Sayfa 379/554 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Bence acele etmeyin. Konsolide bir gelsin. Neden düştü daha net ortaya çıkacaktır. (Taksit ödemesi, tahkim vs olabilir)..
    Birde gübrenin en iyi satış dönemindeyiz inşallah çabuk toparlar..
    Bol kazançlar

Belekkimi burda olmana sevindim...

2. Aga ne bedelsizleri yedi ne kârlar yedi bir fabrikayı iki yapti inat etti tahkimden b8ze kazik atti kanadali firmaya sıfır fabrikay 4 milyon dolara bir daha keklesme tamiri yaptirdi iki bedelli giydirdi... Yatırımcıya sıra gelemedi bir türlü ... Dilerim sıra bize de gelir... Hep bu ümitle bekiyoruz...

3. Birde cezayir veya faslilarla ortaklik vardi... Bagfsta hikaye hiç bitmedi...

4. Ben burada gördüğüm kadarı ile Finansman giderleri 9 aylıkta 95 milyon TL den 151 milyon TL ye yükselmiş zarar büyük ihtimalle buradan kaynaklanıyor gibi geldi bana. Fakat bu hissede son 10 dakikada olanlar midemi bulandırdı. SPK mutlaka burada olanları incelemeye almalı, Bu yazımda onları göreve davet ediyorum. Son 10 dakikada olanlar mutlaka incelenmeli diyorum. YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by robinhood2019 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 7.01.2020 tarihinde kap ta şirket açıklama yaptı. 31.12.2019 tarihi itibariyle %100 bağlı iştirakimiz T Gübre Dış Ticaret AŞ ile gerçekleştirdiğimiz ticari ilişki sebebi ile bu tarihten itibaren finansal tablolarımızı konsolide olarak açıklayacağız deniyor. Bu sebepten kâr T gübre aş de , vergi dairesi Bagfş da artık önemsizdir .
    Seans sonu olan olay 17.55 fiyattan iş yatırım 140 bin lot sattı
    Alıcı 100 bin lot yatırım finansman
    60 bin lot Deniz yatırım
    Biz küçük yatırımcılar bu işlerden anlamayız , ama borsa istanbul ve spk anlar heralde , zannediyorum yabancı bi fona mal geçtiler
    Etik mi ?
    Efendim
    Herkese iyi akşamlar
    Siz güzel bir detayı yakalamissiniz.

Tesekkurler ve tebrikler...

Eylül 2019 finansal raporda yurtdışı satışlar 248.408.286...

Bugün açıklanan yılsonu geçici vergi gelir tablosunda ise yurtdışı satışlar 173.726.586...

Satıştan iade de olmadığına ve son üç ay ihracat azalamayacağına göre bugün açıklanan gelir tablosu hem karlılık hem de ciro yönünden BAGFAŞ'in gercek durumunu yansıtmaktan çok uzak...

6. 151 milyon finansman giderinin 35- 40 milyonu EURO kredinin kur farkı...
     Alıntı Originally Posted by Ali Destan Yazıyı Oku
    Ben burada gördüğüm kadarı ile Finansman giderleri 9 aylıkta 95 milyon TL den 151 milyon TL ye yükselmiş zarar büyük ihtimalle buradan kaynaklanıyor gibi geldi bana. Fakat bu hissede son 10 dakikada olanlar midemi bulandırdı. SPK mutlaka burada olanları incelemeye almalı, Bu yazımda onları göreve davet ediyorum. Son 10 dakikada olanlar mutlaka incelenmeli diyorum. YTD.

7. Bugün ALARKO nun Vergi dairesine sunulan vergi tablosu açıklandı 42 milyon kar gösterilmiş, Halbuki 9 aylık bilançosun da 338 Milyon kar var asıl Borsaya gelecek bilanço esas alınmalı diye düşünüyorum. YTD.

8. 1- 31.12.2019 tarihi itibariyle deyince T gübre ile Bagfaş alışverişin başladığı tarihi mi yoksa artık bilançonun kosolidasyona geçişin başladığı tarihi mi anlıyorsunuz?

2- DAP fertilizer Monthly Price - US Dollars per Metric Ton Jul 2019 - Dec 2019: -69.340 (-22.55 %)
    https://www.indexmundi.com/commoditi...dap-fertilizer

Eylül 2019 finansal raporda yurt dışı satışlar 248.408.286.. tonaj anı kalsa fiyatın usd olarak düşümünden dolayı KABACA (düşüşün çoğu son dönemde)192.000.000 TL yapıyor. Kurun aynı kaldığını kabul ediyorum.

dap chart.jpg

31.12.2019 tarihi itibariyle %100 bağlı iştirakimiz T Gübre Dış Ticaret AŞ ile gerçekleştirdiğimiz ticari ilişki sebebi ile bu tarihten itibaren finansal tablolarımızı konsolide olarak açıklayacağız deniyor.

Sayfa 379/554 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •