Special Days Image
Sayfa 354/554 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon
Arama sonucu : 4430 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Şirketi neden beğeniyoruz
    Bagfaş’ın yıllık üretim kapasitesi, AN/CAN fabrikasının Ağustos 2015’te üretime geçmesiyle
    610bin tondan 1.26mn tona çıkmıştır. Bagfaş’ın CAN tesisinde iyileştirme çalışmaları
    tamamlanmış olup, 3Ç18 itibariyle üretim başlamıştır. 2019 yılında ise CAN tesisinin şirket
    faaliyetlerine katkısı daha görünür olmuştur. 2020’da için daha yüksek CAN üretim
    beklentimiz, Bagfaş’ın ihracat siparişlerinin bu dönemlerde artma olasılığı, geçen sene ile
    karşılaştırıldığında daha sağlıklı bilanço yapısı ve kur hareketlerine karşı daha az kırılgan
    olması ve yurtdışı benzerlerine göre hala iskontolu işlem görmesi nedenleriyle şirketi
    beğenmeye devam ediyoruz. Bagfaş’ın kendi enerji ihtiyacının tamamını karşılaması ve
    ihracat yapabilme yeteneği, Şirket’e maliyet avantajı sağlarken yurtiçi pazara bağımlılığını
    azaltmaktadır.
    2020 beklentileri
    BAGFS 9A19’da 296.5bin ton gübre ihracatı yaparken, 43.5mn ABD$ ihracat geliri elde
    etmiştir. (9A18’de 138.5bin ton ve 19.2mn ABD$). Şirket 9A19’da toplam gübre üretiminin
    %69’unu oluşturan, 370bin ton CAN üretimi yapmıştır ve 260bin ton CAN ihracat etmiştir.
    CAN tesisi için 2019’da %78 kapasite kullanım oranı ve 515bin ton üretim beklerken, 2020
    içinse %91 kapasite kullanım oranı ve 600bin ton CAN üretimi bekliyoruz. Şirketin
    gelirlerinin ve FVAÖK’ünün 2019’da sırasıyla yıllık %152 ve %474 artacağını beklentimizin
    üstüne 2020’de %23 gelir ve %19 FVAÖK büyümesi hesaplıyoruz. CAN tesisindeki üretim
    miktarı değerlememiz için en önemli risk unsurdur.
    Değerleme
    Bagfas için Endeks Üstü getiri tavsiyemizi sürdürürken, 12 Aylık hedef fiyatımız olan 23.80TL
    %43 getiri potansiyeli taşımaktadır. Bagfas 2020T 4.9x FD/FVAÖK çarpanıyla yurtdışı
    benzerlerine göre hala %27 iskontolu işlem görmektedir.
    Katalizörler
    i) Beklentilerimizin üstünde CAN üretimi ve ihracat hacmi, ii) gübre fiyatlarında artış, iii)
    TL’nin özellikle EUR karşısında değer kazancı iv) olası temettü dağıtım (Garanti Yatırım)

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sabah çok güzel alım fırsatı verdi ama kaçırdık....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by mermers Yazıyı Oku
    Sabah çok güzel alım fırsatı verdi ama kaçırdık....

Kaçan balıkda büyük olur der atalarımız.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

4.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Kaçan balıkda büyük olur der atalarımız.
    Hem de çok büyük oluyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by mermers Yazıyı Oku
    Hem de çok büyük oluyor...

Balıkçıların tuttuğu hep nedense küçük olur ama ne hikmetse kaçırdığı hep balina olur.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

6. Kaçırdığına değil sahip olduğuna bak ona sahip çık satanlar geri alamadılar içleri gidiyor hedefi büyük nakitim olsa alacağım daha buralardan

7. Devreleri kestiler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by garrett mobil Yazıyı Oku
    Devreleri kestiler

Bende diyorum ya bu niye gözüne far tutulmuş tavşan gibi 17.78 de dondu kaldı, bari devre kesecek %10 yapınca kesilseydi.

Sayfa 354/554 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •