Sayfa 320/555 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Gübre tesislerinde geçen yılın 9 ayına göre toplam üretim 172 tondan 611 tona yükselmiş.Toplam satışlar ise 223 tondan 594 tona yükselmiş.Toplam değer de 19M $ dan 43M dolara yükselmiş görünüyor faaliyet raporunda.#BAGFS

tek korkum şudur ki sosyal medya yıkılıyor nerede çokluk orada gübre
    Artık temele inanmayıp küreci olmak lazım
    Firmanın üretip sattğı ürün geçen yıllarda tonu 450 dolar olan ürün olmadığı(canın tonu 150 dolar) için dolar bazında eski ciroları yakalaması zor görünüypr, tabi bu durum temelci olan beni şaşırttı, firmada iyiye gidişe engel bir durum değildi, üretip satıyor çünkü.
    e firmanın geçirdiği kötü günleri papağan gibi tekrarlamanın da anlamı yok, geçmişte kaldı. yüksek açılıştan sonra kar satışı gelse bile gideceği uzun bir yolu var düşe kalka, almayacağım başka şey, bağfaş o bağfaş değildir artık, ürettiği ürün ucuz. tl zirvesini görecektir, dolar bazlı zirve için bayağı bir zaman lazım.

büyük balık bağfaşı sabırla ellerinde tutanlara hayırlı uğurlu olsun.

borc+ piyasa değeri 250 milyon dolar yaklaşık

ucuz da , pahalı da diyemeyiz de

ne firmalar var nerelerde dolaşan.
    Son düzenleme : kitapci34; 26-10-2019 saat: 10:53.

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    5 ay önce hisse henüz 5,40 seviyelerinde iken yaptığımız yorumları gaz olarak yorumlayanlar ,hayal satıyor diye görenler umarım şimdilik utanıyorlardır..neyse dostlar ben size başarılar diliyorum..sevdiğim ve gönlümün bir parçasının bağfasta olan hissenin iyi bir çıkış yapmasını diliyorum...unutulmamalıdır ki yeni fabrikanın sadece maliyeti 24 tl idi...zamanla oraya çıkıp aşacağını düşünüyorum...tabi bu hemen olacak bir şey değil , bilançolar geldikçe , finansal borçlar azalıp karlar artıkça olacak bir şeydir...

şirketin finansal borcunun ,borçlarını ödedikçe 2 yıl sonra ciddi olarak azalmasını bekliyorum...o vakit kar marjı ve miktarı da artacaktır...
    Keko kardes ben seni bjkas'den, tspor'dan, dohol'dan vs.. biliyorum. Senin bazilari ile arandaki fark su; sen dogru yaziyorsun, bagfas 10'lu rakamlara geldiginde en kotu geride kaldi diye yazarken birileri bilancoya gunler kala hisseye olumsuzluk pompaliyor. Surekli takip edenler neyin ne oldugunu anlamistir.

3. Hazır rüzgarı arkasına almışken gelecek 5 yılı fiyatlayıp altın vuruş yapılmayacağını kimse diyemez de bilemez de.

4. Tüm dünya bi araya geldi, içimizdekilerle beraber doları 10 lira yapacağız diye çırpınıp duruyorlar, bağfaş bu kadar kısa vade de azımsanmayacak kazanç sağladı.

içerdekiler işi o kadar abarttılar ki halk sokağa inecekmiş dolar niye yükselmiyor diye, bunu bu forumda da yazan aklı evveller oldu. güler misin ağlar mısın?
    Son düzenleme : kitapci34; 26-10-2019 saat: 12:37.

5.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Keko kardes ben seni bjkas'den, tspor'dan, dohol'dan vs.. biliyorum. Senin bazilari ile arandaki fark su; sen dogru yaziyorsun, bagfas 10'lu rakamlara geldiginde en kotu geride kaldi diye yazarken birileri bilancoya gunler kala hisseye olumsuzluk pompaliyor. Surekli takip edenler neyin ne oldugunu anlamistir.
    bizi tanıyanlar zaten senin gibi tanıyor dostum..tanımayanlar da ne yazık ki bizi diğer dürüst olmayan insanlar ile karıştırıyorlar...o yüzden de ilk topiklere yazdığımda o hissenin beni tanımayan eskileri buda nerden çıktı diye düşünüp bazen beni spek adamlığı ile itham edebiliyorlar...

artık bu tür ithamlara da alıştım...bağfas 5,40 larda iken bu hissenin topiğine günlerce bol bol yorumlar yaptım..senin de hatırladığın gibi en kötünün geride kaldığını artık bu hissenin karlar yapmaya başlayacağını söylemiştim...o vakit de biri beni suçlamış idi...bana gazcı demişti....

şu anda bağfasın geldiği yeri görmek beni de sevindiriyor...sonuçta biz de emek vermiştik bu hisseye..o yüzden de elimizde olsa da olmazsa da sizin adınıza seviniyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Hazır rüzgarı arkasına almışken gelecek 5 yılı fiyatlayıp altın vuruş yapılmayacağını kimse diyemez de bilemez de.
    çok güzel özetlemişsiniz sn kitapçı

bizler yazar çizeriz son kararı babalar belirler

ne hisseler gördük çok büyük zarar ile tavan serileri ile giden

büyük karlar ilede düşüşe geçen nasipten öte olmaz
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    2çve3ç faliyet raporlarını karşılaştırdım

genel gübre ihraçat rakamları benim beklentimin alltında kalmış

gemi bazında ...bunuda patronun ihracat rakamlarını

mümkün mertebe tüm çeyreklere eşit yayma düşüncesi olarak görüyorum...

yurt içi satışlar mevsimsel olarak canda bıcak gibi kesmiş normal olarak

dap npk olarak adlandıran pahalı sınıf gübre yurt içi şaha kalkmış

bu dap npk satışların 4ç de ihraçat rakamlarına yansıması mevsimsel olarak en büyük beklentim

tirübün arızasından dolayı enerji kaybı gözlerden kaçmayacak kadar öne çıkıyor

3ç de elektiriği satamadığımız gibi birde elektirik kullandık

2018 2ç..2.210.524 kwh ---- 2018 3ç: 3.467.308 kwh

2019 2ç..199.054 kwh --- 2019 3ç: 200.604 kwh

işin tribün olayının bize ne kadar ek külfet getirdiğini açıklaması için
    kendine güvendiğim enginner üstadı buraya davet ediyorum
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

8. Stok+banka+alacak= 429.081.953 tl
    tysen ceza dahıl borclar = 1.043.395.519

yanı ozetle net borc = 614.314.000 tl yaklasık 90 mılyon euro ( aslında can fabrıkanın gerı kalan parasına denk)

yıllık karı ortalama = 150.000.00 yapsa borcu 4 yılda kapatır.

4. Yılın sonunda hısse basına bugunku degerle 3.5 tl kar yazmaya baslamak demek..yanı borc harc olmadan hısse bası yıllık 30% kar demek..

Sayfa 320/555 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •