Sayfa 508/555 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Her yerinden kibir ve kendini beğenmişlik akıyor... Hep bir "ben her şeyi bilirim" ve "her şeyin en iyisini ben bilirim" havaları...

Hâlâ neler olup bittiğinin de farkında değil galiba...

Yakın izleme pazarına alınma kararıyla da birlikte iyice, birileri kendi limani olan fabrikayı ucuza ellerinden almaya çalışıyor diye biz işkillenirken adam hiç orali değil.

Varsa yoksa kimyanın 3 elementi...

Bir de ..

Bagfaş DAP/NP/NPK bölümünü 2 yıldır çalıştırmadı mi yoksa çalıştıramadı mi?
    Bunun da izahini tam verse çok iyi olur.
    Sn. Tunga,
    Yakin izleme pazarinda hisse deger kaybederse birak kendi dusunsun. Kendisinde(aslinda babasinda) cok daha fazla hisse var. Belki baska hesaplar uzerinde de hisseleri mevcutsa %50'den fazlasi elindeyken baskalarinin cogunluk hisseyi ele geciremeyecegini biliyor olabilir. Bu olayi suratle cozmek zorundalar. Aksi takdirde uretimi durduktan sonra borc oldugu icin batmaya gider.

2. 16 Haziran 2021 Çarşamba günü
    YAKIN İZLEME PAZARINDA (Gözaltı Pazarı) işlem görmeye başlayacakmış.

21.30 dan kapatmıştı en son işlem gördüğü gün, yani 11 Haziran 2021 Cuma günü.

Bu olumsuz haber dalgası Bagfaş ın ilk gün eksi %10 larda yani dip yapmasına neden olabilir. Buna hazırlıklı olmak lazım.

Bagfaş üzerinde bir oyunlar döndürüldüğü kesin. Birileri bu fabrikaya çökmek istiyor. Yani ucuza kapatmak istiyor. Bunu ilerde anlarız. 5-10 yıl içinde birileri bu fabrikayı alırsa bilinki temelleri bugünlerde atılmıştır !!! Şu an için bunu bilme şansımız yoktur.

2012-2015 yılları arasında Bandırmada görev yaptım. 2015-2016 yıllarında Banvit hissesi 2.00 civarında sürünüyordu. İnsanları bıktırdılar, bezdirdiler. Sonrasında 60.00 liralara kadar yükseldi. Bagfaş ta da aynı sistemi uygulayacaklar gibi duruyor. Sabredip bekleyebilen birgün olur mutlaka kazanır. Bunu zamanla görecez tabiki.

Bakalım bizi önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Bol kazançlar herkese..

3.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Bloomberg de anlattı Patron zaten. hiçbir eksiğimiz yok dedik. Yarın devam eder.
    Hiriz ben hirsizim dermi şunu bi ögrenemediniz herşeyin bir kilifi vardir.

4.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Sn. Tunga,
    Yakin izleme pazarinda hisse deger kaybederse birak kendi dusunsun. Kendisinde(aslinda babasinda) cok daha fazla hisse var. Belki baska hesaplar uzerinde de hisseleri mevcutsa %50'den fazlasi elindeyken baskalarinin cogunluk hisseyi ele geciremeyecegini biliyor olabilir. Bu olayi suratle cozmek zorundalar. Aksi takdirde uretimi durduktan sonra borc oldugu icin batmaya gider.
    Sn.Trust,

Olay sadece kendinin ve babasının uğrayacağı zarar değil...

Daha önce faaliyeti geçici durdurulduğu için Yakın izleme-eski adıyla gözaltı pazarına alınan başka şirket var miydi hatırlamıyorum.

Ama, yildiz pazardan yakin izlemeye gecmesiyle, kredili mal taşıyanlar için oldukca sevimsiz ve belirsiz bir durum olustu..

5.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Sn.Trust,

Olay sadece kendinin ve babasının uğrayacağı zarar değil...

Daha önce faaliyeti geçici durdurulduğu için Yakın izleme-eski adıyla gözaltı pazarına alınan başka şirket var miydi hatırlamıyorum.

Ama, yildiz pazardan yakin izlemeye gecmesiyle, kredili mal taşıyanlar için oldukca sevimsiz ve belirsiz bir durum olustu..
    Sn. Tunga,
    Benim de demek istedigim bu olayi cozmezse hem kendisi hem de elinde hisse olanlar icin durumun berbat oldugu. Ben de hissedeyim. Devlet bu isi daha profesyonelce yonetmeliydi. Patron bir sekilde masaya oturup bu isi cozmek zorunda.

6. 15 temmuz 2016. Kozal hissesi yokus asagi giderken bu sitede biri soyle bir paylasim yapmisti. "Gelene fiyat seviyesine bakmaksizin veriyorlar. Bunun altinda ne var acaba" sonrasi malum olay! O zaman hisseye olaydan sonra bulastim TEK HANELI RAKAMDAN. Sonra 2-3 kurus fazlasina sattim tedirginlikten! Sirkete kayyum atandi.
    Sirket yoluna devam etti.

Yıllar önce benimde 1-1,5 yıl gibi bir zorunlu ortaklığım olmuştu. Bu ortaklığın bedelini bedelli sermaye arttırımına katılarak ödedim. Zor bela hisselerimi az bir zararla satmıştım.
    Hele patronun Osmanlı sultanlarının tabloları önünde yaptığı yönetim kurulu toplantısı resimleri sonrası iyice canım sıkılmıştı. Şuan bir şirkete ortak olmadan önce patronunu iyi araştırırım. Recep Gencer ile de ortaklık hiçbir koşulda yapmam.
    Çocukluğumdan beri Erdek'e tatile gideriz ve fabrikanın önünden geçeriz. Denize boşaltılan o su mudur nedir o atıkları firmanın önünden geçen herkes görürdü. Çocukken hep merak ederdim nasıl oluyor diye böyle göz göre göre atığın denize boşaltılmasını.
    Sadece Bagfaş nedeniyle olmasa da bagfaşın da payı büyüktür Bandırma körfezindeki denizin siyaha kaçan kurşun rengi olmasında.
    Neyse umarım bu vesile ile düzgün bir arıtma sistemi yatırımı yapar.
    Biranda yıldız pazardan yakın izleme pazarına geçmesini de hiç adil bulmadım. Fabrikanın üretimi sorun çözülene kadadar durdurulması yakın izleme pazarına inmesine neden olmaz.Eğer finansal başka nedenler varsa da yıllardır neden yıldız pazarda o zaman?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Her yerinden kibir ve kendini beğenmişlik akıyor... Hep bir "ben her şeyi bilirim" ve "her şeyin en iyisini ben bilirim" havaları...

Hâlâ neler olup bittiğinin de farkında değil galiba...

Yakın izleme pazarına alınma kararıyla da birlikte iyice, birileri kendi limani olan fabrikayı ucuza ellerinden almaya çalışıyor diye biz işkillenirken adam hiç orali değil.

Varsa yoksa kimyanın 3 elementi...

Bir de ..

Bagfaş DAP/NP/NPK bölümünü 2 yıldır çalıştırmadı mi yoksa çalıştıramadı mi?
    Bunun da izahini tam verse çok iyi olur.
    Bu kafa ile CAN fabrika kurulumunda gittiği mahkemede 26 milyon euro cezayı ödemeye mahkum oldu..Fabrika 160 milyon eur ya kurulacaktı bu ceza ile 186 milyona çıktı yanılmıyorsam...gencer in olduğu yerde dikkatli olmak lazım ytd

Sayfa 508/555 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •