Sayfa 469/554 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Yeniden değerlemeleyle yaklaşık piyasa değeri ne kadar olur.

2. Düşüş devam ediyor. Herhalde herkesi bıktırıp sattıracak sonra yükselecek.

3. 19.37 kapattı 09 Aralık 2020 Çarşamba
    Bist 1.350 yani 135.000
    Dolar 7.82
    Euro 9.45
    Altın 465.00 TL gr.
    Bist 30 ise 1.500 yani 150.000 civarı.

Bagfaş 10 gün önce falan 22.90 lara kadar yükseldi ama tutunamadı. 2020 Ocak ta görmüş olduğu zirveyi 21.06 yı biraz geçti ve geri düştü. Acaba buralarda güç toplayıp yine bir yükseliş denemesi yapacak mı?? Büyük ihtimal ile Ocak 2021 de bunu bir deneyecek.

21.00 lerden 14.00 lere düştü dersek, ordan 2 katına atmayı deneyecek diye düşünüyorum. Yani 14.00 ün 2 katı 28.00 ler yeni hedefi. Bu nasıl bir analiz diyenler çıkabilir. Bu kağıdın genel hareketi bu şekildedir. Eğer ki o hareketi yapamazsa sonraki süreçte kolay kolay toparlayamıyor. Belki anlatamamış olabilirim ama bagfaş ın genel hareketi bu şekildedir. Bu sene de izleyip görelim. Önümüzdeki birkaç ay içinde 28.00 leri görebilecek mi bakalım???

Bagfaş, en son açıklamış olduğu 2020/9 aylık bilançosunda 112 milyon zarar açıklamıştı. 6 aylıkta da zarar açıklamış idi. 2020 yılında iyi bilanço açıklayamadı yani. Bu gidişle 12 aylıkta da zarar açıklar diye düşünüyorum. 2021 Şubat sonu Mart başı anlarız.

Bagfaş ı takip ediyorum. Ama inanınki bu günlerde bir beklentim yok sayılır. Zaman zaman yazmamdaki sebep takip içindir. Muhabbet amaçlıdır. Bagfaş tan parayı ileriki yıllarda kazanırız diye düşünüyorum. Bunun için de bugünlerde iyi takip etmeli ve kağıda iyi hakim olmalıyız.

Bagfaş teknik olarak doji yaptı. Bir önceki zirveyi bir kademede olsa kırdı. Sonrasında yine düştü. Şimdi bundan sonraki süreci izleyip görecez. Ben borsaya genel olarak güvenmesem de yükseliş hareketi devam ediyor. Yani bu sene farklı bir piyasa ile karşı karşıyayız.

Şu anlık bu kadar yeter.

Herkese bol kazançlar dilerim.

4. 19.20 kapattı 11 Aralık 2020 Cuma.
    Bist 137.000
    Dolar 7.80
    Euro 9.50
    Altın 465.00

Borsa bugün endeks olarak REKOR kapanış yaptı. Piyasa uçuyor. Bazı kağıtlar ise buna tepki bile vermiyor. Bagfaş ta bu durumdan olumsuz etkilenen hisselerden. Yükseliş yapamadı son günlerde.

Endeks 31 Aralık 2020 Perşembe günü bakalım kaç liradan kapanış yapacak???
    140.000 lerin yani 1400 lerin üstüne atarsa da hiç şaşırmam.

Takibe devam.

Bol kazançlar..

5. Sn. Sabırlı Borsacı,

paylaştığınız bilgiler ve tarihli fiyat Logları için teşekkürler, uzun vade covid öncesi tüpraş ve bağfaş almıştım ikiside elimde patladı, 19 un üzerine attıkça devamlı baskıladılar inanılmaz bir kağıt, hele ki egegübre güre fabrikaları ve hektaş giderken izlemek çok can sıkıcıydı. Dediğiniz gibi kötü bilançoları kullandılar, umarım bundan sonrası iyi olacak, arada sırada hisse hareketlerini bize hatırlatmayı umutmayın.

Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Dante Yazıyı Oku
    Sn. Sabırlı Borsacı,

paylaştığınız bilgiler ve tarihli fiyat Logları için teşekkürler, uzun vade covid öncesi tüpraş ve bağfaş almıştım ikiside elimde patladı, 19 un üzerine attıkça devamlı baskıladılar inanılmaz bir kağıt, hele ki egegübre güre fabrikaları ve hektaş giderken izlemek çok can sıkıcıydı. Dediğiniz gibi kötü bilançoları kullandılar, umarım bundan sonrası iyi olacak, arada sırada hisse hareketlerini bize hatırlatmayı umutmayın.

Saygılar.
    Sayın Dante

Ben bu paylaşımları yaparken, ilerde birileri okursa o günki ekonomik verileri de bilip ve karşılaştırma yapabilsin diye de düşünerek paylaşıyorum. Biraz bozuk cümle oldu ama😁😀

Bagfaş bugünlerde ortalama 20.00 lira diyelim. Bu aklımızda kalsın. Büyük ihtimalle uzunca bir süre bölünmez diye düşüüyorum. Bedelli bölüneceğinini de pek sanmıyorum. Onun için fiyat hareketlerini TL olarak doğru takip edebiliriz. Temettü verebilecek bir durumu da yok. Onun için dolar önemli bir ayrıntı.

Mesela bugünlerde gördüğü en yüksek piyasa değeri dolar bazında 120 milyon dolar. 2020 Ocak ayında 21.06 yı gördüğü zamanki piyasa değeri ise 160 milyon dolar olabilir. Bu da aklınızda bulunsun.
    Bagfaş ın 04 Ocak 2019 da gördüğü en düşük 4.65 li fiyatlardaki piyasa değeri ise ortalama 40 milyon dolar civarı idi. Bunlar önemli rakamlardır.

Bu yazdıklarımı ilerde okuyan arkadaşlar olursa kağıdın fiyat hareketlerini ve içinde bulunduğumuz ekonomik durumu biraz da olsa anlayabilirler diye düşünüyorum.

Mesela dün yani 11 Aralık 2020.de AB toplantısı ve yaptırımları konusu vardı. Gelen bir haberle 2021 Mart ayına ertelendiğini duyduk. Ayrıca bugünlerde ABD den gelen S400 yaptırımları konuşuluyor. Koronavirüs konusu hâlâ gündemde. Aşı bulundu ve yakında Tükiyeye de gelecek. Vs.vs.

Sokağa çıkma yasağının olduğu haftasonlarından herkese saygılarımla..

Herkese bol.kazançlar dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Sayın Dante

Ben bu paylaşımları yaparken, ilerde birileri okursa o günki ekonomik verileri de bilip ve karşılaştırma yapabilsin diye de düşünerek paylaşıyorum. Biraz bozuk cümle oldu ama

Bagfaş bugünlerde ortalama 20.00 lira diyelim. Bu aklımızda kalsın. Büyük ihtimalle uzunca bir süre bölünmez diye düşüüyorum. Bedelli bölüneceğinini de pek sanmıyorum. Onun için fiyat hareketlerini TL olarak doğru takip edebiliriz. Temettü verebilecek bir durumu da yok. Onun için dolar önemli bir ayrıntı.

Mesela bugünlerde gördüğü en yüksek piyasa değeri dolar bazında 120 milyon dolar. 2020 Ocak ayında 21.06 yı gördüğü zamanki piyasa değeri ise 160 milyon dolar olabilir. Bu da aklınızda bulunsun.
    Bagfaş ın 04 Ocak 2019 da gördüğü en düşük 4.65 li fiyatlardaki piyasa değeri ise ortalama 40 milyon dolar civarı idi. Bunlar önemli rakamlardır.

Bu yazdıklarımı ilerde okuyan arkadaşlar olursa kağıdın fiyat hareketlerini ve içinde bulunduğumuz ekonomik durumu biraz da olsa anlayabilirler diye düşünüyorum.

Mesela dün yani 11 Aralık 2020.de AB toplantısı ve yaptırımları konusu vardı. Gelen bir haberle 2021 Mart ayına ertelendiğini duyduk. Ayrıca bugünlerde ABD den gelen S400 yaptırımları konuşuluyor. Koronavirüs konusu hâlâ gündemde. Aşı bulundu ve yakında Tükiyeye de gelecek. Vs.vs.

Sokağa çıkma yasağının olduğu haftasonlarından herkese saygılarımla..

Herkese bol.kazançlar dilerim.
    Sayın Sabırlı Borsacı,

Sabırlı bir borsa yatırımcısı olduğunuz için sizin bu konularda somut bir fikriniz olabileceğini düşünmem dolayısıyla sormak istiyorum. Şirketin sayfasında aşağıda alıntılanmış ifadeler var...

“TSP Tesisi

BAGFAŞ’ın ilk tesisi olan NSP/TSP tesisi 500 ton/gün kapasiteli olarak Albatros lisansı ile kurulmuştur. Halen TSP üretimi yapılmayan bu tesis önümüzdeki yıllarda iyileştirilerek, çeşitli fosfatlı gübreler üreten bir ünite haline getirilecektir.”

Anladığım kadarıyla şu anda çalışmayan bir üretim tesisimiz var. Faaliyet raporlarına ulaşamadım. Bu tesisin ne zaman yenilenmesi düşünülüyor, ayrıca mevcut borç yapısı dikkate alınacak olursa bunun için yeni bir kredi arayışı mı yoksa bedelli sermaye artışı mı söz konusu olur? Son olarak söz konusu yenileme sonrası bunun şirket satış ve karlılığına etkisi hangi oranlarda olur acaba?

Şimdiden teşekkürler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Philabonites Yazıyı Oku
    Sayın Sabırlı Borsacı,

Sabırlı bir borsa yatırımcısı olduğunuz için sizin bu konularda somut bir fikriniz olabileceğini düşünmem dolayısıyla sormak istiyorum. Şirketin sayfasında aşağıda alıntılanmış ifadeler var...

“TSP Tesisi

BAGFAŞ’ın ilk tesisi olan NSP/TSP tesisi 500 ton/gün kapasiteli olarak Albatros lisansı ile kurulmuştur. Halen TSP üretimi yapılmayan bu tesis önümüzdeki yıllarda iyileştirilerek, çeşitli fosfatlı gübreler üreten bir ünite haline getirilecektir.”

Anladığım kadarıyla şu anda çalışmayan bir üretim tesisimiz var. Faaliyet raporlarına ulaşamadım. Bu tesisin ne zaman yenilenmesi düşünülüyor, ayrıca mevcut borç yapısı dikkate alınacak olursa bunun için yeni bir kredi arayışı mı yoksa bedelli sermaye artışı mı söz konusu olur? Son olarak söz konusu yenileme sonrası bunun şirket satış ve karlılığına etkisi hangi oranlarda olur acaba?

Şimdiden teşekkürler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayın Philabonites
    Öncelikle teşekkür ederim.

Ben 2012-2015 yılları arasında Bandırmada bulundum. O yıllarda yapımına başlanan ve %90 ı tamamlanan CAN/AN tesisinin yapımını bizzat uzaktan da olsa gördüm.
    120 milyon euro bu tesis için kredi kullanıldığını duydum. Biliyorum. 150 milyon euro luk bir yatırım olduğunu okumuştum o günlerde.

Şimdi sizin sorduğunuz konuya gelecek olursak, benim o konularda bilgim yok. Bazı şeyler duymuşluğum var. Sadece o kadar. Burda birşeyler yazıp da okuyan arkadaşlara yanlış bilgi vermek istemem. Beni bu konuda mazur görürseniz sevinirim. Şundan emin olun birşeyler duyarsam yani sağlam arkadaşlarımdan, burda paylaşırım. Benim yaptığım sadece muhabbettir. Kimseyi etkilemek ve yanıltmak istemem. Zaten benim yazılarımı okuyan arkadaşlar bilirler, ortaya yazarım genellikle. Al sat tut vs. bu tarz şeyler yazmam daa yazamam daa. Ama şunu şimdiden söyleyebilirim kii, Bagfaş önümüzdeki yıllarda iyi işler yapacaktır. Burda önemli olan doğru yerden alıp satabilmektir.

En son 19.20 den kapattı. Endeks te zirvelerde yani 137.000 lerde.

Borsanın bu yükselişinin sonlarına yakın olduğumuzu herkes tahmin ediyordur.
    Bagfaş olur da 28.00 lere kadar bir hareket yaparsa bu önümüzdeki süreçte ihtimal dahilindedir. Yapmayabilir de. Amaaa olur da borsa geri dönüşe başlarsa Bagfaş ta bundan nasibini alacaktır. Olası bir geri çekilmede 12.50 lere doğru bir düşüş yaşarsa bence oralar alım yapıp bekleme yerleridir. Bu yazdıklarım olmaz demeyin. Bu piyasa da herşey olabilir. Ocak 2020 de 21.06 yı gören bagfaş, Mart 2020 de 9.30-9.50 lere kadar gerilemiş idi. 10.00-11.00 lerde kaç gün gezdi.
    Sonrasında da Kasım 2020 de 22.90 lara kadar yükseldi ve yeni bir zirve yaptı.

Bagfaş ile ilgili size söyleyebileceğim nacizane fikrim olası düşüşlerde bu kağıdı uzun vadeli alın ve iyi bir yükseliş yapınca satın. Ve sabırla bekleyin borsa düşunce tekrar alın. Elliot dalga fiyatlarına göre iyi yerlere gidecek. Zaten 2024 gibi şu anki borcunu bitirmiş olacaktır. Sonraki yıllarda da iyi yerlere gidecektir. 2012 de bu kağıdın 240.00 lirada işlem gördüğünü bilen birisiyim. Bu hareketi uzun vadede yine yapacaktır.

Size desem ki 2032 de Bagfaş 180.00-200.00 lira olacak!!! Bi anlamı var mı?? Tabiki yok. 10 yılda bu hareketi yapması çok normal dersiniz!!! Öyle değil mi?? Hatta 10 yılda 10 a katlamış çok mu diyenleriniz olabilir!!! Ben de onu diyen arkadaşlara haklısınız diyor ve olayı anlatıyorum zaten.
    Bagfaş 04 Ocak 2019 da 4.62 yi görmüştü. Aynı bagfaş Ocak 2020 de 21.06 ya kadar yükseldi. Sonrasında yine Mart 2020 de 10.00 liraya kadar düştü. Ve Kasım 2020 de 22.90 lara yükseldi. Şimdi bu yükseliş dalgasına uyar da Ocak 2021 de 24.00-28.00 lere yükselirse yine olayı tamamlamış olur. Burda anlatmaya çalıştığım dalgalarda para kazanabilmek!!! Bunu becerebilenler zaten bu işi öğrenmiş demektir.

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Yapabilen bunu yapar. Yapamayan da alıp uzun yıllar bekler!! Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır!!

Şimdilik bu kadar yeter.

Herkese bol kazançlar dilerim.

Sayfa 469/554 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •