Sayfa 482/554 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by choosy Yazıyı Oku
    Sayın Sasa500 bilmediğimden soruyorum, 1 hisse 1 TL olarak hesaplanmıyor mu? 100 lot için 200 TL diye düşünmüştüm. Bilgi verirseniz sevinirim
    Bagfaş %200 bedelli yaptığından 100 hisse için 200 TL ödeyeceksiniz.Dogru düşünüyorsunuz.300 adet hisseniz olacak.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Şahsi görüşüm %200 bedelli demek kasaya 90 milyonun girmesi demek.Borçlarının € bazında 10 milyon azalması demek.Zaten kurlar buralarda oyalandıkça kur giderleri azalacağından artık bilançoda kar yazabilecektir.Sermayeyi çok yüksek artırmaması da uygyun ve yerinde oldu.Ytd
    Gerekli zamanda bunu istemediler - ne zaman kur artışı durdu, "eğer olursa şirket faaliyet karı öne çıkmaya başlayacak"- kur farkı zararı yazılMAyacak o zaman bedelli isteniyor!! Bence anlamsız olan bunun zamanlaması. Kurlar altta..

Euro:
    01 OCAK 2021 - 9.05
    30 EYLUL 2020 - 9.09
    30 HAZIRAN 2020 - 7.68
    31 MART 2020 - 7.21
    1 OCAK 2020 - 6.67

İlave bir fabrika yatırımı vb var ise ya da bir şirket alımı, şirketle birleşme var ise birşey diyemem..

Ama inşallah(umarım) patron bedelli ile kağıttan toplayanlara bedelli sopasını gösterip REST çekmiştir, göz korkutmaya çalışmıştır. Kağıda girmiş (eğer varsa) başka kodaman GÖRDÜM deyip tahtayı çizmiştir. Böyle bir bilgi elimde yok. Sadece hayalgücüme dayanıyor

3.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun bence tamda yapması gereken buydu çok güzel bi kaynak gelecek şirkete üç kağıtçılar gibi değil bence fiyatlara çok olumlu yansıyacakdır şirket kendine gelir
    Ben şahsen bu filmi iki kez izledim sayın ata 306 ...Sonunda yatırımcıya negatif sayın gencere pozitif etkisi oluyor...Ama yaradanın sopası yok deselerde var olduğuna inanıyorum bizden çaldığını almanlara kaptırdı...yetmedi bu 3.defa yine yatırımcının cebine uzandı....sanırım bu dönemdeki furyadan pay almak istiyor....İnşallah bu defa yatırımcı lehine birşeyler olur ...ytd

4. Günaydın hayırlı bol kazançlar arkadaşlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Sirketin bedelli sermaye artırımını niçin kullanacagı önemli? yatırım mı borc ödeme mi?
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

6.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Sirketin bedelli sermaye artırımını niçin kullanacaı önemli? yatırım mı borc ödeme mi?
    Temennim BORÇ ödemeleridir. En azından ödediğimiz bedel doğrudan bilançoya pozitif yansır.

Yoksa bizimkiler (Şirketin yönetimi ve teknik ekibi) BENCE
    CAN fabrika işini beceremedi. Hala tam kapasite üretim var mı yok mu anlayabilmiş değilim.
    Bir fan arızası yüzünden haftalarca bir üretimi stop ettirdiler.
    Yeni bir yatırımın altından teknik olarak kalkabileceklerine yönelik olumlu bir düşüncem ve güvenim yok.

EGE Gübre bile adındaki gübreden değil, hasbelkader sahibi olduğu limandan ötürü değerlendi. EGE LİMAN desek daha havalı olurdu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    bÜYÜK OLASILIK BORÇ ÖDEMESİ GİBİ GÖRÜLÜYOR. BORC ÖEMESİ İÇİN YAPILAN BEDELLILERI ARTIK PIYASA HOS KARSILAMAIYOR. FAKAAT YATIRIM OLSAYDI İNVEO GİBİ 10 TANE TAVAN YAPARDI...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

8. 9 Aylık bilançoya göre şirketin net borcu 611 milyon TL...
    % 200 bedelli sermaye artışı olan 90 milyon TL lık kaynağın, %43 ünü Recep Gencer ve Gencer holding karşılayacak...
    Vatandaştan gelecek miktar yaklaşık 51 milyon TL..
    Hangi deliğe yama olacak anlamak mümkün değil..
    Anladığım bunların tescilli üç kağıtçı oldukları.

Sayfa 482/554 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •