin döviz bazlı borçlanmaları daha mantıklı ki bağfas zaten istemeden de olsa bu şekilde borçlanmış....

aslında ilk borçlandığında döviz kuru konusunda ülkemizde herhangi bir sıkıntı yoktu...ama sonradan ne yazık ki sıkıntı büyük oldu..bağfas da bu olumsuzluğu iliklerine kadar yaşadı..bundan sonra artık gittikçe rahatlaması gerekiyor...

hükümetin çiftçiyi biraz daha desteklemesi halinde gübreye talep artacaktır..buda gübre satışlarını olumlu etkileyecektir..gıda enflasyonun engellemenin bir yolu da tarım ürünlerinin üretiminin artırılmasını teşvik etmektir...hükümet bu konuya yeterince önem vermesi gerekiyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    eyvallah dostum hazır gelmişken bir teknik baksan ne güzel olur bilmukabele
    endeks düşüşlerinde bağfas çok da aşırı düşmedi kendince kendini soğutarak bir çeşit düzeltmesini tamamlamaya çalıştı...bu aralar bankalar eşliğinde endeks yükseliyor...bankalardan sonra teknoloji ve sanayii şirketlerine alışlar gelecektir..

bağfas bu yılın ikinci çeyreğinde dövizin sadece %3 çıkması ile finansal yönden ilk çeyrekten daha az etkilenecektir...ilk çeyrekte döviz %6 çıkmış idi...üçüncü çeyreklerde ise döviz düşüş eğilimindedir...yüklü döviz borcu olan bağfas bu döviz düşüşünden kar yazacaktır...

yalnız bağfas geçmişte en iyi ciroyu ve karı ilk çeyrekte yapıyordu....artık ikinci çeyrekteki satışları nasıldır bilmiyorum..ama elinde dürbünü olan bir dostumuz ikinci çeyrekte de satışların iyi olduğunu söylüyordu...artık ne kadar iyi olabilir bilemiyorum...ama her halükarda geçen yılın aynı çeyreğinden çok daha iyi olacaktır...

dediğim gibi döviz borcunun olması son iki üç yılda dezavantaj iken bu çeyrekten sonra ise avantaj olacaktır..tabi gönül isterdi ki hiç borcu olmasın ve hisse buralara düşmesin...ama bu kötü günleri de görmemiş olsaydı bağfası da bu fiyatlarda bulmak mümkün değildi...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. son bir kaç ayda hep karel ,datagate, bağfas ,ttraktör ve uluun hisselerinde bulundum...bu çiçeklerden zaman zaman bir miktar bal aldım..şu anda ise karel çiçeğinde kadermizi bekliyoruz..tabi bazen sattığım hisseler daha çok çıkış da yapıyor...artık nasip ne olur bilemem..ben hepimize başarılar diliyorum..

4. Aynen katılıyorum dostum enflasyonla mücadelede başarının yolu tarıma destek vermekten geçiyor, hükümet de bunun farkındadır diye düşünüyorum, bu dönemde fazla yıprandı. ülkenin problemlerine çok sıkı eğilmek zorunda. Önümüzde seçimsiz bir dönem var.iktidar partisinden kopmalar olsa bile sistem başkanlık sistemi olduğu için öyle kolay olmaz meclisin seçim kararı alabilecek çoğunluğa ulaşması. Sözün özü önümüzdeki yıllar hisse senedi yatırım yılları olur diyorum.

cümlemize başarılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    keko azizim şiir gibisin yine
    ayrı bir renk,güzellik katıyorsun sayfaya
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

6. Abi
    e hani son sorundu
    abi seans arasıydı o zaman, gece gece durum değişti, bak trump yaptırım uygulamayacağım neyim demiş
    Ne söyleyim nasıl söyleyim bilemedim, sağı solu belli olmayan adam ben ona güvenmem söylediklerinden çok beden dillerine bakarım ben insanların. Çok oldu reis abd'ye gitmişti tokalaşırken bi bilek güreşleri var trump var gücüyle abanıyordu reise, reiste pes etmiş eli altta gülümsüyordu, o da tamam sensin deyiştir pes ediştir. o resim gözümden hiç gitmiyor.

Unutma iletişimin %90/95'i beden dilidir kalanı söz, kimin kiminle nasıl bi ilişki içerisinde olduğunu, hakkında ne düşündüğünü beden dili ele verir, çevrendeki arkadaşların dostlarında öyledir.

sen bütün bunları boş ver uzun vadede döviz aşağı gelir, hissemizde bundan olumlu etkilenip hak ettği yere gider. Bakma sen sosyal medyada yazılıp çizilene, dövizde ciddi hareketler öyle bir kaç senede olmaz, yakın geçmişde oldu bitti. 2023 seçimlerinden önce biR oprerasyon daha çekebilirler.
    Son düzenleme : kitapci34; 19-07-2019 saat: 00:14.

7. abi ne dersin güzel açıklışla başladık
    yok bi şey top çevriliyor daha önce demştim adam gibi kazancın oluşması için hissenin kendine has hareket olmalı
    faso fiso hareketker yani.

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    abi ne dersin güzel açıklışla başladık
    yok bi şey top çecriliyor daha önce demştim adam gibi kazancın oluşması için hissenin kendine has hareket olmalı
    faso fiso hareketker yani.
    Balataları yakmışsın sen, Allah şifa versin.

Sayfa 244/554 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •