Sayfa 496/554 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    2021 1. çeyrek değerlemelerde kullanılacak döviz kurları
    USD: 8.3260 (+ %13.43)
    EUR :9.7741 (+ %8.51)
    2021 yılı 1.çeyrek değerlemelerde kullanılacak kurlar belli oldu.Ne yazık ki Bagfaş yine kur zararı yazdı.Bilanço rakamlarına göre hesapladığımızda ilk çeyrekte 42.601.496 Tl kur gideri oluştu.Yaklaşık olarak ilk çeyrekte 400 milyon ciro beklentim var ve 40 milyon civarında bir kar beklentim var.Tamamen kendime ait beklentiler olup çok saçma rakamlar da olabilir.Sayın Mterkan şirketi çok iyi tanıyan biri olduğu için bir tahminde bulunursa sevinirim.Ytd
    Hocam.
    Kur farkı gideri bu kadar çıkmayabilir.
    Çünkü bu yönetim yok etmedi ise 31.12.2020 sonuyla bankada vadeli hesaplarda 25 milyon euro + 18 milyon usd gözüküyor.
    Euro borcunu 80 milyon hesap edip, faizdeki bu dövizlerden gelecek kur farkı gelirini mahsup edersek yaklaşık 25 milyon TL civarı bir kur farkı zararı kalıyor.
    Kar beklentinize katılıyorum. Eğer hesaplarla oynayıp hiç etmezler ise bu rakamın çok daha üzerinde kar açıklayabilirler. Duyumlarım doğru ise İlk 3 ayda CAN gübre satışları (gemi trafiğine göre) çok iyiymiş.

2. Onları biliyorum.Dolar ve Euro net yükümlülüklerinden kaynaklanan rakamlarına göre hesapladım.
    Hata yok. Ayrıca yatırım indiriminden ne gelecek onu bilmiyoruz.Oradan da ayrıca + para gelirse daha iyi bir bilanço görebiliriz Tabii bu bizim iyi niyetle yaptığımız tahminler. Kalemi elinde tutanlar farklı rakamlar çıkarabilir.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

3. 31 Mart bilançosunda kur farklarından dolayı 35,8 milyon TL civarında zarar yazmasını bekliyorum

3 Aylıkta brüt satışların 400 milyon TL olması durumunda, brüt kar marjının hasılat üzerinden %18-20 aralığında olacağı hesap edildiğinde 80 milyon TL civarı brüt kar gelmesi muhtemel..

Kur farkları düşüldüğünde 40 milyon TL lık bir kar görünüyor.. ama, yıllık % 17 faizli 200 milyon TL bazlı kredilerin faizleri falan düşüldüğünde manzara değişecektir..

4. 31.12.2020 Bilançosuna göre yaklaşık 95 milyon Euro borcu bulunan şirketin en büyük açmazı kuşkusuz kurdaki dalgalanmalar...
    Bu yetmezmiş gibi, şirket sahiplerinin cinliği tüy dikiyor....
    Bol kazanç dileklerimle...

5.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    31.12.2020 Bilançosuna göre yaklaşık 95 milyon Euro borcu bulunan şirketin en büyük açmazı kuşkusuz kurdaki dalgalanmalar...
    Bu yetmezmiş gibi, şirket sahiplerinin cinliği tüy dikiyor....
    Bol kazanç dileklerimle...
    Kasada yaklasik 40 milyon € var. Eger bu senenin borcunu su anki nakiti eritmeden oderse 95-40-15=40 milyon € borc kalacak. Bedelliden gelecek olan para da ise yarar. Bu bizi cok rahatlatir bence.
    Buyuk ihtimalle uc aylik bilancoda kasadaki doviz pozisyonunun biraz arttigini gorecegiz.
    Genel kurul tutanaklarini okudum. Patron karamsar aciklamalar yapmis nedense???

6.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    2021 1. çeyrek değerlemelerde kullanılacak döviz kurları
    USD: 8.3260 (+ %13.43)
    EUR :9.7741 (+ %8.51)
    2021 yılı 1.çeyrek değerlemelerde kullanılacak kurlar belli oldu.Ne yazık ki Bagfaş yine kur zararı yazdı.Bilanço rakamlarına göre hesapladığımızda ilk çeyrekte 42.601.496 Tl kur gideri oluştu.Yaklaşık olarak ilk çeyrekte 400 milyon ciro beklentim var ve 40 milyon civarında bir kar beklentim var.Tamamen kendime ait beklentiler olup çok saçma rakamlar da olabilir.Sayın Mterkan şirketi çok iyi tanıyan biri olduğu için bir tahminde bulunursa sevinirim.Ytd
    Yukarıda kur giderinde hata yapmışım.Gerçekte kur gideri - 60.863.171 TL olacaktır. YTD
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. Arkadaşlar bedelli tarihi belli oldu mu

8. Gübre fiyatlarında son uc-dort ayda çok ciddi yukselisler oldu..

Fiyatlar son beş yılın en yüksek fiyat seviyelerine geldi...

2020 yılsonu stokları %40-50 degerlemis olabilir. Bilanço katkısı çok güçlü olacaktır.

Eski fabrikaların yenileme-revizyon-tamiratlarinin bitip normal uretime gecip gecmedigini bilsek çok iyi olurdu.

2 hafta onceki Genel kurul toplantı tutanağında,

" Bir diğer husus da tonajlarımızdaki azalmadır. Özellikle pandemi döneminde fosfatlı gübrelerde üretim tonajlarımız düşmüştür.

Çevreyi korumaya gösterdiğimiz özen nedeni ile fosfatlı gübre tesislerini rehabilite etme ihtiyacı nedeniyle üretime ara verilmiştir."

bilgisi verilmiş.

Soru şu: Fosfatlı gübre tesisleri ( DAP-NP-NPK ) normal faaliyete geçti mı?

Bagfas'da ilk çeyrek üretim-satışlar genelde hep en iyi dönemler oluyor.

..

Dün, hissede yüksek işlem hacmi ve para girişi ile güçlü bir yükseliş yaşandı.

Euro kredi yine kur zarari getirecek olsa da gubre fiyatlarindaki guclu yukselis kaynakli bilanço beklentisi diye düşündüm.

Fabrikanın üretim problemlerinin çözüldüğünü-normal üretim yapıldığını bir öğrenebilsek çok iyi olur...

Herkese saygılar...

Sayfa 496/554 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •