Sayfa 503/554 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Herkese selamlar..

Uzun süredir Bagfaş ı uzaktan takip ediyordum. Yazdıklarımı hatırlayan arkadaşlar az çok beklentimi de biliyordu o günlerde. Belki hatırlayan arkadaşlar vardır. Neyse..

Şimdi size kendi tarzımda bi yazı yazıyım. Tamamen muhabbetine. Belki bazı arkadaşların hoşuna gider.

Bagfaş 2012 yılı Nisan ayı gibi ben Erzincan da görev yaparken 240.00 TL leri görmüştü. Benim bir arkadaşımın elinde bagfaş hissesi vardı. İsmail 240.00 TL oldu, artık sat dedim. Satmam dedi. 600.00 liralara gidecek dedi!! İyi sen bilirsin dedim. (Çok da karışmamak lazım. ) Neyse, sonrasında 180.00 lira civarına geriledi ve %200 bedelli bölünmüştü. Sonra o yıl ben Bandırma ya tayin oldum. 60.00 lira civarlarında geziniyordu. %400 bedelli bölündü. Onu da hatırlıyorum. 12.00 civarlarından aldım, 16.49 a kadar yükseldi. 2016 Nisan gibi. Viranşehir de görev yapıyordum. 16.49 u gördü ve geri döndü ve 16.05 ten elimdekilerin hepsini satmıştım. Sonraki zamanda ise bu kağıdı takip eden arkadaşlar iyi bilirler.

12.00 lere düştü. 10.50 lere geldi. Ben o günlerde de alıp sattım. 10.42 den aldım, baktım düşüyor 10.38 ten sattım. Kendimce STOP oldum.

9.72 den aldım. Düştü.
    9.30 dan aldım. Düştü.
    8.90 dan
    8.85 ten aldım.
    8.50 den aldım. Tabiki arada bir yükseliyor ama satmıyorum. Daha doğrusu satamıyorum.
    8.30 lara düştü. Burdan aşağı hayatta düşmez diyorum, alıyorum. 7.80 e düştü.

6.80
    6.30
    5.80
    5.30 derken derken
    04 Ocak 2019 da 4.62 ye kadar düştü ve aynı gün 4.65 kapattı. Tabiki ben o günlerde bile alım yaptım. Artık 100 lot 100 lot alıyordum. 4.70-4.80 lerden de slım yaptım.

Bandırmadaki arkadaşlarımı arıyorum, kimisi diyorki 3.20 lere kadar gelebilir. Kimisi KONKORDATO ilan edebilir!!! Fslan filan. Dedikodular.
    Neyse, sadete gelelim.
    2019 Ağustos ayları falandı yükselmeye başladı. 7.00 leri falan geçmişti. Benim bir abim de 41.000 lot vardı. 6.50 civarından döküldü o. Kâr etmişti ama.

Sonra yüksele yüksele 21.00 lere kadar yüksrldi. 2020 Ocak ayı gibiydi. Ocak Şubat 2020 de 18.00-20.00 civarında işlem görüyordu. Sonra 17 Mart 2020 Salı günü endeksin 81.900 lere kadar düştüğü günlerde Bagfaş ta 9.50 lere kadar düşmüştü. Sonrasında tekrar 19.00 lara yükseldi ve 13.50 lere kadar bi ara yine düştü. Sonra 33.00 lere kadar yükselttiler ve %200 bedelli haberi ile kağıt yeniden bugünlerde 21.00 civarına tekrar saldılar.

Benim yazılarımı okuyan arkadaşlar beklentimi az çok bilirler. Kimseyi yanıltmak ta istemem. Ben alın satın tutun da demiyorum. Buna herkes kendi karar verecek. Yanlış anlaşılma olmasın. Gereksiz tartışma yapılmasın. İsteyen okusun, istemeyen okumasın yazdıklarımı. Ne demdk istediğim sanırım anlaşıldı.

Size bagfaş ın yaklaşık 9-10 yıllık serüvenini anlatmaya çalıştım. Bu kağıdı da elbet birgün götüreceklerdir. Ama şimdi değil. Ne zaman olduğu konusunda kendimce tahminlerim var ama hiçbir bilimsel açıklaması yoktur. Gereksiz tartışma olacağı için yazmıyorum da zaten.

Arkadaşlar dikkatli olun. Paranızı kaptırmayın. Önceliğiniz kazanmak değil, KAYBETMEMEK !!! olsun. Kaybetmediğiniz sürece zaten birgün olur kazanırsınız. Kaybederseniz, kaybettiğinizi kurtarmaya çalışır durursunuz. Bakın, kendimce size tecrübelerimi aktardım. Burda benden daha eski daha tecrübeli abilerimizde vardır. Onların da tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Herkese bol kazançlar diler, saygılar sunarım.

12 Haziran 2021 Cumartesi.
    Dolar 8.40 civarı
    Euro 10.16 civarı
    Altın 506.00
    Bist 1461

Bono faizi %18-19 arası
    Bagfaş 21.00 -22.00 arasında.
    Bagfaş piyasa değeri 114 milyon dolar.
    Bagfaş %200 bedelli bölünecek. Tarih belli değil.
    10 Haziran 2021 gibi
    2021/3 aylık bilançosunu dsha yeni açiklayzbildi. -9 milyon zarar açıkladı. Zararı kur farkından dolayı yaptı gibi.

Bagfaş ın bugünlerde adı denizi kirleten tesisler olarak adı geçiyor. Müsilaj haberlerinin de etkisi oldu. Not.

Bunları da yazıyorum ki
    Bu yazıyı ilerde okuyan olursa
    Bi faydası olur diye..

Selamlar..

2. TARİH: 03.06.2021
    TUTANAK NO: 615340
    KURUM: T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI (BALIKESİR İL MÜDÜRLÜĞÜ)
    TUTANAK METNİ
    Yukarıda açık adı ve adresi yazılı işletmede yapılan incelemede,
    1-)Tesisin açık ve faaliyette olduğu, faaliyet konusunun kimyasal gübre üretimi olduğu,
    2-)İşletmede Sülfürik Asit, Fosforik Asit, üretim Tesislerinin soğutma suları ile CAN (Kalsiyum
    Amonyum Nitrat) Tesisleri soğutma sularının ayrı hatlarda deşarj edildiği,
    3-)Denetim esnasında herhangi bir noktadan kaçak atıksu deşarjı olmadığı,
    4-)Denetim esnasında soğutma sularının deşarj edildiği noktada basınçtan dolayı köpüklenme olduğu,
    olumsuz bir durum gözlenmediği,
    Tespit edilmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    TARİH: 03.06.2021
    TUTANAK NO: 615340
    KURUM: T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI (BALIKESİR İL MÜDÜRLÜĞÜ)
    TUTANAK METNİ
    Yukarıda açık adı ve adresi yazılı işletmede yapılan incelemede,
    1-)Tesisin açık ve faaliyette olduğu, faaliyet konusunun kimyasal gübre üretimi olduğu,
    2-)İşletmede Sülfürik Asit, Fosforik Asit, üretim Tesislerinin soğutma suları ile CAN (Kalsiyum
    Amonyum Nitrat) Tesisleri soğutma sularının ayrı hatlarda deşarj edildiği,
    3-)Denetim esnasında herhangi bir noktadan kaçak atıksu deşarjı olmadığı,
    4-)Denetim esnasında soğutma sularının deşarj edildiği noktada basınçtan dolayı köpüklenme olduğu,
    olumsuz bir durum gözlenmediği,
    Tespit edilmiştir.
    Firsattan istifade bahaneyle birileri kagidi satti ve asagi goturdu. Bu duyuruya ragmen niye guvenmezler bilmiyorum. Bir de bazi haberlere gore valilikten bir aciklama olmus; numune alindigi ve sonuca gore hareket edilecegi yonunde. Umarim o analiz sonucu da cabuk gelir ve hisse uzerindeki baski cabuk kalkar. Ayrica ayni haberde denize kukurt atildigi tespit edildigi yazilmis ki bana gore cok sacma bir ifade olmus. Firma kukurt'u denize niye atsin? Para kaybi yani!!! Yukleme esnasinda az miktar kepceden dusebilir butun limanlarda olan bir durum dediler bana.
    Bakalim nereye varacak bu isin sonu.

4. Bagfas'la acikca ugrasan birileri var. Koskoca marmara denizi'nde kiyisinda uretim yapan sadece bagfas mi var? Bagfas gunah kecisi ilan edildi resmen.
    Sn. Recep Gencer siz de biliyorsunuz ki bagfas'la ugrasilmasinin nedeni borcunun olmasi. Dun Bandirma'da yerel bir gazetecik bagfas'in muhurlendigini yazdi. Bazilari da bu haberi internet ortaminda utanmadan yaymaya calisti. Sirketin faaliyetinin durdurulmasinin istenmesi ya da akillara gelmesi bile adeta akillarindan gecenin disa vurumu gibi. Demek ki birileri sirketin muhurlenmesini ve daha once alinan siparislerin teslim edilememesinden dolayi is kaybi ve tazminat sorunlariyla karsi karsiya kalnanizi istiyor. Siz senelerden beri bu sektordesiniz. Buyuk ihtimalle sirketin borcunu kapatabilecek finansal gucunuzun oldugunu dusunuyorum. Yerinizde olsam borcu bir an once oder KAP"a aciklama yapardim. Boyle bir hareket bagfas ile ugrasanlarin hayal kirikligina ugramasina sebep olur. Madem bagfas'i ele gecirmek isteyenler var zaten borcu olmayan bagfas gibi bir sirketi satmak isteseniz en az 2 milyar dolara satarsiniz olur biter. Yegeniniz sizin telefonunuzu verse telefon edicem buralari okumazsiniz herhalde.

5. şu an fibo desteğinde . eğer desteği kırarsa .. 20.70 gündeme gelir.. son trenden çıkamadı.. 200 günlük hareketli ortalamadan tepki almalı.. dikkatli izleyin. burası kırılırsa üzülürsünüz.Ekran Görüntüsü (183).jpg

6. BLOOMBERG TÜRKİYE
    Müsilajla mücadele kapsamında Balıkesir'de gübre fabrikasının faaliyetleri durduruldu
    Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj ile mücadele için oluşturulan eylem planı kapsamında Balıkesir'de bir sanayi tesisinin faaliyetleri durduruldu.
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Balıkesir'de yapılan denetimlerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen bir sanayi tesisinin faaliyetleri durduruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında denizde, kıyılarda ve tesislerde yürütülen denetim çalışmaları devam ediyor.

Bakanlığın açıklamasında şirket ismi yer almadı.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, gübre üretimi konusunda faaliyet gösteren bir sanayi tesisinde, Bakanlık ekiplerince, kapsamlı inceleme ve denetim yapıldı.

Denetimler sonucunda, Çevre Kanunu'nda belirtilen yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilen tesisin gerekli çevresel tedbirleri alıncaya kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi.

7. Fabrikayi arayip konustum. Su an vardiyalar calisiyormus. Cok arayip soran olmus. Resmi bir aciklama olmadan haberlere cok takilmamak lazim. Bu bile insanlarin midesini yeteri kadar bulandirmistir.

Sayfa 503/554 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •