Sayfa 294/554 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 4431 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Efsane ...yilannnnn gibi bilanco.hayirli olsun ortaklar
    Akıllı insanlar herkesten ve herşeyden öğrenirler
    CAHİLLER İSE HERŞEYİ BİLİRLER...... SOKRATES

2. cümleteen hayırlı bayramlar

3. 27 milyon ertelenmiş vergi geliriyle elde edilen 30 milyonluk dönem karı bana göre çok anlamlı değil.

Asıl sevindirici ve önemli olan Sn. Mr.&Mrs. 'nın aylar önce belirttiği gibi yeni tesisin nihayet tam olarak faaliyete geçtiğinin teyit edilmiş olması...

140 milyon euro'luk banka kredisinin kur farkları dönem karini-ozkaynaklari baskılasa da nihayetinde Bagfas'in maliyetleri de satışları da dövize göre fiyatlandigi için öz itibariyle Bagfas'in kur riski bulunmamaktadır.

Yalnız benim dikkatimi çeken asıl bir konu var: Bagfas'in fabrika-makina-techizat-ekipmanlari 2.2 milyar TL'ye sigortalı...

Cuma kapanışa göre ise Bagfas'in toplam piyasa değeri 320 milyon TL... Hepi topu 58 milyon dolar...

Kabaca 900 milyonluk (banka-satici borcu)toplam dis kaynak yükümlülüğüne karşılık;

200 milyon nakit para,
    220 milyonluk nakite çevirme derdi olmayan stok,

Yenileme-modernizasyon yatırımına yakinlarda 100 milyona yakın para harcanmış 50 yıllık mazisi olan entegre kimyevi gübre fabrikası,

Bugünkü kurla yaklaşık 900 milyon TL'ye mal olmuş ve yeni faaliyete alınan ikinci bir fabrika,

3 geminin aynı anda yanasabildigi iskele tesisleri (küçücuk bir liman),

50 yıllık bir şirkette esamesi okunmayan gayrimenkul- bina-arsa-depolar...

....

58 milyon usd piyasa değeri bana göre bedava...

Bagfas'in sorunu yeni yatırımın devreye alinamamasiydi...

Bu sorun da ortadan kalkmış görünüyor...

Kendi adıma 3 ila 5 yıl içinde 200-250 milyon usd piyasa değerini göreceğimizi düşünüyorum.

Al-sat-tut tavsiyesi değildir...

Herkese saygılar ve iyi bayramlar...

4.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    yorum yapmayacağım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    27 milyon ertelenmiş vergi geliriyle elde edilen 30 milyonluk dönem karı bana göre çok anlamlı değil.

Asıl sevindirici ve önemli olan Sn. Mr.&Mrs. 'nın aylar önce belirttiği gibi yeni tesisin nihayet tam olarak faaliyete geçtiğinin teyit edilmiş olması...

140 milyon euro'luk banka kredisinin kur farkları dönem karini-ozkaynaklari baskılasa da nihayetinde Bagfas'in maliyetleri de satışları da dövize göre fiyatlandigi için öz itibariyle Bagfas'in kur riski bulunmamaktadır.

Yalnız benim dikkatimi çeken asıl bir konu var: Bagfas'in fabrika-makina-techizat-ekipmanlari 2.2 milyar TL'ye sigortalı...

Cuma kapanışa göre ise Bagfas'in toplam piyasa değeri 320 milyon TL... Hepi topu 58 milyon dolar...

Kabaca 900 milyonluk (banka-satici borcu)toplam dis kaynak yükümlülüğüne karşılık;

200 milyon nakit para,
    220 milyonluk nakite çevirme derdi olmayan stok,

Yenileme-modernizasyon yatırımına yakinlarda 100 milyona yakın para harcanmış 50 yıllık mazisi olan entegre kimyevi gübre fabrikası,

Bugünkü kurla yaklaşık 900 milyon TL'ye mal olmuş ve yeni faaliyete alınan ikinci bir fabrika,

3 geminin aynı anda yanasabildigi iskele tesisleri (küçücuk bir liman),

50 yıllık bir şirkette esamesi okunmayan gayrimenkul- bina-arsa-depolar...

....

58 milyon usd piyasa değeri bana göre bedava...

Bagfas'in sorunu yeni yatırımın devreye alinamamasiydi...

Bu sorun da ortadan kalkmış görünüyor...

Kendi adıma 3 ila 5 yıl içinde 200-250 milyon usd piyasa değerini göreceğimizi düşünüyorum.

Al-sat-tut tavsiyesi değildir...

Herkese saygılar ve iyi bayramlar...

Önce halktan biri olarak açıklamalarındaki öz güven için teşşekür ederim.....

işte benim bilanco sevmememin sebebi safi kafa karıştırmasıdır....

halktan biri olarak siz karı beğenmiyorsanız kurum analistleri ne yapmaz bizlere düşünemiyorum....

temel konuşmayı sevmediğimden lafı fazla uzatmayacağım...

sadece haziran-temmuz ayında bahsettiğim yenilenen taşıyıcı konveyör hattı uzunluğu

330m civarı yenilenme bedeli 17.ooo.ooo tl...

Fabrikada tahmini +-%10 yanılma payı ile tüm konveyörler 3.000 metredir ....

sadece yeniden konveyörleri kurmak için tahmini 150-200.ooo.ooo tl para gerekir...

350.ooo.ooo değer biçen grafiğin ağızına s............

benim gözümde sırf arazi ve iskelesi 200m usd yapar

neyse herkesin bayramını kutlar büyüklerimin ellerinden öperim
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

6.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Önce halktan biri olarak açıklamalarındaki öz güven için teşşekür ederim.....

işte benim bilanco sevmememin sebebi safi kafa karıştırmasıdır....

halktan biri olarak siz karı beğenmiyorsanız kurum analistleri ne yapmaz bizlere düşünemiyorum....

temel konuşmayı sevmediğimden lafı fazla uzatmayacağım...

sadece haziran-temmuz ayında bahsettiğim yenilenen taşıyıcı konveyör hattı uzunluğu

330m civarı yenilenme bedeli 17.ooo.ooo tl...

Fabrikada tahmini +-%10 yanılma payı ile tüm konveyörler 3.000 metredir ....

sadece yeniden konveyörleri kurmak için tahmini 150-200.ooo.ooo tl para gerekir...

350.ooo.ooo değer biçen grafiğin ağızına s............

benim gözümde sırf arazi ve iskelesi 200m usd yapar

neyse herkesin bayramını kutlar büyüklerimin ellerinden öperim
    Ben de senin ellerinden öperim abim benim .30 milyonluk kar hepimize hayirli uğurlu olsun .Kar kardır .Kullerimizden yeniden dogduk resmen .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    yorum yapmayacağım
    bir temelci ve bahtı kapalı birinin yorumu beni zaten fazla enterase etmiyor

siz gidin cirosunun yarısını bürüt kar yazıp bunun sadece %10 nunu net kar yazan

hisseniz ile ilgilenin ...
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

8. amma kastın be spek efendi .ssk çıkartacan..amaç dikkat çekmeyelim diyorsan o ayrı .....
    aslında başımıza gelen en güzel şey kimsenin bagfs hakkında analiz ve yorum yapmaması.şiiiiişşşşt ..bozmayalım bunu
    Akıllı insanlar herkesten ve herşeyden öğrenirler
    CAHİLLER İSE HERŞEYİ BİLİRLER...... SOKRATES

Sayfa 294/554 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •