Special Days Image
Sayfa 419/554 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon
Arama sonucu : 4430 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. 1 çeyrek konsolide

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Karlılık yönünden ilk çeyrek için tatmin edici bir bilanço beklemiyorum.

50 milyona yakın kur zararının ne kadarını artmış olabilecek üretim ve/veya vergi geliri yazarak kapatacağını bilmiyoruz.

Tekfen ve hektaş’ın açıkladığı bilançolar da çok tatmin edici değil... Hektaş neyse de Tekfen’in Toros gübre bölümününün ilk çeyrek sonuçları beklentileri karşılayabilmiş değil.

Ocak-Şubat aylarında gübre fiyat ve kar marjlarında gerileme, Mart ve sonrası ise artış olmuşa benziyor.

Marjlar ve karlılık bir yana, bagfas’da ilk çeyrek bilançoda benim için en önemli konu eski ve yeni fabrikalarda ne kadar üretim ve satış yapıldığı olacak.

Yanlış hatırlamıyorsam 650 bin ton eski fabrikanın bir o kadar da yeni kurulan CAN fabrikasının üretim kapasitesi var.

Geçen yılın tamamında 516 bini CAN gübre olmak üzere 875 bin ton gübre üretimi ve 775 bin ton da gübre satışı vardı. Üretimde %67, satışta %60 kapasite kullanımı vardı.

DAP/NP/NPK bölüm revizyonları bitip de ilk çeyrek fabrikaların tamamında en azından %85’lik kapasite kullanımına ulaşıldıysa (yarısı CAN olmak üzere kabaca 300 bin tonluk satış hacmine inşallah ulaşılmıştır) benim açımdan bilanço olumlu gelmiş olacaktır.

İlk çeyrek bilanço bir gelsin, üretim miktarı bir belli olsun, ikinci çeyrek bilançoyu daha farklı bekliyor oluruz.

Herkese saygılar..,
    Ne öldürür ne güldürür..,

235 bin ton üretim (144 bin’i CAN gübresi) 287 bin ton satış...

45 milyon EURO kredinin kur farkı tahakkukuyla 15 milyon net dönem zararı hiç yoktan iyidir.

DAP/NP/NPK bölümüne revizyon-yenilemeye 5 milyon daha harcamışlar geçen dönem... Bu bölümde NP/NPK gübrede geçen yıla göre biraz artış var, ama yeterli değil...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    bakalım piyasa nasıl karşılayacak bilançoyu

ben yine çizgilerle tüm olasılıkları ortaya döküp kendimize bir yol haritası belirleyeceğim. geç saatlerde atarım buraya da
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

4. Beklediğimiz bilanço geldi,

Abudik gubidik olmazsa 270 -300 arası hasılat 15-20 milyon arası kar bekliyordum.. kasasında da döviz bazlı 189 milyon para vardı..

Şimdi kasada 370 milyon döviz bazlı nakit var, satışları rekor kırmış 305 milyon olmuş, 15 milyon zarar açıklamış... satışların rekor kırsın kasan nakitle dolsun sen zarar açıkla, akıllara zarar.. vardır elbet bir oyun..

Geçen sene aynı dönem 194,818 ton gübre üretmiş 199,808 ton satış yapmış....
    BU sene 235,824 ton üretmiş 285,703 ton gübre satmış, yani ürettiğinden fazlasını satmış, (geçen seneden kalan stok yaklaşık 100.000 ton)..

sen ürettiğinden fazla mal sat, ama kar yazma.. BUNDAN SONRA YORUM YOK, SADECE BEKLİYECEĞİM...

5. bu bilanço işleri karışık oluyor. en son ipekteydim büyük kar açıkladılar dün bugün ise hisse yüzde 4 küsur düşmeden sattım bagfs aldım bugünde bilanço açıklanmış. ben bizim borsanın pek bilanço okuyacağını falan tahmin etmiyorum. bizim borsanın mantığı yok zaten sürekli para çıkışı oluyor günlerdir aralıksız endeks 105 binlerde, bu balon başımızda patlamasa bari.

6.  Alıntı Originally Posted by kucuk yatirimci Yazıyı Oku
    bu bilanço işleri karışık oluyor. en son ipekteydim büyük kar açıkladılar dün bugün ise hisse yüzde 4 küsur düşmeden sattım bagfs aldım bugünde bilanço açıklanmış. ben bizim borsanın pek bilanço okuyacağını falan tahmin etmiyorum. bizim borsanın mantığı yok zaten sürekli para çıkışı oluyor günlerdir aralıksız endeks 105 binlerde, bu balon başımızda patlamasa bari.
    Zarar edenleri bul en iyisi tavan tavan gidiyor

7. 2 Saat oldu inceliyorum....

8.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Kişisel tahminim...
    250 milyon TL üstü 3 aylık hasılat...
    65 milyon TL üstü brüt kar..
    60-70 milyon TL finansman giderleri..
    5 milyon TL üzeri net dönem karı.
    Tahminim bu şekilde idi...
    3 aylık hasılat 305.388.159 TL
    Brüt kar 61.000.000 TL (yanıldım)
    Finansman gideri 66.000.000 TL öngördüğüm gibi..
    Net dönem karı (ZARARI) -15.000.000 TL. (yanıldım)

Tahminim ve gerçekleşenler bu...
    Gelelim bilanço okumaya...
    Birazdan devam edeceğim.

Sayfa 419/554 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •