Sayfa 229/554 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    kemal by yeni yapacağı sülfürik asit tesisi kredisi için dünya bankasına gitmiş
    CDS lerden dolayı avcunu yala demişler sonra Almanyaya gitmişti gecen hafta
    orada bir alman bankası ile fabrika yapımını almanlar yaparsa krediye onay verecekleri ni
    duydum......Y-T-D
    Son düzenleme : MR&MRS; 19-06-2019 saat: 16:25.
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    1 ay gibi yurt dışına çıkacağım benden bukadar bol kazançlar

yazdıklarımın hiç biri YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ

zararda olan arkadaşların bir an önce zararını çıkarması dileği ile bol kazançlar
    :

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    1 ay gibi yurt dışına çıkacağım benden bukadar bol kazançlar

yazdıklarımın hiç biri YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ

zararda olan arkadaşların bir an önce zararını çıkarması dileği ile bol kazançlar
    Hayırlı yolculuklar diliyorum,yanlız şu dürbünü komşuya falan emanet edinde gemiler gözümüzden kaçmasın Dediğiniz gibi benden tüyo çıkmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by tuyocu Yazıyı Oku
    Hayırlı yolculuklar diliyorum,yanlız şu dürbünü komşuya falan emanet edinde gemiler gözümüzden kaçmasın Dediğiniz gibi benden tüyo çıkmaz
    dostum bu saatten sonra dürbüne gerek yok kanımca
    bagfaş olarak bu sene içinde ihraçat rekoru gelmesini beklemekten başka çare kalmadı
    kemal ağa düzgün defter tutuyorsa eğer ....

birde pek anlamam ama TEKNİTE gap muhabbeti var ya hani bende göz ucu ile şöyle

usd bazlı aylık haftalık bir baktımta kör oldum sandım
    :

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    dostum bu saatten sonra dürbüne gerek yok kanımca
    bagfaş olarak bu sene içinde ihraçat rekoru gelmesini beklemekten başka çare kalmadı
    kemal ağa düzgün defter tutuyorsa eğer ....

birde pek anlamam ama TEKNİTE gap muhabbeti var ya hani bende göz ucu ile şöyle

usd bazlı aylık haftalık bir baktımta kör oldum sandım
    Hocam ben gapa,gupa hic bakmiyorum ,gunlukcude degilim o yuzden problem değil, borcu olsada carklar dönmeye başladığına göre gerisi hikaye benim için, yeni yatırım falan gider olarak gözüksede, olaya uzun vade bakabilen yatırımcı için, yatırım bittikten sonraki meyvelerinin bolluğundan dolayı güzel bir oluşumdur. Dediğim gibi bu olgunlasmalar olmasa zaten bu fiyatta olmaz,düzeldiğini gorebildigimizdede herhalde yukarda olur.Bol kazançlar,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    yeni tesis 160.ooo.ooo avro çekilen kredi 135.ooo.ooo avro

yapan firmanın 10 eksiklerinden 12.ooo.ooo avroda teminattan toplam 22.ooo.ooo avro yaktı kemal by

sittin senede ödemez benim bildiğim gencerler

tesis yıllık min.6oo.ooo ton can üretecek tonu 150-200 usd gibi buda yıllık min 90.ooo.ooo usd yapar

kemal by min %20 den aşşağı kar yapmaz yıllık sadece buradan 15-20.ooo.ooousd kar yazmazı gerekir

buna tonu 450-500 usd den dap- eklersen yıllık 4**.ooo ton kapasite var

buna yıllık asitleri eklesen yalnış bilmiyorsam 1.milyon ton üzeri kapasite var

falan filan işte zenginin malı züürtün çenesini yorarmış ....

adam gibi şefaf bir işleyişle keko hocamın bekletisi 24tl. yi görürmü göre bilirde...Y-T-D
    :

7. Geçenlerde almıştım zararına verdim, dövizin fiyat hareketleri firma için oldukça önemli.

Fed faiz indirecek öyle görünüyor.

Bu durumda dövizde aşağı doğru bir hareket olur beklentim var, seçim sonuçlarını piyasa abartıyor ordan bir şey çıkmaz.Nihayetinde belediye başkanı seçilecek

Bağfaşa yatırım isabetli bir karar olabilir gibi gözüküyor, takibimde bakalım ne karar vereceğim.

8. Fed son sıkılaştırma döngüsünde ne kadar faiz artırmış oldu?

Fed son sıkılaştırma döngüsünde 9 kez olmak üzere toplam 225 baz puan faiz artırdı. En son geçen yılın Aralık ayında faiz artırımına giden Fed, politika sıkılaştırmasına 2015'te başlamıştı.

Buna göre Fed'in 2015'ten bu yana faiz kararları şu şekilde:

16 Aralık 2015 - 25 baz puan faiz artırımı
    14 Aralık 2016 - 25 baz puan faiz artırımı
    15 Mart 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    14 Haziran 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    13 Aralık 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    21 Mart 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    13 Haziran 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    26 Eylül 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    19 Aralık 2018 - 25 baz puan faiz artırımı

https://www.bloomberght.com/fed-2019...-verdi-2226223

Arkadaşlar bu fedin faiz artırım döngüsüdür..ilk defa 2015 yılında faiz artırmaya başlamış ve 2019 yılında sonuna ulaşmış...artık bundan sonra ise faizleri indirecek...buda doların artık güç kayıp etmesi demektir..ayrıca parasal genişlemenin olacağı demektir..bu şu anlama geliyor : dolar bollaşacağından döviz borcu yüksek olan şirketler rahat nefes alacak...finansal giderleri azalacak..malum bağfasın 850 milyon tl civarı döviz borcu vardı..işte bağfas da artık rahat bir nefes alacak ve bilançolarında karlar görmeye başlayacak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 229/554 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •