Sayfa 385/553 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon
Arama sonucu : 4418 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Yapacağı ihracatlar için ,ithalatlarından sağlayacağı muafiyetlerle alakalı .. Olumlu yansıyacak bi tarafı yok !

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne satıcılı başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini -427, ortalama tahmin ise -434 oldu.
    Foreks'in 39 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +850 puan olurken, en düşük beklenti -2660 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 39 analistin 12'si pozitif, 27'i negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST100 Endeksi, dünü 424,68 puan düşüşle 114.364,53 puandan
    tamamlamıştı.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(26/02/2020 - 09:25:45)

3. "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

4. Allah'tan konsolide bilançoda kar'a dönmüşüz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,698
     Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Allah'tan konsolide bilançoda kar'a dönmüşüz...

Sayın TUNGA sadece kâr değil 82 milyon kâr ve 109 milyon borç ödemesi yapmış faliyet raporunu okudunuzmu bilmiyorum, ben beğendim.

Temettü bu senede yok, seneye ALLAH kerim. Hayırlı akşamlar hayırlı kandiller.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

6.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın TUNGA sadece kâr değil 82 milyon kâr ve 109 milyon borç ödemesi yapmış faliyet raporunu okudunuzmu bilmiyorum, ben beğendim.

Bende beğendim sürdürülebilir bir kar mevcut her sene daha iyi olacak geleceği parlak detaylı bakacağım beklentim olumlu

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku

Size de hayırlı kandiller Sayın Küçük yatırımcı...

gecen yılsonuna ve vergi dairesine verilen yılsonu gelir tablosuna göre cok iyi, ama euro kredinin kur zararı nedeniyle eylül 2019 bilancosuna göre zayıf olarak gördüm bilançoyu...

Yalnız ciro-ihracat rakamlarını konsolide bilanco hikayesinden ötürü cözemedim

Toplam borclarda azalma yok: Bunun nedeni eski fabrakanın bakım-onarım-yenilemelerinin sürüyor olması..(Duran varlıklarda 51 milyon giriş/artış var.)

Daha önce farketmemiştim:

1-S.Asit-F.Asit Modernizasyonu için 50 milyonluk yatırım tesvik belgesi alınmış. Bu yatırım için bu dönem 10.8 milyon harcanmış. Yatırımın tamamlanma oranı %80.5

2-DAP/NPK/AS Gübre Modernizasyonu için 57.7 milyonluk yatırım teşvik belgesi alınmış, nu dönem buraya 19.5 milyon harcanmış. Yatırımım tamamlanma oranı %86...

İlave bir yeni yatırım çıkmazsa eski fabrikanın yenileme-bakım onarımları bitmek üzere görünüyor...Bu cok iyi bir durum...Bundan sonra, marjlar biraz daralsa da iki fabrika birden çalışarak borc odemeye-borcları azaltmaya baslayabilir.

Bu yıl 516 bin ton CAN gübre üretimi yapılmış... 600 bin ton kapasite olduğuna göre yeni fabrikanın üretim ve alınan siparişlerden ötürü satışlarında bir sorun görünmüyor. Yalnız gübre fiyat ve marjlarında gerileme var gibi...

Yurtdışı ve bizdeki piyasaya bakıp "Allah'tan kar'a dönmüşüz dedim. Genel piyasa cok kötü...

BAgfas'da hisseyi sürklase eden kişi/kişiler hissenin yönünü tayin edecek görünüyor...

Genel piyasa kosullarının iyilesmesini ve tahtayı yapanların, kalitesi kötü de olsa bilanco karını iyi görerek hisseyi tekrar yukarılara tasımalarını ümit ediyorum

Bagfas'ı yönetenlerin de hazır kurlar rölanti gidiyorken önlem almalarını diliyorum. euro kredi bilanco karını düşürüp baş belası olmaya devam edecek görünüyor...

Saygılar...

Sayfa 385/553 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •