Sayfa 470/555 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520 ... SonSon
Arama sonucu : 4438 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Sayın Philabonites
    Öncelikle teşekkür ederim.

Ben 2012-2015 yılları arasında Bandırmada bulundum. O yıllarda yapımına başlanan ve %90 ı tamamlanan CAN/AN tesisinin yapımını bizzat uzaktan da olsa gördüm.
    120 milyon euro bu tesis için kredi kullanıldığını duydum. Biliyorum. 150 milyon euro luk bir yatırım olduğunu okumuştum o günlerde.

Şimdi sizin sorduğunuz konuya gelecek olursak, benim o konularda bilgim yok. Bazı şeyler duymuşluğum var. Sadece o kadar. Burda birşeyler yazıp da okuyan arkadaşlara yanlış bilgi vermek istemem. Beni bu konuda mazur görürseniz sevinirim. Şundan emin olun birşeyler duyarsam yani sağlam arkadaşlarımdan, burda paylaşırım. Benim yaptığım sadece muhabbettir. Kimseyi etkilemek ve yanıltmak istemem. Zaten benim yazılarımı okuyan arkadaşlar bilirler, ortaya yazarım genellikle. Al sat tut vs. bu tarz şeyler yazmam daa yazamam daa. Ama şunu şimdiden söyleyebilirim kii, Bagfaş önümüzdeki yıllarda iyi işler yapacaktır. Burda önemli olan doğru yerden alıp satabilmektir.

En son 19.20 den kapattı. Endeks te zirvelerde yani 137.000 lerde.

Borsanın bu yükselişinin sonlarına yakın olduğumuzu herkes tahmin ediyordur.
    Bagfaş olur da 28.00 lere kadar bir hareket yaparsa bu önümüzdeki süreçte ihtimal dahilindedir. Yapmayabilir de. Amaaa olur da borsa geri dönüşe başlarsa Bagfaş ta bundan nasibini alacaktır. Olası bir geri çekilmede 12.50 lere doğru bir düşüş yaşarsa bence oralar alım yapıp bekleme yerleridir. Bu yazdıklarım olmaz demeyin. Bu piyasa da herşey olabilir. Ocak 2020 de 21.06 yı gören bagfaş, Mart 2020 de 9.30-9.50 lere kadar gerilemiş idi. 10.00-11.00 lerde kaç gün gezdi.
    Sonrasında da Kasım 2020 de 22.90 lara kadar yükseldi ve yeni bir zirve yaptı.

Bagfaş ile ilgili size söyleyebileceğim nacizane fikrim olası düşüşlerde bu kağıdı uzun vadeli alın ve iyi bir yükseliş yapınca satın. Ve sabırla bekleyin borsa düşunce tekrar alın. Elliot dalga fiyatlarına göre iyi yerlere gidecek. Zaten 2024 gibi şu anki borcunu bitirmiş olacaktır. Sonraki yıllarda da iyi yerlere gidecektir. 2012 de bu kağıdın 240.00 lirada işlem gördüğünü bilen birisiyim. Bu hareketi uzun vadede yine yapacaktır.

Size desem ki 2032 de Bagfaş 180.00-200.00 lira olacak!!! Bi anlamı var mı?? Tabiki yok. 10 yılda bu hareketi yapması çok normal dersiniz!!! Öyle değil mi?? Hatta 10 yılda 10 a katlamış çok mu diyenleriniz olabilir!!! Ben de onu diyen arkadaşlara haklısınız diyor ve olayı anlatıyorum zaten.
    Bagfaş 04 Ocak 2019 da 4.62 yi görmüştü. Aynı bagfaş Ocak 2020 de 21.06 ya kadar yükseldi. Sonrasında yine Mart 2020 de 10.00 liraya kadar düştü. Ve Kasım 2020 de 22.90 lara yükseldi. Şimdi bu yükseliş dalgasına uyar da Ocak 2021 de 24.00-28.00 lere yükselirse yine olayı tamamlamış olur. Burda anlatmaya çalıştığım dalgalarda para kazanabilmek!!! Bunu becerebilenler zaten bu işi öğrenmiş demektir.

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Yapabilen bunu yapar. Yapamayan da alıp uzun yıllar bekler!! Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır!!

Şimdilik bu kadar yeter.

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Teşekkürler sayın Sabırlı Borsacı...

Gördüğüm kadarıyla 120 milyon Euro kredinin henüz 40 milyon civarında bir kısmı ödenmiş gözüküyor. 2016’da başlayan kredi geri ödemelerinin 6 aylık dönemler halinde 10 yıl içinde geri ödenecek, bu da kredi ödemelerinin 2026 yılında son bulması demek. Dolayısıyla bu kredinin taşıdığı kur riski nedeniyle firma üzerinde epey bir süre daha yük olmasını bekleyebiliriz. Mevcut durumda atıl bir kapasite var mı bilmiyorum, ancak eğer yoksa şirketin karlılığını artırmasının tek yolu web sitesinde belirtilen eski tesisin iyileştirilerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesinden geçiyor gibi geliyor bana...

Tamamen sesli akıl yürütmesi olup haliyle yatırım tavsiyesi değildir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Sayın Philabonites
    Öncelikle teşekkür ederim.

Ben 2012-2015 yılları arasında Bandırmada bulundum. O yıllarda yapımına başlanan ve %90 ı tamamlanan CAN/AN tesisinin yapımını bizzat uzaktan da olsa gördüm.
    120 milyon euro bu tesis için kredi kullanıldığını duydum. Biliyorum. 150 milyon euro luk bir yatırım olduğunu okumuştum o günlerde.

Şimdi sizin sorduğunuz konuya gelecek olursak, benim o konularda bilgim yok. Bazı şeyler duymuşluğum var. Sadece o kadar. Burda birşeyler yazıp da okuyan arkadaşlara yanlış bilgi vermek istemem. Beni bu konuda mazur görürseniz sevinirim. Şundan emin olun birşeyler duyarsam yani sağlam arkadaşlarımdan, burda paylaşırım. Benim yaptığım sadece muhabbettir. Kimseyi etkilemek ve yanıltmak istemem. Zaten benim yazılarımı okuyan arkadaşlar bilirler, ortaya yazarım genellikle. Al sat tut vs. bu tarz şeyler yazmam daa yazamam daa. Ama şunu şimdiden söyleyebilirim kii, Bagfaş önümüzdeki yıllarda iyi işler yapacaktır. Burda önemli olan doğru yerden alıp satabilmektir.

En son 19.20 den kapattı. Endeks te zirvelerde yani 137.000 lerde.

Borsanın bu yükselişinin sonlarına yakın olduğumuzu herkes tahmin ediyordur.
    Bagfaş olur da 28.00 lere kadar bir hareket yaparsa bu önümüzdeki süreçte ihtimal dahilindedir. Yapmayabilir de. Amaaa olur da borsa geri dönüşe başlarsa Bagfaş ta bundan nasibini alacaktır. Olası bir geri çekilmede 12.50 lere doğru bir düşüş yaşarsa bence oralar alım yapıp bekleme yerleridir. Bu yazdıklarım olmaz demeyin. Bu piyasa da herşey olabilir. Ocak 2020 de 21.06 yı gören bagfaş, Mart 2020 de 9.30-9.50 lere kadar gerilemiş idi. 10.00-11.00 lerde kaç gün gezdi.
    Sonrasında da Kasım 2020 de 22.90 lara kadar yükseldi ve yeni bir zirve yaptı.

Bagfaş ile ilgili size söyleyebileceğim nacizane fikrim olası düşüşlerde bu kağıdı uzun vadeli alın ve iyi bir yükseliş yapınca satın. Ve sabırla bekleyin borsa düşunce tekrar alın. Elliot dalga fiyatlarına göre iyi yerlere gidecek. Zaten 2024 gibi şu anki borcunu bitirmiş olacaktır. Sonraki yıllarda da iyi yerlere gidecektir. 2012 de bu kağıdın 240.00 lirada işlem gördüğünü bilen birisiyim. Bu hareketi uzun vadede yine yapacaktır.

Size desem ki 2032 de Bagfaş 180.00-200.00 lira olacak!!! Bi anlamı var mı?? Tabiki yok. 10 yılda bu hareketi yapması çok normal dersiniz!!! Öyle değil mi?? Hatta 10 yılda 10 a katlamış çok mu diyenleriniz olabilir!!! Ben de onu diyen arkadaşlara haklısınız diyor ve olayı anlatıyorum zaten.
    Bagfaş 04 Ocak 2019 da 4.62 yi görmüştü. Aynı bagfaş Ocak 2020 de 21.06 ya kadar yükseldi. Sonrasında yine Mart 2020 de 10.00 liraya kadar düştü. Ve Kasım 2020 de 22.90 lara yükseldi. Şimdi bu yükseliş dalgasına uyar da Ocak 2021 de 24.00-28.00 lere yükselirse yine olayı tamamlamış olur. Burda anlatmaya çalıştığım dalgalarda para kazanabilmek!!! Bunu becerebilenler zaten bu işi öğrenmiş demektir.

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Yapabilen bunu yapar. Yapamayan da alıp uzun yıllar bekler!! Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır!!

Şimdilik bu kadar yeter.

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Çok net bir açıklama gelmiş teşekkür ederiz,
    Bagfas ile benim yatırımcı bankacım vasıtasıyla tanıştım, ne yalan söyliyeyim pekde keyifli bir maceramız yok, tam sizin söylediğiniz dalgalardan birine denk geldim, covid patladı zaten tepe takla oldu, toparlanması zor oldu, son iki haftada bir de böyle tavana gider gibi yapıp geri donüyor, ama her seferinde yeni bir tepe noktası oluşturuyor gibi,
    Yarın ki açılışı bekleyip satmayı düşünüyorum tabi eğer pozitif olursa ve sonrasında dediğiniz gibi dalga yakalamak için ideal bir kağıt gibi gözüküyor.

3. Gübre sektöründe son durum...

4.  Alıntı Originally Posted by Philabonites Yazıyı Oku

Gübre sektöründe son durum...

Güzel bir bilgi tablosu.
    Teşekkür ederim.

Bagfaş bugün 19.76 kapattı.
    Endeks ise REKOR kırıyor. 139.500 e yükseldi bugün. Dolar 7.83 ve Altın gr. 465.00 kapattı.

Bugün 15 Aralık 2020 Salı.
    31 Aralık 2020 Perşembe günü yıl bitiyor.

2020 yılında borsa en çok kazandıranlardan biri olsun diye mücadele veriyorlar. 1400 yani 140.000 lerin üstünde yılı kapatır diye düşünüyorum ama bakalım neler olacak???

Daha nerelere kadar yükseltirler onu şimdilik bilemiyorum. Bu kadar yükselmesi bile şaşırtıcı bir durum. Hem koronavirüs devam ediyor, hem de bu önümüzdeki yıl yani 2021 yılında 183 milyar dolar borç ödemesi/çevirmesi yapmamız gerekiyor. Faizler %15 lerde.. enflasyon yükseliyor. Ve daha da yükselecek. Dolar 7.83 lerde. Yani olumlu bir ortam yok ama borsa hiçbirisini görmüyor ve yükselişine devam ediyor.

İçinde bulunduğumuz ortam gerçekten kötü sayılır. İşyerleri kapalı. Bunları yazıyorum çünkü gerçekler bunlar.

Ve bütün bu gelişmelere rağmen borsa yükselişine devam ediyor. Bagfaş için söylemiyorum. Bagfaş ortalama 20.00 lerde geziyor. Dün 20.40 idi mesela.

Takibe devam. Bol kazançlar.

5. tavan dan 422.000 lot alıcı var,121 emir
    "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

6. Hissenin tavan olduğu gün burası bomboş.
    Bu da ilginç.
    Elinde olanlara hayırlı olsun diyelim...

7. Tavan görmek bize de nasip oldu. Ne güzel...
    Yoksa Bagfaş da ALTIN mı buldu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,704
     Alıntı Originally Posted by mermers Yazıyı Oku
    Tavan görmek bize de nasip oldu. Ne güzel...
    Yoksa Bagfaş da ALTIN mı buldu?

BAGFAŞ'ın kendisi altın, kıymetini bilene.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Sayfa 470/555 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •