Sayfa 423/553 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon
Arama sonucu : 4418 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sava Yazıyı Oku
    Bilanço beklentileri karşılamadı
    Umarım taban yapmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Taban yapacak ne var acaba merak ediyorum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    twitter da biri yazmış hoşuma gitti , paylaşayım istedim.

eğer satışlarını %30 artıran borçlarını azaltan Bagfas bilançodaki kur farkı zarardan dolayı taban yapacaksa yapsın ben beklerim..
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

3. 2020 ilk çeyrek sonuçlarına göre BAGFAŞ ın nakit ve borçlarındaki değişimler...

İyi incelendiğinde 5,94 TL den 6,52 TL ye yükselen USD ve 6,65 TL den 7,22 TL ye yükselen EURO ya rağmen durumun pozitif olduğu görülecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku
    son 6 aylık takas durumunu atabilecek arkadaş var mı içimizde ?
    Kendimce takip ettiğim çalışmalarımdan fiyat ve yabancıların ağırlıkları açısından önemli gördüğüm bölümlerden seçtiklerim...

5.  Alıntı Originally Posted by sava Yazıyı Oku
    Bilanço beklentileri karşılamadı
    Umarım taban yapmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    50 milyon kur farkı yiyeceği apaçık ortada olan bir hissede olumlu bilanço beklentisiyle pozisyon alan olmuş mudur?

Iyi kar beklentisinde olan kisi-kanaat onderi-aracı kurum var miydi?

Tüpraş, tarihi zarar açıkladığı gün " beklentiden az" zarar açıkladığı gerekçesiyle artıda kapatmışken, KOZA grubunun kulaklarından para fışkırırken 6 f/k'da bir dünya kar açıkladığı gün eksi %4-5 ile günü kapatmışken,

Bagfas'da pazartesi günlük kapanışın nasıl olacağıyla ilgili kişisel kanaatim şudur:

Hisseyi taşıyan ortalama yurdum insanı/ yatırımcı grubu bilanço kötü geldi deyip satış yaparsa, teknik destek seviyesini kıracak hissedeki muhtemelen patron bağlantılı grup bu malı karşılar ve hisseyi sert yukarı sürer.

Yurdum insanı satmaz da bekle/gör derse tahtayı yapanlar sat-al yaparak veya sat-al yapmak üzere hisseyi aşağılara salarlar.

Ozetle Küçük yatırımcı hissesini satarsa hisse gün sonunda yükselir, satmazsa düşer... Maalesef oyunun kuralı bu..

Kısa vadede yönü her zaman maalesef hissedeki güçlü eller belirler. Orta-uzun vadede ise temel veriler-bilanço hissenin yönünü belirler.

Herkese saygılar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
     Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    ...... KOZA grubunun kulaklarından para fışkırırken 6 f/k'da bir dünya kar açıkladığı gün eksi %4-5 ile günü kapatmışken,

...,,,,

Herkese saygılar.
    gece gece kahkaha attım, Allah da seni güldürsün
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,701
     Alıntı Originally Posted by warrenbuffet Yazıyı Oku
    Arkadaşım borsadan anladığın yok milleti yanıltma, 4 yılda bir zirve diyorsun, bu daha önce neden yükseliş yapmıyordu çünkü yeni fabrika devreye girmemişti. Şimdi bilanço çok değişti, kar marjı arttı, borçları düşürüyor, zarar da kur farkından, bu seviyelerde kalırsa euro ikinci çeyrekte kar yazar. Borsa beklentileri satın alır..
    Sen bu fiyatları 1-2 ay sonra rüyanda görürsün.
    Bu yeni fabrika için 250 milyon euro kredi kullanıldı, şu an piyasa değerine bak ben demiyecem sonra bugünkü 250 milyon euronun TL karşılığına bugün bu fabrikayı ancak bu parayla yapabilirsin. Bilmiyorsun, milleti aldatma
    Önümüzdeki sene temettü başlarsa 50 altında göremezsin, ilk çeyrek dolayı 1-2 gün satış yer yemez o kadar.
    Kimse bu hisseden korkmasın
    Yatırım tavsiyesi değildir, kendi görüşümdür.

Üstadım yeni kurulan fabrika için 250 milyon değil 140 milyon euro krdi kullanıldı.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

8. Kurulumu 2015 yılı Ağustos ayında tamamlanan Türkiye nin ilk Granül Stabilize Amonyum Nitrat/Granül Kalsiyum Amonyum Nitrat kimyevi gübre kompleksinin finansmanı %85 oranında Hermes Export Kredisi ve Hermes primi (132.137.500 Avro) olarak ve yatırım işletmeye alınıncaya kadar (takriben 34 ay) geri ödemesiz, takip eden 10 yılda 20 eşit taksit ve %3,02 sabit yıllık faizle AKA Ausfuhrkredit-Gesellschaft m.b.H.dan (Federal Almanya dan) sağlanmıştır. Bagfaş söz konusu krediyi hiçbir yerli banka teminat mektubu, kefalet, ipotek vb. karşı garanti vermeden sağlamıştır. 2020 yılı içerisinde bu sözleşme kapsamında kredi kullanılmamış olup toplam kullanılan kredi 121.390.388 Avro dur. 2016 yılında kredi anapara taksit ödemeleri başlamış olup 31 Mart 2020 itibariyle toplam 39.261.214 Avro anapara ödenmiştir.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Sayfa 423/553 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •