Sayfa 499/554 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2. Anlaşılan bunlar bilançoyu son güne saklıyorlar.
    Neden ?
    a-Bilanço kötü gelecek mal mı yediriyorlar.
    b-Bilanço çok iyi gelecek mal mı topluyorlar.
    c-Bu tezekden bi cacık olmaz.

3. Mal toplu zaten..... Bilanço ne gelirse gelsin bölünme kararı yarın spk bültenine girebilir.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Mal toplu zaten..... Bilanço ne gelirse gelsin bölünme kararı yarın spk bültenine girebilir.....

Malesef bu haftada beklenen haber gelmedi MARAŞ'tan, haftaya perşembe bakacağız hayırlısı olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

5.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Malesef bu haftada beklenen haber gelmedi MARAŞ'tan, haftaya perşembe bakacağız hayırlısı olsun.
    Bu havada gelmemesi daha iyi.Dövizin her hareketi bir darbe vuruyor.Adamların bilanço göndermemekte amacı ne ? Bir türlü hesaplayıp gönderemediler. Demek ki bilanço süresi 6 uzatılsa 6 sonra son gün gönderecekler.Bu kadar ....... bu adamlar.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

6. Ne bilancoymus sanki devlet sirri!!! $ ve € cikiyor. Hic hayra alamet degil boyle cikmasi. Sadece bagfas degil baska sirketler de ciddi stres altinda. Bu yukselis boyle devam edemez. Hic mi yataya donmeyecek? Suraya bak her ceyrekte kurlar yukari! Abd ile bir sekilde orta yol bulunmazsa ne olacagini gorun mesaji adeta.
    Bagfas'in net borcu €50 milyon civarindaydi. Buna €16 milyon revizyonlar ve tamiratlar icin odenecekler eklendi(bedelli izahnamesinde mevcut). Doviz arttikca ciftcinin gubre alim gucu dusuyor. Ciftci kullanacagi gubrede kisintiya gidebilir. Tek care ihracatin artmasi. Yeni tesisin yillik odemesi €13.5 milyon. Bu parayi odeyemez hale gelirse yapabilecegi bir secenek su; bankadan kredi alip alman firmasina borcu kapatip bankalara daha uzun sureli ama daha az miktarda borclanmak( €50 milyon icin 7 senelik kredi €8 milyonluk odeme plani gibi).
    Bir baska yol ise bedelliden sonra olaganustu yedekleri kullanip %100 bedelsiz yapip sonra bir bedelli ile borcu bize odetmesi. Bu da bir secenek. Hesaplarsaniz bu sekilde tum borc bitiyor. Ben hesapladim. Ama bagfas nasil bir yol izler bilemeyiz.
    Kimse bu sirketin bedelsiz yapacagina inanmiyor. Ama muhasebe bilenler bilir, olaganustu yedeklerin hangi hesaplarla iliskilendirildigini. Yani o yedekler nakit olarak durmaz. Onlari nakite cevirmenin yolu bedelsiz verirsiniz ve elinize hisse olarak gecer. Sonra o hisseleri kaldirir piyasada satarsiniz. Cogunluk hisse kimin elinde? Boyle birseyden en cok istifade edecek kim?
    Guvendik girdik kagida. Bakalim neler yasatacak bize.
    Ben paranoyagin teki de kendi kendine senaryo yazan biri de olabilirim. Yazdiklarima bakarak yatirim karari almayiniz.

7. Bence;

1. BAGFS teknik ekibinin gözden geçirilmesi lazım. Yıllardan beri sürekli sorun( yeni fabrika'yı düzgün şekilde yaptırtamadılar ve bu yüzden düzgün mal üretemedi,eski fabrika fan hatası çok uzun süre giderilemedi.) yaşıyoruz.

2. BAGFS yönetiminin acilen "Biz ne yapıyoruz?" demesi lazım. Bedelli üstüne bedelli yapıyorlar. Enerji atyapısını ayarlamadan CAN fabrikası yaptırıyorsun sonra elektrik yok, üretim yapamıyorum diye ağlıyorsun!!

Keşke TÜPRAŞ gibi, ALKİM gibi işini düzgün yapan bir kurum bizi satın alsa..

3. İmza karşılığı 100 küsür milyon EURO kredi kullanan şirketimiz 9 milyon EURO için bizim cebimize göz dikiyor. Çeksenize şunu da uzun vadeli kredi olarak.. Ya da tahvil çıkarsanıza 3-5 yıllık..

4. BIST/SPK ya da hangi kurumu ilgilendiriyorsa bedelli talep eden şirketleri bir süre gözaltı/yakın izleme pazarına geçirmesini, Yönetim Kurullarındaki kişilerin belirli süre seçilmemesini arzu ederdim.

8. Bilanço nerede?

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 499/554 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •