Sayfa 421/554 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Ben ulusal lockdown nedeniyle domatesi 5 TL den 10 TL ye , ekmeği 1,5 TL den 2 TL ye, USD yi 6 TL den 7 TL ye ulaştığını gördüm.
    Dediğiniz doğru ama bazı ülkelerde ürünler işçi sıkıntısından dolayı toplanamadı, bir ürün toplanamazsa diğer ürün ekilmez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    29 Mayıs 2020 Cuma
    Bist 105.520
    Bagfaş 18.58
    Dolar 3.82
    Altın 380.00
    Faiz %9 civarı

Bagfaş bugün ilk çeyrek bilançosunu açıkladı.
    2019/3 de 655 bin kâr açıklamıştı.
    2020/3 de -15 milyon ZARAR açıkladı.

Bu durum kimseyi yanıltmasın. Bilançonun zarar gelmesi kağıdı düşürebilir. Bu oyunun bir parçası.

Bu kağıdı uzun yıllardır takip eden birisiyim.
    2008 ZİRVE
    +4
    2012 ZİRVE
    +4
    2016 ZİRVE
    +4
    2020 ZİRVE

Yukarda da gördüğünüz gibi her 4 yılda bir ZİRVE hareketi yapmış. Size komik gelebilir ama ben bir sonraki zirve hareketini 2024 te yapacak diye bekliyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sadece bir tahmin. Hiçbir bilimsel tarafı yok yazdıklarımın. Kendi fikrimdir. Sıkıntı yapmanıza gerek yok yani!!!

Bagfaşın grafiğini incelerseniz her 4 yılda bir zirve hareketi yaptığını siz de göreceksiniz. Eleştiri yapmadan önce incelemenizi tavsiye ederim. Amacım burda kimseyi yanıltmak değil, sadece fikir alışverişi yapmaktır. Herkes alıp satmakta veya tutmakta özgürdür.

Mayıs ayları genelde kanlı geçerdi. 2020 yılında Mayıs ayı güzel geçti. 30 Nisan 2020 de 101.300 den kapatan endeks, 29 Mayıs 2020 Cuma günü 105.520 den kapattı ve Mayıs ayını yükselişle bitirdi.

Haziran 2020 ayı çok şeylere gebe bir ay. Haziran ayı benim gözümde tehlikeli duruyor. Bu ay dikkatli ve temkinli olmanızı tavsiye ederim. Kağıt bazlı hareketler tabiki de olacaktır. Doğru kağıdı bulabilen her zaman kazanabilir. Bunu bilmek tabiki de mesele. 2 gün önce havacılık sektörü hareketliyken, bugün spor kağıtları hareketliydi. Bütün bunları yakalamak tabiki de zor. Beni aşan bir durum. Becerebilene helal olsun.

Bu yazdıklarım muhabbet amaçĺı yazılmıştır. Herkes kararında özgürdür.

Herkese bol kazançlar dilerim.

Hocam diyelimki endeks'den 2 sıfır atılsa ve 100.000 lerden 1000 lere inerse ve 2020 sonuna kadar endeks 1500 lere yükselse %50 yükselmiş endekse rağmen bu BAGFAŞ 21 tl yi geçmeyecek mi diyorsun.?

Sayın TUNGA ve sayın MTERKAN yapmış olduğunuz bilanço analizleri için teşekkürederim, ellerinize emeğinize sağlık.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3. Arkadaşım borsadan anladığın yok milleti yanıltma, 4 yılda bir zirve diyorsun, bu daha önce neden yükseliş yapmıyordu çünkü yeni fabrika devreye girmemişti. Şimdi bilanço çok değişti, kar marjı arttı, borçları düşürüyor, zarar da kur farkından, bu seviyelerde kalırsa euro ikinci çeyrekte kar yazar. Borsa beklentileri satın alır..
    Sen bu fiyatları 1-2 ay sonra rüyanda görürsün.
    Bu yeni fabrika için 250 milyon euro kredi kullanıldı, şu an piyasa değerine bak ben demiyecem sonra bugünkü 250 milyon euronun TL karşılığına bugün bu fabrikayı ancak bu parayla yapabilirsin. Bilmiyorsun, milleti aldatma
    Önümüzdeki sene temettü başlarsa 50 altında göremezsin, ilk çeyrek dolayı 1-2 gün satış yer yemez o kadar.
    Kimse bu hisseden korkmasın
    Yatırım tavsiyesi değildir, kendi görüşümdür.

4. Bol kazanç dileklerimle...

5. Üretim artmış , Satışlar % 30 artmiş , Brüt kâr artmis , FAVÖK artmış , Dönen varliklar artmış, Bankadaki Nakit para 189 milyondan 370 milyon tl.ye yükselmiş,Net borç 540 milyondan 425 milyona düşmüş , Kur farkı gideri 27.9 milyon ve Süren dava gider karşılığına 14.5 milyon karsilik ayirmis ( bknz.dip not 19) ve kârın 44.5 milyonu gitmiş , bence gidişat gayet güzel, eğer düşerse alım fırsatı olacaktır kendi şahsi fikrimdir , Yatırım tavsiyesi degildir .Rakkamlar büyüyor şirketin geleceği güzel görünüyor

6. Düştükçe almaya devam. Herkes hissesine sahip çıkarsa her ky kazanır.
    Belki bedelsiz sermaye artırımına gidebilir, yatırımcıya sürpriz yapabilirler.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 421/554 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •