Sayfa 414/555 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Karlılık yönünden ilk çeyrek için tatmin edici bir bilanço beklemiyorum.

50 milyona yakın kur zararının ne kadarını artmış olabilecek üretim ve/veya vergi geliri yazarak kapatacağını bilmiyoruz.

Tekfen ve hektaş’ın açıkladığı bilançolar da çok tatmin edici değil... Hektaş neyse de Tekfen’in Toros gübre bölümününün ilk çeyrek sonuçları beklentileri karşılayabilmiş değil.

Ocak-Şubat aylarında gübre fiyat ve kar marjlarında gerileme, Mart ve sonrası ise artış olmuşa benziyor.

Marjlar ve karlılık bir yana, bagfas’da ilk çeyrek bilançoda benim için en önemli konu eski ve yeni fabrikalarda ne kadar üretim ve satış yapıldığı olacak.

Yanlış hatırlamıyorsam 650 bin ton eski fabrikanın bir o kadar da yeni kurulan CAN fabrikasının üretim kapasitesi var.

Geçen yılın tamamında 516 bini CAN gübre olmak üzere 875 bin ton gübre üretimi ve 775 bin ton da gübre satışı vardı. Üretimde %67, satışta %60 kapasite kullanımı vardı.

DAP/NP/NPK bölüm revizyonları bitip de ilk çeyrek fabrikaların tamamında en azından %85’lik kapasite kullanımına ulaşıldıysa (yarısı CAN olmak üzere kabaca 300 bin tonluk satış hacmine inşallah ulaşılmıştır) benim açımdan bilanço olumlu gelmiş olacaktır.

İlk çeyrek bilanço bir gelsin, üretim miktarı bir belli olsun, ikinci çeyrek bilançoyu daha farklı bekliyor oluruz.

Herkese saygılar..,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
    bu hisseyi çok yakından takip ediyorum..eskiler beni ta 4,50 tl fiyatlarında iken yazdıklarımdan beni hatırlayacaklardır...

neyse dostlar ben hepinize başarılar diliyorum...

Keko seni tanımayan mı var, seni iyi biliriz.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3. Karlılık konusuna katılıyorum, bakiye kredinin kur farkı gideri faaliyet karının çok önemli bir bölümünü TL bazında siler..Ama önemli değil..

Fabrikanın %kaç verimlilik ile çalıştığı da önemli. Buna ilave etmek istediğim bir nokta da şu;

CAN fabrikasının fizibilitesini yaparken yıllık max ne kadar üretim yapacak diye planladılar, malum fabrika ile sorunlar çıkınca şimdi yıllık max ne kadar üretim yapabilecek? İnşallah başta hedeflenen max üretim kapasitesine erişilmiştir.

Ben de bilançoya ton bazında bakacağım..

Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Karlılık yönünden ilk çeyrek için tatmin edici bir bilanço beklemiyorum.

50 milyona yakın kur zararının ne kadarını artmış olabilecek üretim ve/veya vergi geliri yazarak kapatacağını bilmiyoruz.

Tekfen ve hektaşâ€™ın açıkladığı bilançolar da çok tatmin edici değil... Hektaş neyse de Tekfen’in Toros gübre bölümününün ilk çeyrek sonuçları beklentileri karşılayabilmiş değil.

Ocak-Şubat aylarında gübre fiyat ve kar marjlarında gerileme, Mart ve sonrası ise artış olmuşa benziyor.

Marjlar ve karlılık bir yana, bagfas’da ilk çeyrek bilançoda benim için en önemli konu eski ve yeni fabrikalarda ne kadar üretim ve satış yapıldığı olacak.

Yanlış hatırlamıyorsam 650 bin ton eski fabrikanın bir o kadar da yeni kurulan CAN fabrikasının üretim kapasitesi var.

Geçen yılın tamamında 516 bini CAN gübre olmak üzere 875 bin ton gübre üretimi ve 775 bin ton da gübre satışı vardı. Üretimde %67, satışta %60 kapasite kullanımı vardı.

DAP/NP/NPK bölüm revizyonları bitip de ilk çeyrek fabrikaların tamamında en azından %85’lik kapasite kullanımına ulaşıldıysa (yarısı CAN olmak üzere kabaca 300 bin tonluk satış hacmine inşallah ulaşılmıştır) benim açımdan bilanço olumlu gelmiş olacaktır.

İlk çeyrek bilanço bir gelsin, üretim miktarı bir belli olsun, ikinci çeyrek bilançoyu daha farklı bekliyor oluruz.

Herkese saygılar..,

4. GEMİ LİMANA YANAŞMIŞ... HAY MAŞALLAH.. YOK SATIYOR.

5.  Alıntı Originally Posted by albea34 Yazıyı Oku
    GEMİ LİMANA YANAŞMIŞ... HAY MAŞALLAH.. YOK SATIYOR.

Aynı grmi olmasın bu

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by garrett mobil Yazıyı Oku
    aynı grmi olmasın bu

mi a1 cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi
    aynı gemi değilse.. !!!!!!!??????###%%%

7. 18.20 lerde işlem görüyor ve 120 milyon dolar piyasa değerinde. Dolar 6.80 lerde. Endeks 103.000

Bugün 22 Mayıs 2020 Cuma ve 24 Mayıs 2020 Pazar günü Ramazan Bayramı 1 inci gün. Pazartesi ve Salı da resmi tatil olduğu için piyasalar kapalı olacak.

Bagfaş 01 Haziran 2020 Pazartesi gününe kadar bilançosunu açıklayacak. Ben bayramdan sonraki günlerde yani 28 Mayıs 2020 Perşembe günü veya 29 Mayıs 2020 Cuma günü açıklamasını bekliyorum.

Bilançosunun iyi geleceğini tahmin ediyorum. Eğer ki sahipleri bir oyun döndürürlerse kötü bilanço da gelebilir. Bu şirkette artık böyle birşeyler sezinliyorum. Küçük yatırımcıyı her zaman kandırmaya yönelik girişimler çok oluyor bu kağıtta. Şu ana kadar bilançoyu açıklamaması da bunun bir kanıtı. Bugün 22 Mayıs 2020 Cuma ve bilançosunu hâlâ açıklamadı. Bilanço hazır mı değil de açıklamıyorlar. Tabiki de herşey hazır. Sadece KAP a bildirmeleri yeterli olacak. Ama onlar küçük yatırımcıyı daha çok nasıl oyuna getiririz in hesabını yapıyorlar.

Yazdıklarım yanlış anlaşılnasın. Şu anki düşüncelerim bu yönde. Tabiki de izleyip göreceğiz.

Belki de iyi bilanço açıklayacak ve Haziran ayının ilk haftası yeni rekorlar kıracak. Daha önceki zirvesi olan 20.00-21.00 liraları kırıp geçecek. Ben buna inanmıyorum ama izleyip göreceğiz. Yine küçük yatırımcının eline malı vereceklermiş gibi geliyor bana.

Bu yazdıklarımın hangisi gerçekleşecek???
    İzleyip göreceğiz.

Dikkatli ve de tedbirli olun.
    Herkese bol kazançlar...

8.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    18.20 lerde işlem görüyor ve 120 milyon dolar piyasa değerinde. Dolar 6.80 lerde. Endeks 103.000

Bugün 22 Mayıs 2020 Cuma ve 24 Mayıs 2020 Pazar günü Ramazan Bayramı 1 inci gün. Pazartesi ve Salı da resmi tatil olduğu için piyasalar kapalı olacak.

Bagfaş 01 Haziran 2020 Pazartesi gününe kadar bilançosunu açıklayacak. Ben bayramdan sonraki günlerde yani 28 Mayıs 2020 Perşembe günü veya 29 Mayıs 2020 Cuma günü açıklamasını bekliyorum.

Bilançosunun iyi geleceğini tahmin ediyorum. Eğer ki sahipleri bir oyun döndürürlerse kötü bilanço da gelebilir. Bu şirkette artık böyle birşeyler sezinliyorum. Küçük yatırımcıyı her zaman kandırmaya yönelik girişimler çok oluyor bu kağıtta. Şu ana kadar bilançoyu açıklamaması da bunun bir kanıtı. Bugün 22 Mayıs 2020 Cuma ve bilançosunu hâlâ açıklamadı. Bilanço hazır mı değil de açıklamıyorlar. Tabiki de herşey hazır. Sadece KAP a bildirmeleri yeterli olacak. Ama onlar küçük yatırımcıyı daha çok nasıl oyuna getiririz in hesabını yapıyorlar.

Yazdıklarım yanlış anlaşılnasın. Şu anki düşüncelerim bu yönde. Tabiki de izleyip göreceğiz.

Belki de iyi bilanço açıklayacak ve Haziran ayının ilk haftası yeni rekorlar kıracak. Daha önceki zirvesi olan 20.00-21.00 liraları kırıp geçecek. Ben buna inanmıyorum ama izleyip göreceğiz. Yine küçük yatırımcının eline malı vereceklermiş gibi geliyor bana.

Bu yazdıklarımın hangisi gerçekleşecek???
    İzleyip göreceğiz.

Dikkatli ve de tedbirli olun.
    Herkese bol kazançlar...
    Ben bilanconun iyi gelecegini sanmiyorum. Benim ne demek istedigimi Sn. Tunga iyi anlamis. Kur farki zararini azaltacak kadar satis olur mu??? Bu soru isareti. Ustelik gecen senenin ayni donemini gecmesi lazim ki olumlu algilansin.
    Bilanco umidiyle gecen seferki gibi mal kacmadiklari ne malum? Bayram oncesi moral bozmadan zaman kazaniyorlar belki de. Heryerde tarimin oneminin anlasildigina dair yazilar var. Millet gida hisselerine gozu kapali girdigi gibi bu sektore de ayni sekilde dalmaya basladi. Hele gida sektorundeki bazi sirketler bana sac bas yolduruyor. Sirket zarar aciklamis ve borcu var ama defter degerinin bilmem ksc katindan islem goruyor. Ne gunlere kaldik!!!

Sayfa 414/555 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •