Sayfa 369/554 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Evet ,nerede almıştık ?

2. Bagfas bu hersey olabilir. Tahtaci her zamanki gibi igrenc. Almak icin naz yapiyor. Ben ihale haberi geldiginde iskillenmistim. Bilanco yaklasirken neyin nesi diye? Anlasilan bu haberle mal caktilar. Simdi ise bu mallari alana kadar ya da bilancoya kadar ne kadarini geri alirsa artik bu sinir oyununa devam edecektir bence.

3.  Alıntı Originally Posted by garrett mobil Yazıyı Oku
    Ben onlar almazken aldım ben bilanco ve can tesislerinin üretime katkısı için aldım ayrınca garanti yatırım 23 üzeri hedefi var hakkımızda hayırlısı artık teşekkür ederim

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son bir yilda hisse cok ciddi prim yapmis durumda ve su anki piyasa değerimiz 860 milyon TL...

Sahip olunan fabrika-tesis-arac-gerec-alet edevat vb.nin sigorta değeri 2.2 milyar TL ...( Varlıkların sigorta değerlerini yüksek gösterip enayi gibi yüksek sigorta primi ödeyeceklerini hiç sanmıyorum)

Sigorta ettirilmeyen ağır sanayi ve depolama alanı imarli arsa ve lisans-marka vb.ayni varlıklar da nerden baksaniz 300 milyon TL eder. (Bagfas'in sahibi olduğu arazi-arsalarin nev'i ve miktarı finansal raporlarda tam görünmediğinden tahmine dayalı bir rakamdir bu.)

Kabaca 2.5 milyar TL'lik bir varlığa karşılık bilancodaki banka-satıcı borcu ile stok-ticari alacak netlestirmesini yapınca oluşan 600 milyonluk net borcu düştüğünüzde geriye 1.9 milyarlık bir değer kalıyor.

Normal şartlarda sıkışınca satarsanız yarı paraya gideceği varsayılır. Tasfiye değeri denir buna...

Bagfas'in şu anki piyasa değeri, son bir yilda çok ciddi prim yapmış olsa da tasfiye değerine yeni ulaşmıştır...

Bagfas'in tasfiyelik bir durumu tabii ki yok... Tasfiye değeri hesaplamasını piyasa değeriyle ilgili fikir vermesi acısından yapıyorum.

Bagfas'ta eskiden tek fabrika vardı... Simdi iki fabrika var... Fabrika nin biri yeniydi- urunu tutturamadigi için tam faaliyete geçememişti, bu sene bu sorunlar aşıldı. Çok ciddi sipariş bağlantıları da yapıldı. Eski fabrikanın-tam olarak bilemesek de yenilenmeyen-revizyona uğramayan yeri kalmadı galiba ..

Ciro arttıkça karlılığı oldukça artiyor-artacak... Yalniz, ne kadar kar edeceğimizi bilememek kötü oluyor...

Uzun vadenin iyi olacağını ümit ediyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Son bir yilda hisse cok ciddi prim yapmis durumda ve su anki piyasa değerimiz 860 milyon TL...

Sahip olunan fabrika-tesis-arac-gerec-alet edevat vb.nin sigorta değeri 2.2 milyar TL ...( Varlıkların sigorta değerlerini yüksek gösterip enayi gibi yüksek sigorta primi ödeyeceklerini hiç sanmıyorum)

Sigorta ettirilmeyen ağır sanayi ve depolama alanı imarli arsa ve lisans-marka vb.ayni varlıklar da nerden baksaniz 300 milyon TL eder. (Bagfas'in sahibi olduğu arazi-arsalarin nev'i ve miktarı finansal raporlarda tam görünmediğinden tahmine dayalı bir rakamdir bu.)

Kabaca 2.5 milyar TL'lik bir varlığa karşılık bilancodaki banka-satıcı borcu ile stok-ticari alacak netlestirmesini yapınca oluşan 600 milyonluk net borcu düştüğünüzde geriye 1.9 milyarlık bir değer kalıyor.

Normal şartlarda sıkışınca satarsanız yarı paraya gideceği varsayılır. Tasfiye değeri denir buna...

Bagfas'in şu anki piyasa değeri, son bir yilda çok ciddi prim yapmış olsa da tasfiye değerine yeni ulaşmıştır...

Bagfas'in tasfiyelik bir durumu tabii ki yok... Tasfiye değeri hesaplamasını piyasa değeriyle ilgili fikir vermesi acısından yapıyorum.

Bagfas'ta eskiden tek fabrika vardı... Simdi iki fabrika var... Fabrika nin biri yeniydi- urunu tutturamadigi için tam faaliyete geçememişti, bu sene bu sorunlar aşıldı. Çok ciddi sipariş bağlantıları da yapıldı. Eski fabrikanın-tam olarak bilemesek de yenilenmeyen-revizyona uğramayan yeri kalmadı galiba ..

Ciro arttıkça karlılığı oldukça artiyor-artacak... Yalniz, ne kadar kar edeceğimizi bilememek kötü oluyor...

Uzun vadenin iyi olacağını ümit ediyorum.
    4 sene sonra 3 senelik borc kalacak. O zaman bir bakacaklar ki sirketin nakit akisi bile borcu bitirecek kapasitede iste o zaman bu hissede beklentim en az 60 tl. Onun icin uzun vade tutucam. Banka birsey vermiyor $'a.

5.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    4 sene sonra 3 senelik borc kalacak. O zaman bir bakacaklar ki sirketin nakit akisi bile borcu bitirecek kapasitede iste o zaman bu hissede beklentim en az 60 tl. Onun icin uzun vade tutucam. Banka birsey vermiyor $'a.
    Son 10 yıllık usd bazlı grafiğe baktığınızda her yeri eskiyen tek fabrika çalışırken hissenin kabaca ortalama 4 cent civarında oldugu, zirvenin 8 cent olduğu görülüyor.

Şimdi çalısip para kazanan biri yeni biri de son 3-4 yılda biraz da mecburiyetten nerdeyse her tarafı yenilenmiş iki fabrika var...

Normal şartlarda orta-uzun vadede en az %80 kapasite calisan/ calisacak iki fabrikanın 8 centlik eski zirveye rahatlıkla ulaşması beklenebilir...

Hisseye ozel Belirsizlikler :

1-Yüksek döviz açık pozisyonu (kur riski bilanço kârını baskilayabilir)

2-Eski fabrika tadilat-yenileme-revizyonlarin bitip bitmediği..

Bilancodaki iyilesmenin-ciro/kâr artışının hisseyi desteklemeye devam etmesini diliyorum.

6. + Fiyat kazanç çok cazip
    + Fabrika (CAN) çok yeni - uzun yıllar ekmek yenir
    + Eski fabrika elden geçti
    + Nüfus artıyor- gübre lazım

- Şirkette geçek durum ne bilinmiyor. Fabrika ne kapasitede çalışılıyor- ilave ne yapılacak belli değil. Müneccim gibi yatırım yapmaya çalışıyoruz.
    - Patrondan sonra şirketin yönetimi soru işareti
    - Olası marmara depremi etkileri soru işareti

7. Gecen senenin(2018'in) bilancosu ne kadardi bilen var mi?

8.  Alıntı Originally Posted by Trust Yazıyı Oku
    Gecen senenin(2018'in) bilancosu ne kadardi bilen var mi?
    2018. Zarar 107 milyon küsur tl

Sayfa 369/554 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •