Sayfa 333/553 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon
Arama sonucu : 4418 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Garanti’nin 23 hedefine bu hızla giderse seneye noel’de anca varır.😴

2.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Oohoo oo 20-25 li rakamlar havada uçuyorken nasıl gidecek oralara merak ediyorum..
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ağalar istesin gitmeyi bırakın uçururlar bunu sığ hisse.
    Garanti yatırım 5 f/k ya gelmeli demiş, 24 fiyatı vererek.
    Bazilarina gore hissenin yukari gitmesi mali toplayanlarin yeteri kadar topladigina inandiginda gerceklesir. Yani satan hemen satsin ki, hisse yukari gitsin. Onun icin kimseyi uyandirmak istemez bazilari. Oysa satan az olursa da yukari gider hisse onu dusunmezler. Zihniyet iste. Kimileri ise hesaba gore hisse degerlemesi yapar. O daha gercekcidir.
    Kimseyi dinlemeyin. Herkes kendi seviyesini belirlesin.

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Garanti abarmış mı diyecektim ama satışlar, karlılık ve temel rasyolara bakınca az bile demiş dedim. 3 FK lı sanayi şirketi mi kaldı borsamızda.
    BAGFAS'ın Fiyat-kazancina, defter değerine-bilanço karina-ciro artışına bakıp yorum yapan yanılır.

Bu yılın kârının ve ozkaynaklarin büyük bölümü tek seferlik olan ve nakit girişi sağlamayan, kazanılmış bir hakkın muhasebe tekniği gereği bilançoya erken yansıtılması kaynaklı "ertelenmiş vergi varligi"...

Geçen yılın nerdeyse yarısında fabrikalarda üretim yapılmamış. Bu yüzden geçen yıla göre ciro artışı çok anlamlı değil... Dolar bazli son 5 yilin cirolarina bakilmali.

2020'de işin rengi tam olarak belli olacak...

Bagfas'ta takip edilmesi-kafa yorulması gereken konular kapasite kullanım oranları, eski fabrikadaki tadilat-yenileme-revizyonlarin bitip bitmediği ve asıl en önemli konu borçların ödenerek azaltılıp azaltilmadigidir.

Öz itibariyle BAGFAS'ın kur riski olmasa da EURO kurunda yaşanabilecek olasi artışlar bilanço kârını baskilayacaktir.

4. 3.71 kapattı bugün yani 06 Aralık 2019 Cuma akşamı. Diğer kağıtlar yükselirken bagfaş heri dönüş yaptı gibi.

Bagfaş teknik analize gore FİNCAN oluşumunu tamamladı. Şu an Kulp oluşuyor. Onun için buralarda gezeceğe benziyor.
    İlerde yine yukarı hareket edecektir. Ama biraz daha zaman var gibi.

Endeks 108.000 lerde ve Dolar ise 5.75 lerde ortalama geziyor. Faizler ise %12 lerde dalgalanıyor.

Bagfaşın 22-23 lere hareket etmesi için tahminimce Nisan-Mayıs 2020 lerin gelmesi lazım gibi düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar...

5.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    3.71 kapattı bugün yani 06 Aralık 2019 Cuma akşamı. Diğer kağıtlar yükselirken bagfaş heri dönüş yaptı gibi.

Bagfaş teknik analize gore FİNCAN oluşumunu tamamladı. Şu an Kulp oluşuyor. Onun için buralarda gezeceğe benziyor.
    İlerde yine yukarı hareket edecektir. Ama biraz daha zaman var gibi.

Endeks 108.000 lerde ve Dolar ise 5.75 lerde ortalama geziyor. Faizler ise %12 lerde dalgalanıyor.

Bagfaşın 22-23 lere hareket etmesi için tahminimce Nisan-Mayıs 2020 lerin gelmesi lazım gibi düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar...
    Satıp çıkalım mı ortalam 14.49

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Satıp çıkın diyemem.
    Öyle bir öngörüye ve bilgiye sahip değilim. Hiç kimse de olamaz diye düşünüyorum.
    Benim anlatmak istediğim, 12.50-15.00 aralığında dalgalanacak belli bir süre. Siz alıp satarsınız, beklersiniz, tamamen çıkarsınız bu tamemen sizin kararınız.
    Biz sadece fikir paylaşırız.
    Bizimkisi muhabbetten öteye gitmez.
    Yatırım kararını herkes kendi verecek tabiki.

Burda yazılanlar bilgi paylaşımıdır. Kişisel görüştür vs. Ama asla YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!!

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Saygılar

7. Cool

Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Satıp çıkın diyemem.
    Öyle bir öngörüye ve bilgiye sahip değilim. Hiç kimse de olamaz diye düşünüyorum.
    Benim anlatmak istediğim, 12.50-15.00 aralığında dalgalanacak belli bir süre. Siz alıp satarsınız, beklersiniz, tamamen çıkarsınız bu tamemen sizin kararınız.
    Biz sadece fikir paylaşırız.
    Bizimkisi muhabbetten öteye gitmez.
    Yatırım kararını herkes kendi verecek tabiki.

Burda yazılanlar bilgi paylaşımıdır. Kişisel görüştür vs. Ama asla YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!!

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Saygılar
    satan kaybeder elinizdeki mali kaptırmayın...tabiki bu benim görüşüm pek tiye almayın beni ..eğer bu bilançolarda sıkıntı yoksa...15/02/2020 de bu cümleyi bana hatırlatın yada ben size hatırlatayım...

8.  Alıntı Originally Posted by minya Yazıyı Oku
    satan kaybeder elinizdeki mali kaptırmayın...tabiki bu benim görüşüm pek tiye almayın beni ..eğer bu bilançolarda sıkıntı yoksa...15/02/2020 de bu cümleyi bana hatırlatın yada ben size hatırlatayım...
    Bence birisi iyi takip eden bilancoyu tahmin etse iyi olur

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 333/553 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •