Sayfa 323/554 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

aylık takas

5. Citibank yabanci cuma gunu yukaridaki tablodan da gorulecegi gibi 30.000 civari satmis. Ben gun icinde bir ara takas saklamaya baktigimda 93.000 civari alim yapmis gozukuyordu. Citi, bilanconun aciklandigi haftanin pazartesinden itibaren yarim gun ve 29 ekim gunu haric surekli alimdaydi. Takip etmekte fayda var.

6.  Alıntı Originally Posted by kucukortak Yazıyı Oku
    Stok+banka+alacak= 429.081.953 tl
    tysen ceza dahıl borclar = 1.043.395.519

yanı ozetle net borc = 614.314.000 tl yaklasık 90 mılyon euro ( aslında can fabrıkanın gerı kalan parasına denk)

yıllık karı ortalama = 150.000.00 yapsa borcu 4 yılda kapatır.

4. Yılın sonunda hısse basına bugunku degerle 3.5 tl kar yazmaya baslamak demek..yanı borc harc olmadan hısse bası yıllık 30% kar demek..
    614 milyonluk net borcun 319 milyonunu bir bakima devlet ödeyecek..

Yani kabaca toplam borcu 300 milyon olarak görebiliriz...

Yalnız yıllık 150 milyonluk kar konusunda sizin kadar iyimser değilim.

50 yıllık eski fabrikada anlaşılan her şey eskimiş ve komple değişimi gerekiyor. CAN tesisinden elde edilen gelir-nakit ile eski fabrikanın bakim-onarim-yenileme masraflarını da karşılıyor gibiler. Bu da borçluluğun azalmasını engelleyip karlılığı da baskiliyor...

Yine de Orta-uzun vadede güzel günler göreceğimizi düşünüyorum...

Herkese saygılar...

7.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    614 milyonluk net borcun 319 milyonunu bir bakima devlet ödeyecek..

Yani kabaca toplam borcu 300 milyon olarak görebiliriz...

Yalnız yıllık 150 milyonluk kar konusunda sizin kadar iyimser değilim.

50 yıllık eski fabrikada anlaşılan her şey eskimiş ve komple değişimi gerekiyor. CAN tesisinden elde edilen gelir-nakit ile eski fabrikanın bakim-onarim-yenileme masraflarını da karşılıyor gibiler. Bu da borçluluğun azalmasını engelleyip karlılığı da baskiliyor...

Yine de Orta-uzun vadede güzel günler göreceğimizi düşünüyorum...

Herkese saygılar...
    Faaliyet raporunda 43 milyon tl bakim onarim vs. gider olustugu yaziyor. Az para degil. Dedigin gibi bu masraf olmasa daha da iyi olurdu.

8.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Faaliyet raporunda 43 milyon tl bakim onarim vs. gider olustugu yaziyor. Az para degil. Dedigin gibi bu masraf olmasa daha da iyi olurdu.
    Rahmetli Yaşar Erdinç, 2015'de Bagfaş yorumlarında CAN tesis yatırımiyla beraber toplam 250 milyon USD yatırım yapılacağından bahsetmiş.

2018 Faaliyet raporunda eskiyen fosforik asit-dap/npk, AS ve torbalama, ilaveten sülfirik asit ünitelerinin yenileme ve/veya iyileştirme faaliyetlerine hız verilerek büyük kısmının bitirildiği yazıyor.

Bitmeyen kısmın ne olduğu ve ne kadar para harcanacağını bilmiyoruz.

Ayrıca bu yil konveyör ve elektrik türbininde de ariza ve degisim-yenileme yapıldığını duyuyoruz.

Bagfaş yönetimi de sağolsun... Bu konularda oldukça şeffaf... Fabrikada üretimin durduğunu internet forumlarından öğreniyoruz.

50 yıllık şirket... Yönetim körlüğü oluşmuş gibi...

Gencer ailesinin yönetimden ayrılıp işi yeni ve daha profesyonel bir ekibe bırakması bence daha faydalı olur.

Fabrikadaki tüm iş ve yönetim sureclerinin-kadrolarin gözden geçirilmesi yerinde olacaktır.

Sayfa 323/554 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •