Sayfa 502/554 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Elinde belge olmadan bist şirketinin fiyatı hakkında olumsuz haber çıkarmak suç olabilir. Aslıda haberi yapan kişinin yakınlarının, hürriyet çalışanlarının işlem yapıp yapmadığı incelenmeli de nerdeeee.

Eğer BAGFS'ın suçu yoksa o zaman bence HÜRRİYET'i kapatsalar ülkeye daha büyük iyilik olur.

2. Denize kükürt boşaltmaktan 96 bin ceza yazmış valilik Ayrıca Başka Bir bölümden numune alınmış oradan da bir ceza gelebilir.

Kaynak Haber7.com

3. Bir arkadaşım aradı. Bana söylediği Gübre işine 2018 yılında Mardin de 1.1 milyar dolar yatıran CENGİZ HOLDİNGİN BAGFAŞI satın almak için pazarlık halinde olduğu ve Hürriyette ve twitter da çıkan haberlerin arkasında Cengiz holding olduğu yönünde. Liman ve ulaşım sıkıntısı olan ve aynı kapasitedeki fabrikalardan Mardin deki 1.1 milyar dolar. Limanı ve bayileri olan Bağfaş 1 Milyar TL. Arada 7.5 Milyar TL fark var.... YTD.... Bunlar benim düşüncelerimdir. Beni bağlamaz......

4. 10 sene önce 18 TL şimdi 22 TL .....YTD....

5.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    BAGFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gençer, sosyal medyada yer alan iddialar hakkında Hürriyete şu açıklamayı yaptı: Deniz suyunu soğutma amaçlı kullanıyoruz. Tesislerdeki ısı değiştiricilerden kimyasal ile hiçbir bağlantısı olmuyor. En son 3 Haziranda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğnden geldiler. İnceleme sonucunda hiçbir olumsuz durum tespit edemediklerini belirlediler. Hazırladıkları tutanak metnine göre denize deşarj edilen soğutma suyunda oluşan köpüğün basınçtan kaynaklandığı, herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığı belirtildi. Periyodik denetimler zaten yapılıyor. Denize hiçbir atık suyu deşarj etmedik. Bugüne kadar denizi kirletmeden kaynaklı hiç ceza kesilmedi.
     Alıntı Originally Posted by parabol Yazıyı Oku
    Denize kükürt boşaltmaktan 96 bin ceza yazmış valilik Ayrıca Başka Bir bölümden numune alınmış oradan da bir ceza gelebilir.

Kaynak Haber7.com
    Ceza filan yok.O haber yalanlandı.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

6. Böyle bir pazarlik yapiliyor olsa alacak olan veya satacak olandan biri sessizce mal topluyor veya toplamış olurdu ve piyasada hacim kurumuş olmaz miydi?
     Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Bir arkadaşım aradı. Bana söylediği Gübre işine 2018 yılında Mardin de 1.1 milyar dolar yatıran CENGİZ HOLDİNGİN BAGFAŞI satın almak için pazarlık halinde olduğu ve Hürriyette ve twitter da çıkan haberlerin arkasında Cengiz holding olduğu yönünde. Liman ve ulaşım sıkıntısı olan ve aynı kapasitedeki fabrikalardan Mardin deki 1.1 milyar dolar. Limanı ve bayileri olan Bağfaş 1 Milyar TL. Arada 7.5 Milyar TL fark var.... YTD.... Bunlar benim düşüncelerimdir. Beni bağlamaz......

7.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Bir arkadaşım aradı. Bana söylediği Gübre işine 2018 yılında Mardin de 1.1 milyar dolar yatıran CENGİZ HOLDİNGİN BAGFAŞI satın almak için pazarlık halinde olduğu ve Hürriyette ve twitter da çıkan haberlerin arkasında Cengiz holding olduğu yönünde. Liman ve ulaşım sıkıntısı olan ve aynı kapasitedeki fabrikalardan Mardin deki 1.1 milyar dolar. Limanı ve bayileri olan Bağfaş 1 Milyar TL. Arada 7.5 Milyar TL fark var.... YTD.... Bunlar benim düşüncelerimdir. Beni bağlamaz......
    Yaklasik iki sene once bagfas'in devredilecegi haberi dolasiyordu Bandirma'da. Sonra Recep Bey'in olaya mudahil oldugu ve sirketin borcunu Avrupa'daki banka hesaplarindaki parasini kullanarak kapattigini iddia edenler oldu. Bilindigi uzere ihracat yapan is adamlari parasinin tamamini ulkeye getirmek zorunda degil (Ben boyle hatirliyorum) tabi ki bu bir soylenti ve elimizde bir ispat yok. Bilancoya gore sirketin borcu var.
    Diger bir konu ise; son gunlerde marmara denizi'ndeki durumdan bagfas'in sorumlu oldugu seklinde algi yarisina girenler ucuza hisse kapmak istiyor olabilir. Hemen bir kac km otesindeki fabrikayi neden gundeme getirmiyorlar?
    Sirket acilen KAP'a aciklama gondermeli. Niye bekliyor???
    Yazdiklarimla yatirim karari almayin!

8. Müsilaj konusundan bağımsız olarak BAGFAS yönetimini kendi kriterlerime göre oldukça başarısız ve beceriksiz görüyorum. Bundan sonra şirketlere yatırım yaparken kurucu patrondan oğluna/kızına devrolan/devrolmuş şirketlere 10 defa düşüneceğim.

Keşke BAGFAS'ı gerçek kurumsal bir yapı satın alsa..TÜPRAŞ gibi..

Sayfa 502/554 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •