Sayfa 519/555 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by DEMLİKEYF Yazıyı Oku
    Yılların pisliğinin günahlarını üzerinde taşıdığını çevresini denizini mahvettiğini söylerler demiştik söylerler de söyleyenler bugüne kadar bir halt edebilmişler mi? edemezler çünkü Ülkeye para getiren önemli fabrikalardan biridir sıkıyorsa kapattır söktür taşıttır teknoloji ilerliyor eksikler tamamlattırılır ytd
    %300 bedeli operasyonunu yaptığında bağfaşta idim bir miktar, o gün defterimden sildim, birazda sahibine rahmet okuyarak...

İnsanlar onca para pul içinde niye böyle ufalırlar, ya da hep mi böyleydi bunlar diye ara ara düşünmeden edemiyorum. Tabi ki üretim ülke için önemli ama o denizler çöp oldu muda kim nasıl yaşayacak bu ülkede. O yüzden üreten üretsin ama edebiyle, sorumluluk bilinci içinde. YTD

2. Elin Alman'ı VW bile şeytanın aklına gelmeyecek sahtekarlıkla dünyanın içine etti ve bildiğim kadarıyla fabrikası durmadı. BAGFS'ın hiç durmayacağını umuyorum.. O zaman TR'deki tüm sorunlu motorlu araçlar trafikten men edilsin.

BAGFAS'ın bir sakıncalı durumu varsa ve bundan dolayı küçük yatırımcı bundan büyük zarar görecekse, operasyonlarda kontrol yetkisi olmayan küçük yatırımcının hakları patrondan ve yönetim kurulundan tazmin edilmelidir. Bunu da kamu otoritesi şahıslara bırakmadan Kamu ve Türkiye Finans sisteminin güvenilirliği adına yapmalıdır.

BES'e yüzde 25 destek verileceğine borsa yatırımcına da sigorta mahiyetinde destek verilsin..

3. Bağfaş ın etik kurallara uymadığını denize havaya karaya yani dünya yaşamayı sürdürdükçe var olacak olan bu üç kıymete zarar verdiğini hep söylerler kime sorsanız yok öyle bir şey demez ancaaaaak kıymet i yüksek bir fabrika olduğunu da bütün dünya bilir
    Belediyeler çevre şehircilik bakanlığı bilimum kuruluşlar musilajı görünce mi uyandılar, hadi ordan eksikler tamamlanır, tamamlatılacak lakin bu güne kadar yetkili olup görmesi gerekenler niye görmemiş eksikleri tanamlattırmamışlar fabrikayı kapatacaklarına yetkilileri kapatsınlar üç günde iş bitiyor mu bitmiyor mu görsünler
    Noldu bugün bağfaş ın sorunları çözüldü de mi tavan oldu? sanmıyorum ama Kıymet-i Harbiye’si çok yüksek olan bu cevheri kimse çamura batıramaz batırmak için yürek lazım nerde o yürek ? Panik olup hissesini satanın kafasına bayır turpu sıkayım ytd

4.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bagfas ilgimi cekti.
    Bir bakayim dedim ne olmuş.
    15 hazirandaki KAP a baktım.
    https://www.kap.org.tr/en/Bildirim/942433
    Ek 4 e gore bakılacak su numunesi SKKY Tablo 20.1 e gore bakilacak.SKKY -Su Kirliligi Kontrol Yonetmeligi
    Bu kriterde Endustriyel Sogutma sulari ve benzerleri.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...i%20ekleri.htm

Bagfasin denize biraktigi sadece sogutma suyu ve ekteki tablo ve ekteki numune ise temiz raporu alma olasiligi var gozukuyor.
    Eger numunesinde gres ve yag cikmaz ise.

Ve Eger bilmedigimiz daha baska bir inceleme ve kriterde tabiki yok ise.

Atik su ile ilgili ornek alindimi ? Alinmadimi ?Asil bu konuda bilgi verilmesi lazim.

Sadece sogutma suyu desarji konusunda suphelileri var olmali diger atik su ile ilgili bir ornek alma yada tablodan bahsedilmemis benim gordugum kadari ile.

Ilgili kimya ve diger muhendisler ekleri inceleyebilir.Var ise yakalamis oldugu onemli noktalar paylasilabilir.

Temiz raporu alma olasılığı var gözüküyor demiştim geçen haftaki ilk gönderimimde bugünkü gelen açıklamada olumsuz bir durum tespit edilememiş demişler.

KAP: BAGFS [ ] BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/943904
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...7a3ccbeb7b35d4

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...7a3ccbeb8c35d5

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...7a3ccbeb9c35d6

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2021-06-24
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 14.06.2021
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama 14.06.2021 tarihli Kamuyu
    Aydınlatma Platformu’na (“KAPâ€) yaptığımız özel durum açıklamamızda
    belirttiğimiz ve T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 12.06.2021
    tarihinde denetim amacıyla alınan su numunesine dair analiz sonucu, henüz
    Şirketimize bildirilmemiştir. Ayrıca, 09.06.2021 ve 12.06.2021 tarihlerinde
    aynı su çıkış noktalarının (denize deşarj noktaları) izlenmesi için
    Bakanlık’tan lisanslı BÇM ÇEVMER Ölçüm Analiz ve Laboratuvar Hiz. San. ve Ltd.
    Şti. tarafından analiz edilen şahit numunelere ait sonuçlar 23 Haziran 2021
    tarihinde Şirketimize bildirilmiştir. Analiz sonuçları ekte paylaşılmaktadır.

Şahit numunelerden elde edilen
    analiz sonuçlarına göre, olumsuz bir durum tespit edilmemiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by dobracı2017 Yazıyı Oku
    13,99 dan geldi alışlar.Elbet bu devran tersine dönecek bugün bu hisseyi kötüleyenler bir gün gelecek alabilmek için sıraya girecek.Bakın diger yakın pazar hisselerine hepsi batık özsermaye eksi faaliyet yok işci maaşliarını ödeyemiyorlar.Ben bagfası bunlarla aynı kefeye koymam.Kendi görüşümdür.Hayatta olduğu gibi borsadada her koyun kendi bacağından asılır.
    Herkes panikleyip kötülerken bunu yazmışım.Yarında kar realize edeceğim.Her koyun kendi bacağından asılır.

6. 17.49 kapattı 24 Haziran 2021 Perşembe günü. 90 milyon dolar piyasa değerinde işlem görüyor.

13.99 a kadar düştü ve ordan gelen tepki alımları ile önce 15.00 civarına yükseldi ve bugün gelen olumlu haber ile de 17.49 dan tavan kapattı.

Bagfaş ın bugün kap a bildirdiği habere göre deniz suyunu kirletmediği bilgisine ulaşılmıştır.

Düşerken hızlı bir şekilde inen bagfaş, iki gündür de tavan kapatıyor.

Şimdi herkes keşke 13.99 lara düştüğünde alsaydık diye dövünüyordur. Bu piyasa da bunu o kadar çok yaşıyoruz ki, artık allak bullak olmuş durumdayız.

Takibe devam..

7. Yıllardır BAGFS yeni fabrika kurmasına rağmen hala çok ucuz vbvb diyorduk..Kağıt sürünüyordu..Bu esnada borsada çok enteresan şirketler çok acayip çarpanlara geldi..

Şimdi bagfs kapanacak gibi oldu.. Umarım YİP'te böyle kalır ama fiyatı uçar. Artık haticeye değil neticeye bakacağım.

8. Bravo üstad. Stratejiniz benimkilerle örtüşüyor, zamanı gelince risk alıp kazanınca parayı cebe koymak gerek. Sizi takip etmek isterim.

Sayfa 519/555 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •