Special Days Image
Sayfa 431/554 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 4430 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    en az 15 senelik borsa geçmişim var, ben bu kağıt kadar pis bi kağıt görmedim.

tahtanın başındaki teknik analizi resmen tuzak olarak kullanıyor , kaçtır denk geliyorum aynısını yapıyor.

15 dk lıkta bolinger daraldı dedim , kısa ortalamalar uzun ortalamaları yukarı kesti , macd trigeri yukarı kesti ,

saatliğe bakıyorum flama oluşumu var , hacim iyice düşmüş sıkışma var kağıtta

herif geldi tak diye geri bastı kağıdı

tam bi süzme........
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

2. 03 Haziran 2020 Çarşamba
    Kapanış

Bist 109.111
    Bagfaş 17.57 (118 milyon dolar PD)
    Dolar 6.75
    Altın 368.00

Borsa 109.111 puana kadar yükseldi. Bugün itibariyle piyasa iyice sıkıştı. Bunu borsa ile ilgilenen herkes anlayabilir. Borsa yükselmekte zorlanmaya başladı. Kağıt bazlı hareketler yaşanıyor.

Halk yatırım, dün Bagfaş için hedef fiyatını 20.00 liradan 24.00 liraya revize etti.

Bagfaş geçen hafta seansta 19.15 i gördü ve aynı gün 18.05 kapatmıştı. İşte o gün makas açıldı ve Bagfaş ı verdikleri anlaşılmıştı.

Citibank ın payı artmış gibi duruyor. Bunun gerçek mi yoksa bir oyun mu olduğunu önümüzdeki günlerde anlarsınız!!! Bu ortamda yabancı mal almıyor aksine devamlı satıyor. Yabancı payı %53 ten bile aşağı düşmüş durumda. Bagfaştaki yabancı payında görünen CİTİBANK ın bıyıklı yabancı !!! olduğunu da önümüzdeki süreçte hep beraber anlayacaz tabiki.

Benim yazdıklarımı yanlış anlamayın. Bizimkisi muhabbetten öteye gitmez. Bilme şansımız yok tabiki de. Ama dikkatli olmak her zaman iyidir. Oyunlara gelmeyin. Biz kendi çapımızda önceki yazılarımızda da uyarımızı yaptık. Ama ne garipki bazı arkadaşlar bu yazılanları yanlış anlıyor. Sanki biz burdan kağıda yön veriyormuşuz zannedenler var!!!

Bagfaş benim portföyümde ve takibimde her zaman olur. Az ya da çok. Benim Bagfaş için stratejim hazır. Önümüzdeki yıllar için de planımı yaptım tabiki de. Uygulama şansı yakalayabilirsem elimden geldiğince yapacam tabiki de.

Bagfaş sağlam bir kağıttır. Uygun yerlerden her zaman alınabilir. Uygun fiyattan almak önemlidir.

Bandırma da Bagfaş ın fabrikasını çok iyi bilirim. Bandırmadan Erdek e giderken deniz kenarında fabrikası vardır. 2014-2015 yıllarında yapılan CAN/AN Ek Fabrika yapımını o yoldan gelip geçerken takip ettim.

2016 yılı Nisan ayında 16.05 ten satmıştım elimdeki bagfaş hisselerini. Sonrasında 9.72 den alım yapmaya başladım ve kademe kademe 4.70 e kadar alım yaptım. O günlerde zarar ettim. 2019 yılı Ocak ayına kadar nerdeyse devamlı düştü. Sonrasında 2020 yılı Ocak ayında görmüş olduğu 21.00 lere kadar da kademe kademe alıp satarak kâr ettim. Bu kağıdın hareketlerini iyi takip ederseniz kazanmanız hiç de zor değildir.

Mart 2020 deki düşüste 9.30 lara kadar düşen de bu kağıt değil mi???!!! İlerde yine o seviyelere düşmeyeceğinin garantisini kim verebilir!!!

Bu yazdıklarımı okuyup da beni yanlış anlamayın.
    Herhangi bir amacım yoktur.
    Tek amacım muhabbettir.
    Okursunuz ya da okumazsınız
    Katılırsınız ya da katılmazsınız..

Yazdıklarım
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!!

Herkese bol kazançlar dilerim.

Saygılar..

3. Mobil uygulamada engelleme yapılabiliyor mu? Yapılabiliyorsa nasıl
    yapılıyor? Bilgisi olan var mi?

4. Şirketin geçmiş yıllar F/K oranlarını paylaşabilir misiniz? Geçmiş dönemler Ortalama F/K neydi? Teşekkür ederim..

5. Bizimkinin vaktini beklerken, Eggüb i izlemeye yüreğim dayanmıyor, sildim ekrandan..

6. Sabır taşı olsa çatlar ama bu sinsice aşağı basıyor

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. 17.17 kapattı.
    114 milyon dolar Piyasa Değeri.
    Bist 109.536 (Her an satış yiyebilir)

Bagfaş
    Geçen hafta bilanço beklentisiyle gördüğü 19.15 li seviyelerden sonra yavaş yavaş aşağı yönlü bir görünüm sergiliyor. Ocak 2020 ayında 21.06 ile ZİRVE sini görmüştü. Bu saatten sonra artık o seviyelere yükselemez gibi de duruyor.

Endeks bugün itibariyle 13 iş günüdür aralıksız yükselerek REKOR kırmış. Bu güzel bir haber ama riskin arttığının da göstergesi. Bu olumlu hava bir yerde son bulacak tabiki de. Dikkatli olmakta fayda var. Ümit ve korku arasında yaşamak zorundayız bu piyasada.

Bagfaş ta bir satış dalgası olduğu net olarak görülüyor. Geçen hafta bu süreç başladı. Yavaş yavaş malı piyasaya veriyorlar. STOP seviyesi olmadan bu piyasa da işlem yapılmaz. Tedbirinizi alın ve bu yönde işlemlerinizi yapın. Bundan kimseye zarar gelmez. En azından kazayı küçük sıyrıklarla atlatırsınız.

Yazdıklarımın hiç birisi yatırım tavsiyesi değil, olamaz da!!! Alıp satmak tamamen size kalmış. Al sat her hisse de, her seviye de yapılabilir. Becerebilen için sorun yoktur zaten. Benim uyarım bu işe yeni başlamış arkadaşlaradır. Dikkatli olun, paranizı kaptırmayın!!!

YÜKSELEN PİYASADA HERKES KAZANIR. ÖNEMLİ OLAN DÜŞEN PİYASADA KAYBETMEMEKTİR!!!

Takip ettiğiniz hisselerin FİBO seviyelerini bilin ve not alın. Ona göre işleminizi yapın. Esen her rüzgara kapılmayın. Dikkatli olmazsanız sonu hüsranla sonuçlanır.

Benim yazdıklarım yüzünden zarar etmenizi istemem tabiki de. Herkes kararını tabiki de kendisi verecektir. Bu yazdıklarım tamamen muhabbet amaçlıdır. KİMSE BENİM YAZDIKLARIMI OKUMAK ZORUNDA DA DEĞİL ZATEN!!!
    KENDİ RİSK ALGINIZA GÖRE ALIP SATIN.

Herkese bol kazançlar dilerim.

8. 17.05 kapattı (113 milyon dolar)
    05 Haziran 2020 Cuma günü.

Bist 110.021
    Dolar 6.78
    Euro 7.65
    Altın 366.00
    Faiz %9 civarı
    Petrol 39-40 $ larda işlem görüyor.

Bist 100 bugün 110.000 lere kadar yükseldi. 13 Gündür aralıksız yükselerek bir rekor kırdı. Aslında bu hareketi kimse beklemiyordu gibi birşey. Endeks yükseliyor ama bunu her kağıt için söylemek mümkün değil tabiki de.

Mayıs 2020 ayında endeks 99.000-100.000 lerde hareket ederken Bagfaş 19.15 lere kadar yükselmişti. Bugün endeks 110.000 leri geçti ama Bagfaş 17.05 ler civarında işlem görüyor.

Bu hafta halk yatırım bagfaş için hedef fiyatını 24.00 lira olarak açıkladı. Benim eski tecrübelerim şunu gösteriyor, böyle fiyat açıklayarak mal boşaltıyorlar. Bu yazdığım çok önemli. Bunu daha önce de yaptılar. Hem de birkaç kezdir yapıyorlar. Aslında bu da bir suç. Ama kimse sesini çıkarmıyor. Bu manüplasyon değildir de nedir!!!!

Bu yazdıklarımı ilerde okuma fırsatı bulan arkadaşlar beni çok iyi anlayacaklardır.

Borsa genel olarak daha nerelere kadar yükselir bilemiyorum. Biz bu hafta hep düşecek diye bekledik. Ama borsa devamlı yükseldi. Ve o meşhur 110.000 lere geldi. Meşhur diyorum, çünkü 110.000 ler çok önemli bir nokta. Bakalım devam mı tamam mı? Bunu önümüzdeki hafta anlayacaz. Haftaya 08-12 Haziran 2020 haftası. Ondan sonraki hafta pazartesi ayın 15 i ve maaş günü. Maaşlar demek piyasaya taze kan demek!!! Ne demek istediğimi önümüzdeki 2 hafta içindeki hareketlerde anlarsınız. Şimdi bu yazıyı okuyan arkadaşlardan bazıları, bu yazdıklarıma gülüyorlardır. Ama inanın bana bu adamlar onu bile hesaplıyorlar. Ona bile tenezzül ediyorlar. İzleyip görün.

Maaşları nasıl piyasaya çekerler. Yükselttikleri borsayı biraz aşağı çekerek al fırsatı oluşturacak ve küçük yatırımcıyı ne yapıp edip bu tezgaha çekeceklerdir. Bu hep böyle olmuştur ve yine de böyle olacaktır.

Arkadaşlar dikkatli ve temkinli olma günlerindeyiz. Tedbirinizi alıp yola öyle çikın. Bu piyasa acımasızdır.

Yazdıklarım tamamen mubabbet amaçlıdır. Al sat tavsiyesi değildir. Zaten yazının içeriğinde böyle bir olguya da rastlayamazsınız.

Herkese bol kazançlar diler, saygılar sunarım..

Sayfa 431/554 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •