Sayfa 511/555 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Bu aralar çökme işi çok gündem de olduğu için patron da oradan vurim demiş.
    Normal yani..O kadar da çok şey etmeyin..

2. Birilerinin Bagfas ile uğraştığı çok açık...

-Fabrikaların çevre enerji altyapı sorunları yüzünden üretimin aksaması,

-Uretim devam ederken ve kesilen cezaya itiraz hakkı varken hissenin beklenmedik şekilde gözaltı pazarına alınması,

- Bedelli basvurusunun hala sonuçlanmamis olması,

-Cevreye zarar veren ünitenin değil de tüm fabrika için 50 gün sonrasına kapatma kararı verilmiş olması,

-Hurriyet ismini taşıyan gazetenin Marmarayi kirleten tek fabrika BAGFAS'mis gibi (hiç alışılmadık biçimde) isim de vererek oldukça da kışkırtıcı haberler yapması,

Bunların üstüste gelmesi hic normal değil.

Patron ne kadar dik kafalı ve kibir abidesi de olsa yaşanan tuhaflıklari dile getirmiş. Ancak, muhalif medyaya röportaj verilmesi ters etki yaratacak.

Acilen bir PR- İletişim şirketi ile de anlaşıp sürecin toparlanması lazım.

hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...ekler-6488886/
    Patron fabrikama çökecekler demiş. Adam 2015 den beri temettü vermemiş üzerine birde bedelli açıklamış. İstikrarlı şekilde kar edememiş ama sıkışınca firmasına çökecekler demiş. Firmaya ve küçük yatırımcıya yıllardır gün göstermemiş, bandırma körfezinin anasını bellemiş ama firmasına çökeceklermiş. El insaf.
    Çık da deki standartlara uyumlu arıtma tesisi yapacağız, arıtma yapılana kadar atıkları denize boşaltmadan bertaraf edeceğiz falan. Uzlaşmacı ol. Yazık ya , bu kafayla bu işi kanuni yollardan çözemez.
    Tesiste bir problem yoksa, 03.06.2021 de çevre bakanlığının raporuda var, neyin düzenlemesini yapacak. Son teknoloji ile çalışıyoruz üstü zaten yok deniyor. Algı operasyonu yapıyorlar medya kullanılarak. 2016 ve sonrasını bilmiyorsun yatırım yapıldı ve yatırım borcu var ödenen, bu yüzden temettü vermiyor ki öncesinde canavar gibi temettüler verdi. Yurt dışı ihracatlar, yurt içi ucuz verilen gübreler, yakında manava pazara gidince anlarsın. Evet ilk biz yatırımcılar etkilendik ama ucu herkese dokunacak. 20yıldır borsadayım ilk defa böyle bir operasyon görüyorum. Yazık. YTD

çukurova...
    kepez....
    aktaş....
    demirbank...

20 yıldır borsadayım diyor...
    hatırlatayım dedim...

5. 1.991.606 lot tabanda beklıyor.. 15758 lot 302 bin TL işlem hacmi.. Hissede olanlar için umarım kısa zamanda döner tahta..yakın izlemeye alınması çok sert bir ceza oldu..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

6. Ne yazık ki ülkemizde böyle şeyler de oluyor.Borsanın kurulduğu tarihten beri ulusal pazarda işlem gören halka açık bir şirkete fabrikayı şu tarihte kapat deniyor.Spk aynı anda Y.İ.P e alıyor.Sirket Gözaltı pazarında olur,yatırımcı her şeyi göze alır,haketti deriz.Bu durumda yatırımcının suçu günahı ne. Sonra diyoruz ki halk niçin döviz alıyor, yabancı neden çıkıyor? Suçluysa gereğini yap.Fabrika kapatmak nedir, binlerce yerli ve yabancı yatırımcının hali ne olacak.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. Eğer hissede yabancı sıkıştıysa onlar boşaltsın diye işleme açmışlardır

Yoksa neden açsınlar

8. Şu bist'den bir kurtulayım, bu spk olduğu sürece bundan böyle tüm yatırımım döviz üzerine olacak. Hende yastık altı döviz. Yazıktır ya. İnsanların dişinden tırnağından artırıp yıllarca sürede biriktirdiği, yatırım olsun, ülke kalkınsın diye sermaye piyasalarına yatırdığı parayı bir gecede yok ediyorlar. Bu ülkede biz neye güveneceğiz. Bugün Bagfaş'a olanların yarın başka şirketlere olmayacağının garantisi var mı? Bagfaş'ın yanı başında devletin (Etibank) sülfirik asit fabrikası var. Bagfaş'a göre çok daha ilkel bir yöntemle pirit ten asit üretiyorlar. Çevresindeki her yer kızıla boyalı. Bu bizim çevreciler acaba Bagfaş'a gelirken bunu görmüyorlar mı ? Başka bir yoldan mı Bagfaş'a gidiyorlar.
    Bu sadece beni bağlar. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 511/555 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •