Special Days Image
Sayfa 399/554 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 4430 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Sn kucukortak Sn TUNGA 'nın uyarı mesajı üzerine finansal tablo açıklamalarını yeniden gözden geçirdim..
    Haklı olduğunuzu gördüm..
    Afedersiniz..

2. Merhaba,

Eleştirinizi üslubunuzdan ötürü zaten yapıcı olarak anlamıştım, sorun yoktu, yine de teşekkür ederim. Zaten çoğumuz birbirimizle bilgi paylaşalım ve şirketi dışarıdan da olsa olabildiğince daha iyi anlamaya çalışalım diye burada yazıyoruz.

5% faiz ve benzeri üzülerek söylüyorum ki bu tarz uluslararası davaların kararlarında olabiliyor. Olmasının da sebebi tahkim kararının uygulanmasını sağlayıp tahkim kararlarının değerinin korunması sağlamaktır(bu benim yorumum). Bizde var ya da yok demiyorum. Kararın orijinal metnini okumak lazım.

Patron tahkim Thysenn'in adı altında ezildi gibi bir şeyler dedi diye hatırlıyorum ama ona katılmıyorum. Bu iş oralarda böyle olmaz diye düşünüyorum. Haklıysan öttürürsün, o yüzden tahkim var ve bu yüzden neredeyse tüm uluslararası anlaşmalar orada çözülmeye çalışılıyor.

Bizim şirket yönetimi ya da şirket avukatlarının ne derece bu çapta davalara bakabilecek tecrübe ve kapasitede olduğunu bilmiyorum.Bu tip davalar TR adliyesindeki alacak verecek davalarına benzemiyor. Patron yanlış bilmiyorsam Alman ekolünden - ana dili gibi Almanca'sı olabilir ama yönetim ve avukat kadrosunun İngilizce'yi ne derecede bildiklerini bilmiyoruz. Haklıyken haksız konuma düşmek ancak bu tarz hatalarla olabilir diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Sn kucukortak Sn TUNGA 'nın uyarı mesajı üzerine finansal tablo açıklamalarını yeniden gözden geçirdim..
    Haklı olduğunuzu gördüm..
    Afedersiniz..

3. Patron uyuyor mu? Piyasada gübre bulunmuyor, fiyatlar çok arttı diye üreticiler şikayet ediyor. Bağfaş neden buralarda geziniyor... Anlayan varsa anlatabilir...

4. Doğalgaz fiyatları anlaşmalar gereği bi kaç ay geriden gelip yansıtılıyor, ayrıca Rusya ile 2021 de gaz anlaşmaları yenilenecek. Gaz fiyatlarında ki düşüş piyasaya yansıltığında maliyetlerde çok ciddi etkisi olacak, tahminim %50 civarı.

5. Eğer gübre fiyatlarında da benzer düşüşler oluyorsa ya da olacaksa işimize gelen birşey değildir herhalde..

Alıntı Originally Posted by abilir Yazıyı Oku
    Doğalgaz fiyatları anlaşmalar gereği bi kaç ay geriden gelip yansıtılıyor, ayrıca Rusya ile 2021 de gaz anlaşmaları yenilenecek. Gaz fiyatlarında ki düşüş piyasaya yansıltığında maliyetlerde çok ciddi etkisi olacak, tahminim %50 civarı.

6.  Alıntı Originally Posted by kucukortak Yazıyı Oku
    Eğer gübre fiyatlarında da benzer düşüşler oluyorsa ya da olacaksa işimize gelen birşey değildir herhalde..

Gübre fiyatlarının düşmesinin şartları olabilir ama Doğalgaz fiyatlarının düşmesi bir ihtimal değil anlaşma gereği olacak bir durum, fiyatlar geriden geliyor. Ayrıca dediğim gibi 2021 Rusya ile anlaşma yenilemesi var.

Tabi ben bir miktar geçen haftalarda alım yapmıştım bunu düşünerek ama beklemicem çünkü derinlik yok, endeskle paralellik yok hissede, stabil endekste maliyetlerin düşmesi güzel bir beklenti ama böyle çalkantılı zamanlarda daha iyi fırsatlar çıkıyor.

Bunun yanında dünyadaki 10 sondaj gemisinden 3 ü Tr de, bugün Bakan Albayrak’ta açıkladı, gaz ve petrolle ilgili güzel haberin arifesindeyiz diye. Ordada haberler gelecek, büyük şirketler eninde sonunda anlaşma yoluna gidecekler.

7.  Alıntı Originally Posted by abilir Yazıyı Oku
    Gübre fiyatlarının düşmesinin şartları olabilir ama Doğalgaz fiyatlarının düşmesi bir ihtimal değil anlaşma gereği olacak bir durum, fiyatlar geriden geliyor. Ayrıca dediğim gibi 2021 Rusya ile anlaşma yenilemesi var.

Tabi ben bir miktar geçen haftalarda alım yapmıştım bunu düşünerek ama beklemicem çünkü derinlik yok, endeskle paralellik yok hissede, stabil endekste maliyetlerin düşmesi güzel bir beklenti ama böyle çalkantılı zamanlarda daha iyi fırsatlar çıkıyor.

Bunun yanında dünyadaki 10 sondaj gemisinden 3 ü Tr de, bugün Bakan Albayrak’ta açıkladı, gaz ve petrolle ilgili güzel haberin arifesindeyiz diye. Ordada haberler gelecek, büyük şirketler eninde sonunda anlaşma yoluna gidecekler.
    robotlar çıktı çıkalı neredeyse hiç bir hissede derinlik yok geçen yıl 100binlot akbakı satarken hisse 4 kademe oynamıştı. varın diğer hisseleri siz düşünün

8. Bir firma ile is iliskisine girince yukumluluklerinizi yerine getirmek zorundasiniz. Siz 10 milyon €'yu odeyecektiniz. Sonra da firma tesisi istenildigi gibi teslim edemedi benim siparislerim vardi teslim edemedim diye dava acip kazanacaktiniz. Buna ingilizce "breach of contract" derler. Burada kontrati bozan bagfas konumunda. Recep Gencer mahkeme boyle bir sirketin ismi altinda ezildi diyerek bos konusmus. Ben daha once bu sirkete is basvurusu bile yapmistim. Demek ki yeterli gormediler iki diplomayi. Orada olsaydim uyandirirdim sirketi bu konuda.

Sayfa 399/554 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •