Sayfa 301/555 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon
Arama sonucu : 4439 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. uzun bir aradan sonra borsaya bagfs ile giriş yaptım.bagfs son gönderdiği bilanço ve ihracat rakamları ile bana gerekli doneleri vermişti.biraz geç kaldığımı düşünenler olabilir ancak bana göre geçen seneki fiyatlarına daha yeni ulaşabilen bagfs için yolun henüz çok başlarında olduğumuzu düşünüyorum.ya nasip bakalım. Allah utandırmasın.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. uzun bir aradan sonra borsaya bagfs ile giriş yaptım.bagfs son gönderdiği bilanço ve ihracat rakamları ile bana gerekli doneleri vermişti.biraz geç kaldığımı düşünenler olabilir ancak bana göre geçen seneki fiyatlarına daha yeni ulaşabilen bagfs için yolun henüz çok başlarında olduğumuzu düşünüyorum.ya nasip bakalım. Allah utandırmasın.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. sektördeki üç benzer firmayı bazı yönleriyle değerlendirecek olursak hektaş'ın toplam kaynakları 953 milyon tl geçmiş yıllar kâr rakamı 103 milyon tl milyon tl , eggüb'ün toplam kaynakları 408 milyon tl geçmiş yıllar kâr rakamı 89 milyon tl ve gelelim bagfş'a toplam kaynakları 1.52 milyar tl geçmiş yıllar kâr rakamı ise 238 milyon tl'dir.hisse fiyatlarına bakacak olursak cuma kapanışa göre eggüb 34.12 tl, hektaş 15.73 tl ve bagfaş 10.69 tl dir.bagfaş'ın 2018/6 aylık bilançosunda 81.8 milyon tl zarar vardı.bu dönem bilançosunda ise 29.9 milyon tl kâr var.iki dönem arasında 111.7 milyon tl.lik bir artı değer oluşmuş.bu hisse bu veriler doğrultusunda hangi fiyatlara gelir hepbirlikte bekleyip göreceğiz.

4. takas verilerine baktığımızda da günlük, haftalık,aylık ve üç aylık tüm verilerde yoğun bir yabancı alımı göze çarpıyor.citi ve deutsche ikilisi bu hisseyi yıllar önce terk etmişlerdi.geri dönmeye başlamış olmaları ve hissenin bu ikilinin girmesiyle eş zamanlı kazandırmaya başlaması da hissenin hareketineayrı bi anlam bi tat katmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    KARLARINIZ DAİM OLSUN ARKADAŞLAR
    ZARADA OLANLARINDA BİR ANDA ÖNCE
    ZARARLARINI ÇIKARMALARINI
    TEMMENNİ EDER BOL KAZANÇLAR DİLERİM....
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

6.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Takma kafana. Borsadan hic anlamayan bile 5'li fiyatlarin firsat oldugunu anlardi. Tspor'dan taniyorum seni. Borsaya ciddi satis geldigi bir gun iyi primli kapadi. Saka gibi 10.69. Bu kacinci 10.72'den 10.75'den donuyor. Bu sefer ciddi yukari kiracak gibi geliyor bana. Izliyoruz. Benim hedefim 19-20 civari, $ buralarda kalirsa. 12'li rakamlardaki seviyeyi yakalayamadi henuz dolar bazinda.
    Gorusunu almak isterim; pazar gunu istanbul buyuksehir belediyesi'ne kayyum atama karari aciklanacakmis dogru duyduysam. Bu karar sonrasi borsada bir panik havasi eser mi? Bagfas'i nasil etkiler? Sence.
    Hatirlayacak olursak ikinci çeyrek lerden iyi bir bilanço bekledigimizi söylemiş ve bagfas için en kötünün geride kaldığını söylemiştik. .ikinci çeyreklerde döviz yüzde 3 civarı çıkmış idi buna rağmen bagfas 110 milyon kar yapmiş ilk çeyreğin zararı da düştükten sonra 29 milyon net kar bırakmıştı. .

İşte eğer üçüncü çeyreklerde de ikinci çeyrek cirosunu yapacak olursa ?? Ve dolar da yine yüzde 3 çıkacak olursa ? Ve takriben 5.98 civarına çıkarsa? Bagfas ikinci çeyrekteki 110 milyon civarı karı yapabilecektir..

Tabi üçüncü çeyrekteki ciroyu tahmin edebilmek için yine gemi hesabimizin sıkı olması lazım. .bunun için de mrmr dostumuzun yardımlarına ihtiyacımız var..

Dovizin çıkışı normalde bagfas için olumsuzdur ama bu dolar çıkışını bagfas belli bir yere kadar tolere edebiliyor..

Dolar şu anda 5.72 dedir ve 5.98 e kadar bile rahat tolere edebilir..tabi iyi bir ciro ile beraber..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Tabi yaptığımız bu son yorum ile bagfas şimdi alınmalı anlamı cikarilmamali. .geçmişte hisse diplerinde iken minimum risk var bu yüzden de alinabilir manasında yorumlar yapıyorduk. .Ama bu saatten sonra hisse tut pozisyonundadir..duruşunda bir bozulma olduğu taktirde de sat pozisyonuna geçer. .

Ben herkese başarılar diliyorum..

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Hatirlayacak olursak ikinci çeyrek lerden iyi bir bilanço bekledigimizi söylemiş ve bagfas için en kötünün geride kaldığını söylemiştik. .ikinci çeyreklerde döviz yüzde 3 civarı çıkmış idi buna rağmen bagfas 110 milyon kar yapmiş ilk çeyreğin zararı da düştükten sonra 29 milyon net kar bırakmıştı. .

İşte eğer üçüncü çeyreklerde de ikinci çeyrek cirosunu yapacak olursa ?? Ve dolar da yine yüzde 3 çıkacak olursa ? Ve takriben 5.98 civarına çıkarsa? Bagfas ikinci çeyrekteki 110 milyon civarı karı yapabilecektir..

Tabi üçüncü çeyrekteki ciroyu tahmin edebilmek için yine gemi hesabimizin sıkı olması lazım. .bunun için de mrmr dostumuzun yardımlarına ihtiyacımız var..

Dovizin çıkışı normalde bagfas için olumsuzdur ama bu dolar çıkışını bagfas belli bir yere kadar tolere edebiliyor..

Dolar şu anda 5.72 dedir ve 5.98 e kadar bile rahat tolere edebilir..tabi iyi bir ciro ile beraber..
    Gubretas iran'daki ortakligindan dolayi borclanmisti. Borcun bitmesine yakin "borc odeyebilme kabiliyeti" nedeniyle hisse borc bitmeden 3'e katlamisti. Bagfas yeni fabrikanin urununu doviz ile satiyor ihracattan dolayi. Yani mali satinca tl toplamaya calismiyor. Kur cok fazla hirpalamayacaktir sirketi.

Sayfa 301/555 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •