Sayfa 258/554 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    Yönetimden uyarı gelmiş ben kaçar

bol kazançlar
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Yönetimden uyarı gelmiş ben kaçar

bol kazançlar
    Ne uyarısı sayın MR&MRS,sıkıntı ne anlamadım, yoksa gemilermi?Gemilerse ,yeşil olandami ,mavi olandami problem var?Gerçekten ilginç!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,043
     Alıntı Originally Posted by tuyocu Yazıyı Oku
    Ne uyarısı sayın MR&MRS,sıkıntı ne anlamadım, yoksa gemilermi?Gemilerse ,yeşil olandami ,mavi olandami problem var?Gerçekten ilginç!
    Süperdi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by tuyocu Yazıyı Oku
    topikte biraz özel konuşunca polis gelmiş sayfaları temizlemiş

gemilerin biri gidiyor öbürü geliyor dostum sıkıntı yok

sen 560 maliyetine yaslan filmin sonunu bekle en güzeli bu

fazla takılma topiğe kafan karışır
    :

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    topikte biraz özel konuşunca polis gelmiş sayfaları temizlemiş

gemilerin biri gidiyor öbürü geliyor dostum sıkıntı yok

sen 560 maliyetine yaslan filmin sonunu bekle en güzeli bu

fazla takılma topiğe kafan karışır
    5.60 maliyet heebrovo hafiza süper ,zaten yaslandım, fiyatlar çok umurumda değil şuan, düşerde çıkarda,al sat yapabilirdim ilk 6.80 leri gördüğünde, göstergeler yorulmuştu, dinlenecem diyordu,ama onlarida yapsak parayı koyacak yer bulamayiz.Oynayabilen oynasın ben yatar beklerim.Yillar sonra gözle görülür bilançolarda duzeltmer ve yine dürbünle gorulebilengemiler var,hemide renkli..
    Sonuçta kıvılcım çakılmış tekrar eski günlerine dönebilir. Ben baktigim zaman 10 yillik grafiklere bakiyorum,alacagim zamanda en az 2 yil ayiriyorum,heralde 2 ay oldu.Daha yolun başındayız.

Yönetici arkadaşlarin diger kagidimdaki karaktersizi susturmaya gücü yetmiyor heralde,adam hergün kağıdı gömüyor,bozulmuş psikolojoleri yerle bir ediyor.Tamam fikrini söyle, sebeplerini açıkla bizde fikirlerinden yararlanalım. Hergün sakın kimse almasın diyor,aleni yönlendirme yapıyor ve hala yazmaya devam edebiliyor.Uyariliyor ama yaptirim az geldiği icin bunaltmaya devam ediyor.Sovsek bizim yazi siliniyor, sovmesek bize yazık. Ne yapacagiz?Eskiden daha aktiftim 20 sene öncesinden, merakta vardı tabii,simdi sıkıldım, strese girmemek için fazla takilmiyorum.Bunada yönetim çare bulabilirse iyi olur.Silinmezsede memnun olurum.OHH be içim rahatladı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    izcan abi bu geçen sene yenilen pook şimdi beyfendi niye hep ciro diyiyor
    sonuç odaklı olsak olmazmı ciro yüksek olsa ne olur zarar yazdıktan sonra
    önemli olan yer burası değilmi saygılar MIRMIR

Bagfaş (BAGFS, Negatif): Bagfaşâ€™ın 2Ç2018’de 59,2mn TL zarar kaydetmiştir. 2017 yılın aynı döneminde de 14,9mn TL zarar açıklanmıştı. Şirketin satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %6,4 düşüş kaydederek 69,4mn TL olmuştur. Brüt kar ise %19,5 oranında azalarak 3,2mn TL olarak gerçekleşmiştir. Brüt kar marjı 0,8 puan gerilemeyle %4,7’yi göstermiştir. Operasyonel giderler %8,7 gerilemeyle 15,7mn TL olmuştur. Diğer faaliyet giderlerinin geçen sene aynı dönemdeki 2,4mn TL’lik gelir yerine 35,2mn TL gider olarak gerçekleşmesi faaliyet zararı yazılmasına neden olmuştur. 2Ç2017’de de şirket 2,1mn TL’lik faaliyet zararı kaydetmişti. Öte yandan, yatırım faaliyetlerinden geçen seneki 2,5mn TL’lik zararın aksine 24,4mn TL’lik gelir yazılması finansman öncesi zararın 15,4mn TL’ye gerilemesini sağlamıştır. Diğer yandan, finansman giderleri 2Ç2017’ye göre 29mn TL artış göstermiş ve 44mn TL olmuştur. Son olarak, 2Ç2018’deki vergi geliri de geçen sene aynı döneme göre düşmüştür. 2. Çeyrekte kaydedilen 59,2mn TL’lik net dönem zararı ile şirketin 2018 yılının ilk yarısındaki zararı 81,9mn TL olmuştur. Şirket geçen yılın aynı döneminde 7,4mn TL zarar açıklamıştı.
    :

Iyi kötü makinalardan,sistemlerden anlarim.Yeni kurulan bir makine ve sistem sıfır olsa bile yuzde yuz kapasiteyle calisabilmesi için bir yili gozden cikarmak gerekir.Sonucta sifirda olsa bunlari calistiracak insan faktörü var.Yani makine operatorlerininde kendini gelistirmesi zaman alir.Burda sistem calismaya başlamış, operatörler ustalar dshada iyi olacak. Ilk calistiginda fire fazla veriyordur bunlar zaman icinde azalacaktir.Piyasadan uzun süre kopuk olduğu icin musteri kayiplarida olmus olabilir.Ama artik carklar dönüyor ,pazarlamacilarimiz daha aktiftir bizde geldik diyorlardir.Zaten cironun ilk ceyrekteki artışı ve sonrasinda gemilerin,kamyonlarin trafiginden dahada artacağı anlasilabilmektedir.Bugun parayi koydum yarin uçsun oyle bi dünya yok.Direk dikmesinide istemiyorum açıkçası, dikkat cekmeden bir,iki,bir,iki ince gitsin.O direkler görüldumu ,duvara yaşlanıp yurumek gerekir.He cok guzel gelişmeler olur oda sorun degil ,gerekirse o diregi tasimasinida biliriz.

Sayfa 258/554 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •