Sayfa 459/554 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Sayın sabırlı borsacı bu son yazınızı çok beğendim onun için yazma gereği duydum ..Özellikle 1998-2001 yılları kısmı çok güzel ve bende aynı düşünüyorum ..Etrafımda çok fazla borsacı olmaya başladı ve hepsi son 1 yıl başlayan kişiler borsayı hep böyle sanıyorlar....Bu borsa furyasının sonu nasıl bitecek 2001 gibi mi olacak bende çok merak ediyorum ...Bende siz kadar olmasa bile 2004 yılından bu yana piyasanın içindeyim ve 2021 yılında borsanın nasıl olacağını çok merak ediyorum ...Özellikle düşük faiz ve dolar denklemi pek hayırlı bitmeyecek gibi...Gittiği yere kadar sürüyorlar çöp tahtaları bakalım sonu ne olacak bu işin....Her zaman borsa olmaz bazen dolar bazen altında kalmayı becerebilmek lazım ve kasım ayı konusunda aynı kaygıları bende taşıyorum ve bu sebeplede 122 endekste nakite geçtiğim için yarın sabah itibarı ile istersem usd ye geçebiliyorum .Bu gün tek lota elimi sürmedim çünkü...Herkese bol kazançlar...Bağfaş sayfasına niye yazdım onuda belirteyim ...Dolar bazlı bakılırsa bağfaşın potansiyelinin olduğunu düşünüyorum.En az 300 milyon dolar piyasa değerini hakeden bir şirket bağfaş.

2.  Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
    Sayın sabırlı borsacı bu son yazınızı çok beğendim onun için yazma gereği duydum ..Özellikle 1998-2001 yılları kısmı çok güzel ve bende aynı düşünüyorum ..Etrafımda çok fazla borsacı olmaya başladı ve hepsi son 1 yıl başlayan kişiler borsayı hep böyle sanıyorlar....Bu borsa furyasının sonu nasıl bitecek 2001 gibi mi olacak bende çok merak ediyorum ...Bende siz kadar olmasa bile 2004 yılından bu yana piyasanın içindeyim ve 2021 yılında borsanın nasıl olacağını çok merak ediyorum ...Özellikle düşük faiz ve dolar denklemi pek hayırlı bitmeyecek gibi...Gittiği yere kadar sürüyorlar çöp tahtaları bakalım sonu ne olacak bu işin....Her zaman borsa olmaz bazen dolar bazen altında kalmayı becerebilmek lazım ve kasım ayı konusunda aynı kaygıları bende taşıyorum ve bu sebeplede 122 endekste nakite geçtiğim için yarın sabah itibarı ile istersem usd ye geçebiliyorum .Bu gün tek lota elimi sürmedim çünkü...Herkese bol kazançlar...Bağfaş sayfasına niye yazdım onuda belirteyim ...Dolar bazlı bakılırsa bağfaşın potansiyelinin olduğunu düşünüyorum.En az 300 milyon dolar piyasa değerini hakeden bir şirket bağfaş.
    Sayın Sontrader

Öncelikle teşekkür ederim.

Ben burda arkadaşları bilgim dahilinde uyarmaya çalışıyorum. Alıp satmak işi herkesin kendi bileceği bir iş. Ben ona karışamam da karışmam da!!!

Kendi iş yerimdeki, yani yakınımdaki arkadaşları da uyarıyorum. Zarar etmesinler diye. Zamanında bizi çok kazığa oturttular, onlara da aynı şeyi yapmasınlar istiyorum ama nafile!!! Zannedersem bu iş yaşanılarak öğreniliyor. Başka türlü de öğrenilemiyor!!!

Siz 2004 yılında bu piyasaya girdiğinizi yazmışsınız. Tahminime göre ilk büyük zararınızı 2006 Mart ile 2006 Mayıs ayları arasındaki endeksin 48.500 lerden 30.700 lere düştüğü zamanki harekette yapmışsınızdır!!!

İkinci büyük zararınızı da 2008 Kasım ayında yaşanan Morgıç krizinde yaşamışsınızdır!!!😁😀😁
    Sizi hiç tanımasam da böyle olduğunu düşünüyorum. İnşaallah yanlış tahmin etmişimdir!!!😁😀😁

Ben 2008 krizinin geldiğini görmüş ve Haziran 2008 de araba almıştım. Elimi kolumu bağlamak için!!! Yoksa o parayı borsada kaybederdim.

Neyse, bunları müsait bir zamanda özelden görüşürüz.

Bagfaş a gelince
    Dün, yani 22 Ekim 2020 Perşembe günü Merkez Bankası 19.05 ve 19.23 ten aldığım BAGFAŞ ları bugün 19.67 den sattım. Bagfaş bugün yani 23 Ekim 2020 Cuma günü 19.20 den kapattı. Endeks ise 119.000 civarından kapattı. 2 gün önce 122.000 leri görmüştü.

Benim yazılarımı okuyan arkadaşlar beni yanlış anlamasınlar. Tabiki ben bu işi bilmiyorum. Herkes en iyi kendisi biliyor. Bizimkisi muhabbet. Bu amaçla okursanız ya da okumasanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Kimseyi yanıltmak istemem çünkü.

Bagfaş la ilgili duyduğum bildiğim şeyleri de yazıyım. 26 Ekim 2020 Pazartesi gunü 2020/9 aylık bilançosunu açıklayabilirmiş!!! Kesin bilgi değildir tahmindir. Ayrıca kimisibe göre 28.00 lere kimisine göre de 58.00 lere gidebileceği konuşuluyor. Ben ise önce şu bilançoyu görmek istiyorum. Zarar açıklaması durumunda yükselemez diye tahmin ediyorum. Beklentim bilançonun zarar geleceği yönünde ama kağıdın hareketlerine bakarsak da iyi bilanço açıklayacakmış gibi bir hareket söz konusu. Bagfaş bugün gün içinde 20.10 lara kadar yükselse de tutunamayıp 19.20 lerden kapanış yaptı.

Endeks 119.000 lerde ve dolar ise 7.97 lerde.
    MB faizi %10.25 ve gösterge Bono faizi %13.80 lerde işlem görüyor. Bagfaş dolar bazlı piyasa değeri ise 110 milyon dolar civarında..

Benim yazılarım biraz uzun oluyor olabilir. Sıkıcı da gelebilir. Benim yazdıklarımı muhabbet amaçlı okuyun. Başka bir amacı yoktur.

Herkese bol kazançlar diler saygılar sunarım.

3. Sn Sabirli Borsaci bir onceki yaziya hitaben ben de yazmadan gecemeyecegim. Artik bazilari bir tuhaf oldu. Herkes basimiza prof kesildi. Daha bir kac aydir borsada islem yapanda da iki uc senedir islem yapanda da bir havalar bir cok bilmislik aldi basini gidiyor. Bir de bizim tecrubemizi dinlemiyorlar. Yakin zamanda sahit oldugum olaylari anlatsam herkes sasirir kalir. Hani diyorsunuz ya yenilere tecrubelerinizi anlatip bilgilendirin diye bosa cabadan ibaret olur o hareket!!! Ben iktisadi gerceklerden bahsettikce guluyorlar!!! Tavan tavan giden hisseleri gosterip milletin ayarini bozuyorlar.
    Son yazidaki bagfas beklentisine ve bahsettiginiz rakamlara gelince, o fiyatlar etrafta dolasmaya basladiysa tehlike var demektir(yatirim tavsiyesi degildir. Kendi gorusum olup sadece beni baglar). Ocak ayinda da 32 tl'ye gidecek diye dedikodu yayildi Bandirma'da. Hisse 9.50'yi gordu. Ben uzun vade icin almistim hisseyi. Fakat virus ve idlib ortamini firsat bilip tahtacinin tahtada neler yaptigini gorunce o kadar beklemedim. Baska bir sitede fiyat 10 tl iken "ben bu hisseyi 7 tl'den alicam" diyen biri cikti piyasaya. Ben "bu kadar duserken satmamisim simdi bu fiyattan hic satmam" diye yazinca hoslanilmadi tabi ki. Daha yazacak cok sey var da bosver diyelim. Sosyal medyada paylasim bile yapmiyorum artik. Sessizce izlemek en iyisi bence. Zaten herkes en dogrusunu bilir olmus.....

4.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Sn Sabirli Borsaci bir onceki yaziya hitaben ben de yazmadan gecemeyecegim. Artik bazilari bir tuhaf oldu. Herkes basimiza prof kesildi. Daha bir kac aydir borsada islem yapanda da iki uc senedir islem yapanda da bir havalar bir cok bilmislik aldi basini gidiyor. Bir de bizim tecrubemizi dinlemiyorlar. Yakin zamanda sahit oldugum olaylari anlatsam herkes sasirir kalir. Hani diyorsunuz ya yenilere tecrubelerinizi anlatip bilgilendirin diye bosa cabadan ibaret olur o hareket!!! Ben iktisadi gerceklerden bahsettikce guluyorlar!!! Tavan tavan giden hisseleri gosterip milletin ayarini bozuyorlar.
    Son yazidaki bagfas beklentisine ve bahsettiginiz rakamlara gelince, o fiyatlar etrafta dolasmaya basladiysa tehlike var demektir(yatirim tavsiyesi degildir. Kendi gorusum olup sadece beni baglar). Ocak ayinda da 32 tl'ye gidecek diye dedikodu yayildi Bandirma'da. Hisse 9.50'yi gordu. Ben uzun vade icin almistim hisseyi. Fakat virus ve idlib ortamini firsat bilip tahtacinin tahtada neler yaptigini gorunce o kadar beklemedim. Baska bir sitede fiyat 10 tl iken "ben bu hisseyi 7 tl'den alicam" diyen biri cikti piyasaya. Ben "bu kadar duserken satmamisim simdi bu fiyattan hic satmam" diye yazinca hoslanilmadi tabi ki. Daha yazacak cok sey var da bosver diyelim. Sosyal medyada paylasim bile yapmiyorum artik. Sessizce izlemek en iyisi bence. Zaten herkes en dogrusunu bilir olmus.....
    Sayın TRUST
    En iyisini herkes kendisi bilir tabiki. Biz biliyoruz diye birşey yok!!! Herkesin bildiği kendine..

Bu piyasada işlemler para kaybetmeden öğrenilemiyor!!! Bu konuda çok ciddiyim. Borsayı öğrenmek istiyorsan para kaybedeceksin!!!

Şu son günlerde yaşananlar bizim bildiklerimizin tam tersi bir hareket!!! Bedelli açıkladı diye kağıtlar tavan tavan yükseliyor!!! Milleti cok kötü gaza getiriyorlar. Bu işin sonu kötü bitecek gibi..

Biz bildiğimiz gibi yolumuza devam edelim. KAYBETMEMEK TE KAZANMAKTIR!!!

Herkese bol kazançlar diler, saygılar sunarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,701
     Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Sn Sabirli Borsaci bir onceki yaziya hitaben ben de yazmadan gecemeyecegim. Artik bazilari bir tuhaf oldu. Herkes basimiza prof kesildi. Daha bir kac aydir borsada islem yapanda da iki uc senedir islem yapanda da bir havalar bir cok bilmislik aldi basini gidiyor. Bir de bizim tecrubemizi dinlemiyorlar. Yakin zamanda sahit oldugum olaylari anlatsam herkes sasirir kalir. Hani diyorsunuz ya yenilere tecrubelerinizi anlatip bilgilendirin diye bosa cabadan ibaret olur o hareket!!! Ben iktisadi gerceklerden bahsettikce guluyorlar!!! Tavan tavan giden hisseleri gosterip milletin ayarini bozuyorlar.
    Piyasa herkesi terbiye eder, ve haddini bilirir.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

6. 2013 yılında 140 milyon avroluk yatırım yapan Bagfas hissesi 105 milyon dolardan işlem görüyor.Öbür tarafta özsermayesi negatif olan,gözaltı pazarı hisseleri 1 e 5 yapıyor.Bunun üzerine başka birsey söylemeye gerek varmı?

7.  Alıntı Originally Posted by dobracı2017 Yazıyı Oku
    2013 yılında 140 milyon avroluk yatırım y7apan Bagfas hissesi 105 milyon dolardan işlem görüyor.Öbür tarafta özsermayesi negatif olan,gözaltı pazarı hisseleri 1 e 5 yapıyor.Bunun üzerine başka birsey söylemeye gerek varmı?
    Çok doğru.
    Ve sonuna kadar haklısınız.
    Aynı şeyleri konuşuyor ve yazıyoruz.

17.28 kapattı bugün Bagfaş
    26 Ekim 2020 Pazartesi günü.
    %10 düştü ve akşam TABAN yani DİP kapattı.

Endeks 114.400 civarı.
    Dolar 8.08 lerde
    Altın gr. 495.00 TL civarı

Bugün piyasa çakıldı. İyi bir düşüş yaşandı.

Bagfaş 23 Ekim 2020 Cuma günü 20.10 ları gördü ve akşam 19.72 civarı kapattı.

Ben elimdekileri 19.67 den sattım. Cuma günü. Kimisi 28.00 lere kimisi 58.00 lere kadar yükselecek derken bugün %10 düşüşle 17.28 kapattı. Yarın ne olur bilmiyorum. Ama yükseliş trendi kırıldı gibi.

Piyasa 122.000 lere kadar yükselmişti geçen hafta yani 21 Ekim 2020.Çarşamba günü.
    Ordan düşüşle bugün 114.100 lere kadar gerilese de akşam 114.400 lerden kapatabildi.

Bagfaş benim takibimde ve duruma göre de al sat yapıyorum.

Budan sonraki süreci merakla takip ediyorum.

Herkese bol kazançlar diler saygılar sunarım.

8. Battı mı bu şirket? Dünkü %10 düşüş yetmedi, bugün de neredeyse taban olacak.....

Sayfa 459/554 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •