Sayfa 330/554 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Guccuk yatırımcı, 2020-2022 senelerinde borsayi izlemeni tavsiye ederim
    Bence çok güzel 1 2 sene geçecek
    Yeni zirveler ile birlikte ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,702
     Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Guccuk yatırımcı, 2020-2022 senelerinde borsayi izlemeni tavsiye ederim
    Bence çok güzel 1 2 sene geçecek
    Yeni zirveler ile birlikte ...
    1990 yılı MAYIS ayından beri hem izler hemde hisse alıp satarım kardeşim, benim işim bu tam 29 yıl oldu dile kolay ALLAH ömür verirse 2020 yi 2022 yide borsada geçireceğim inşaallah.

1990 lı yıllarda borsada 3 milyona yakın yatırımcı vardı tahmini olarak ya bugün kaç tane yatırımcı kaldı acaba, TEB yaırımdan Işık ÖKTE hocanın söylemi 70 bin tane yatırımcı kalmış. Bana göre bu kalanların bir çoğuda benim gibi eski kaşarlar gidecek yeri olmayan insanlar. Sevgiler saygılar gönlünce olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3. Kimse hisseyi takip etmiyor ve yorum yapmıyor. Hisse de kendini aşağıya saldı. Nerede duracak bakalım....

4. Bugün tarım şurası kararları açıklanacaktı. Gübrelerle ilgili olumsuz durum mu var acaba?

Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    1990 yılı MAYIS ayından beri hem izler hemde hisse alıp satarım kardeşim, benim işim bu tam 29 yıl oldu dile kolay ALLAH ömür verirse 2020 yi 2022 yide borsada geçireceğim inşaallah.

1990 lı yıllarda borsada 3 milyona yakın yatırımcı vardı tahmini olarak ya bugün kaç tane yatırımcı kaldı acaba, TEB yaırımdan Işık ÖKTE hocanın söylemi 70 bin tane yatırımcı kalmış. Bana göre bu kalanların bir çoğuda benim gibi eski kaşarlar gidecek yeri olmayan insanlar. Sevgiler saygılar gönlünce olsun.
    Sizin dediğiniz senelerde ben daha doğmamıştım
    Tavsiye verdiğim için özür dilerim
    Ancak 3 fk ile burada durmaması gerekiyor düşünüyorum sizin görüşünüz nedir bagfs hakkında ?

6.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Sizin dediğiniz senelerde ben daha doğmamıştım
    Tavsiye verdiğim için özür dilerim
    Ancak 3 fk ile burada durmaması gerekiyor düşünüyorum sizin görüşünüz nedir bagfs hakkında ?
    Fk nın düşük olmasının nedeni geçen yıl son çeyrekte 110.525.317 TL rekor denilecek bir bilanço göndermişti. Bu yıl son çeyrekte böyle bir kar gönderebilecek mi.Böyle bir rakam gelmezse fk yükselir.Daha iyi bir kar gelirse fk daha da düşer.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. hayırlı işler bagfaşçılar

8. F/K nedir bilen yok....
    PD/DD nedir bilen yok....
    Şirketi inceleyen yok...
    Varlıklarını araştıran yok...
    Önce bu kavramları öğrenmek lazım....
    F/K : Fiyat kazanç oranı... Şirketin son kar rakamının sermayeye bölünmesidir.... Ne kadar yüksek kar o kadar yüksek F/K demektir.... İyiye gidiştir...
    PD/DD : Piyasa değerinin defter değerine oranıdır... Piyasa değeri= borsada işlem gördüğü fiyat X sermayedir... Defter değeri nedir ?... Özsermayedir... Ne kadar düşük PD/DD o kadar iyiye gidiştir...
    Bu oran en az 1 olmalıdır... BAGFS ta şu an itibarıyla 1,34...
    Bu şirket 140 milyon euro yatırım yapıp CAN tesisini kurdu... Tesis anahtar teslimi olarak Almanyadan TYSSENKRUPP firmasına yaptırıldı... Yapımcı firma yeni tesisin üretimindeki hataları kabul etmedi mahkemelik olundu... Dava devam ediyor... Ama BAGFS üretimdeki hataları giderici çalışmaları tamamladı... CAN üretimi sorunsuz devam ediyor...

Şimdi bu güne dönelim....
    Şirketin bu günkü piyasa değeri ne kadar ?...
    Sermaye X Piyasa fiyatı = 45.000.000 X 13,50 = 607.500.000 TL
    Yani...607.500.000 / 6,30 TL = 96.429.000 Euro...
    E nerde 140 milyon euroluk yeni CAN tesisleri?...
    Nerde BAGFS ın eski DAP , asit , liman tesisleri?...
    Bunların değerleri nerde?...
    Son düzenleme : mterkan; 22-11-2019 saat: 23:18.

Sayfa 330/554 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •