Sayfa 475/554 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Bu piyasa da birileri kazanacak, birileri de kaybedecek!!! Bu işin doğasında olan bir durum. Mesela bir hisse %10 yükselmiş olabilir. Birisi diyorsa ki ben bu hisseden %50-100 kazandım. İnanın o yine bizden birilerinin zarar ettiği paradır. Bilmem anlatabiliyor muyum??? Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın lütfen. Yanlış anlaşılacak diye de korka korka yazıyorum.
    ......
    Yanlış anlamayın hep size denk geliyor
    Yazılarınız kismen doğru ancak...

Yazmayayım diyorum ama tutamıyorum.
    Doğru hisse nedir

kazandığını ortaklarına bedelsiz ve temettülerle dağıtan şirketlerin hissesidir.

Mesela ben sarkuysan hissesini 2012 de aldım
    4 kat bedelsiz verdi.
    Temettüler de verdi.
    O günki fiyatının 4 katı üzerinde ama yinede az...

Maliyetim sıfır.
    Yani şirket kazandığından borsada Kote olan hissedarına 8 senede parasını geri verdi.

Alsatlar hariç
    (O sizin dediğinize giriyor.)

Ereğli gibi bir hisse de sahibini zengin etmiştir tutanlar için...

Bunun gibi hisseleri takip etmek alıp yatırım yapmak isteyen var mı
    Hayır
    Çünkü borsanın genleri ve bizim hırsımız izin vermiyor.

Bir de bagfaş gibiler vardır.

Ne diyorsunuz
    Total pd .......milyon dolar
    Yeni yatırım maliyeti ...... Milyon dolar

Peki şirket niye burada dediğiniz an
    Şirket dürüst ve üretiyor ise illaki gerçek reel değerine gelecek mi evet.

Peki bu ne zaman.

Patron olan gencerlerin sıkıntısı da bu

Yayarak vermiyor toplu veriyor.

İki kere kaçırdım.

1 TL den 240 TL ye gitti bu hisse
    ....

Yine Bu hisse çok ucuz. Şimdilik Kar yok.
    Ama kar yedekleri ve dolayısıyla bedelsizi çok.

Kar Edecek mi evet..

Birde akabinde bedelsiz gelirse ne olur....

Kar yedekler 320 milyon +17 milyon
    Bu seneki zarar düşelim.
    Düzeltme farkı 62 milyon
    Sermaye 45 milyon.
    On kat artırsmaz belki ama 5 kat artırabilir.

(Bir senesi mi daha var acaba)
    (2022 Mart gk belirleyici olabilir)

Ne zaman döner
    Benim tahminim Mart sonrası yeni bilanço ile başlar beklentisi.

Yatırım tavsiyesi olmayıp duşüncerimi burada ki forum aracıyla yazdım.

Forum gereği fikir paylaşımı

etki ve etkisizlik tamamen sizindir.

2. Günaydın arkadaşlar bol kazançlar

3. Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Yeni yıl kutlaması başladı. Herkese bereketli kazançlar diliyorum...

5. 10 yıldır uyuyan dev uyanıyor galiba.... Yüksek İşlem hacmi ile hayata dönecek.... YTD....

6.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    10 yıldır uyuyan dev uyanıyor galiba.... Yüksek İşlem hacmi ile hayata dönecek.... YTD....
    13 milyon lot işlem hacmi ancak nette 700 bin civarı. Ama bu bile güzel. Hisse yapıcı çok güçlü. Maşallah diyelim.

7. Bugün özellikle son bir saatte hareketler çılgın gibiydi.22.30 dan almaya çalışırken o kadar hızlı yükseldi ki kademe yükselişine yetişemedim ve fiyat 23 lere ve daha da yukarılara gitti ve alamaktan vazgeçtim.Bu kadar hareketli olmasının asıl nedeni de, ben olaya temel olarak bakıyorum. Daha önce de defalarca yazdım sanıyorum.€ nun düşmesi,hiç olmazsa değer kazanmaması. Bağfaş ve döviz açığı olan hisseler bu durumdan kazançlı çıkacak.(Bagfaş kur açığı 534 milyon lira) Geçen yıl sadece son çeyrekte %18 gibi kur gideri yazdı.Bu rakam küçümsenecek bir rakam değil.Tl ile borçlanma olsaydı, yıllık % 12-13 gibi bir rakam ödeyecekti. Diğer çeyrekleri yazmadım bile.İlk çeyrekte kurlar buralarda seyrederse ya da makul bir bir artış olursa ilk çeyrekte kar rakamı görebiliriz. İçinde bulunduğumuz son çeyrekte ise 122 milyon zararın azalmasını bekliyorum.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

8.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Bugün özellikle son bir saatte hareketler çılgın gibiydi.22.30 dan almaya çalışırken o kadar hızlı yükseldi ki kademe yükselişine yetişemedim ve fiyat 23 lere ve daha da yukarılara gitti ve alamaktan vazgeçtim.Bu kadar hareketli olmasının asıl nedeni de, ben olaya temel olarak bakıyorum. Daha önce de defalarca yazdım sanıyorum.€ nun düşmesi,hiç olmazsa değer kazanmaması. Bağfaş ve döviz açığı olan hisseler bu durumdan kazançlı çıkacak.(Bagfaş kur açığı 534 milyon lira) Geçen yıl sadece son çeyrekte %18 gibi kur gideri yazdı.Bu rakam küçümsenecek bir rakam değil.Tl ile borçlanma olsaydı, yıllık % 12-13 gibi bir rakam ödeyecekti. Diğer çeyrekleri yazmadım bile.İlk çeyrekte kurlar buralarda seyrederse ya da makul bir bir artış olursa ilk çeyrekte kar rakamı görebiliriz. İçinde bulunduğumuz son çeyrekte ise 122 milyon zararın azalmasını bekliyorum.
    Aynı fabrika bugünde kurulsa yine 150 milyon euro.... Sıkıntı yok....

Sayfa 475/554 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •