Sayfa 51/709 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 5666 madde; 401 - 408 arası.

Konu: MAKTK - Makina Takım

1. Şirketin önünde iki seçenek vardı
    1-ya bedelli sermaye artışı ve arsa satışından gelecek parayı sermayeye ekleyip fabrikaya üretimi arttıracak ürün çeşitliliği yaratacak yeni yatırımlar yapmak,ki sektörde büyümek daha üst sıralara çıkma hedefi olsa böyle yapardı,borçlara dokunmaz üretimden gelen parayla yıllarca borç ve faiz öderdi
    2-bedelli ve arsa satışından gelen paryala borçları ödemek,faiz ödemelerinden kurtulmak ve artık gelir gider dengesi olan mevcut üretimiyle ödeme dengesi sağlanmış her şeyiyle ayağa kalkmış borçsuz doayısıyla satılabilir hale gelmiş bir şirket haline getirmek

Sizce gözde yatırım hangi yolu tercih etmiş ve ne yapmak istemiştir?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-376/

bu ne melet bi kanun ise ben bu uyarıyı spor kuluplerinde defalarca gördüm yıllardır hiç bir temettü ve adam gibi kar açıklamayan ihlaslar gibi ışklar gibi metro gibi grupların şirketlerine gitsinler milleti nasıl üç kağıt ile dolandırıyorlar yıllardır hiç doğru düzgün kar açıklamazlar mı bi sene açıklasa onuda temettü vermemek için geçmiş yıl zararına aktarır ve kanunen hiç bişi yapamazsın ara sıra kağıtlarınıa sipeküle ederek milleti mallandırı sonrada yıllarca süründen o kadar çok gurup var ki borsada hiç onları uyaracak bir kanun kural olmaz mı bu borsada yok sen gel batık şirketi al belli bir sermaye koy şirketi düzlüğe çıkar sonra uyarı yolladım de her işin altından şerefli insan şerefli görev yapan memur amir müdür takımına geliyor madem ki borsada başkan spk da müdürsünüz 500 aşmış galiba borsadaki şirket sayısı milleti dolandırıp batanlar ile ilgili kaçında küçük yatırımcıyı korumuşlar işte geçen hafta vakıf finans ta yapılan hareket şimdi ise alcatel de yapıyor yapan kim bi zamanlar fetoculara yalakalık yapan galip adamlar himmet miktarını arttırıp milyon dolar ,isteyince yan çiz ben tayyipçiyim diye ortaya çık şimdi de kimse yaptığı fırldağı görmüyor görmek istemiyor

3.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-376/

bu ne melet bi kanun ise ben bu uyarıyı spor kuluplerinde defalarca gördüm yıllardır hiç bir temettü ve adam gibi kar açıklamayan ihlaslar gibi ışklar gibi metro gibi grupların şirketlerine gitsinler milleti nasıl üç kağıt ile dolandırıyorlar yıllardır hiç doğru düzgün kar açıklamazlar mı bi sene açıklasa onuda temettü vermemek için geçmiş yıl zararına aktarır ve kanunen hiç bişi yapamazsın ara sıra kağıtlarınıa sipeküle ederek milleti mallandırı sonrada yıllarca süründen o kadar çok gurup var ki borsada hiç onları uyaracak bir kanun kural olmaz mı bu borsada yok sen gel batık şirketi al belli bir sermaye koy şirketi düzlüğe çıkar sonra uyarı yolladım de her işin altından şerefli insan şerefli görev yapan memur amir müdür takımına geliyor madem ki borsada başkan spk da müdürsünüz 500 aşmış galiba borsadaki şirket sayısı milleti dolandırıp batanlar ile ilgili kaçında küçük yatırımcıyı korumuşlar işte geçen hafta vakıf finans ta yapılan hareket şimdi ise alcatel de yapıyor yapan kim bi zamanlar fetoculara yalakalık yapan galip adamlar himmet miktarını arttırıp milyon dolar ,isteyince yan çiz ben tayyipçiyim diye ortaya çık şimdi de kimse yaptığı fırldağı görmüyor görmek istemiyor
    Resimdeki tarihten sonra sayın galip beyin borsada işlem gören şirketlerinin performansını merak ettim doğrusu

Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    o zamanlar metro holding 0.88 kuruştu daha öncesinde 0.60 kuruşlardan geldi kendisi de kaçak tı gürcüstanda sadece son üç ayda 0.60 kuruşluk metro 1.60 gördü şimdi 1.40larda diğer avgyo ve avtur da %500 lere varan operasyonlar oldu ama hiç uyarı felan almadı araştırsan şirketleri masa sandalye şirketi denecek durumda

Alıntı Originally Posted by sancaktar Yazıyı Oku
    Resimdeki tarihten sonra sayın galip beyin borsada işlem gören şirketlerinin performansını merak ettim doğrusu

5.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    o zamanlar metro holding 0.88 kuruştu daha öncesinde 0.60 kuruşlardan geldi kendisi de kaçak tı gürcüstanda sadece son üç ayda 0.60 kuruşluk metro 1.60 gördü şimdi 1.40larda diğer avgyo ve avtur da %500 lere varan operasyonlar oldu ama hiç uyarı felan almadı araştırsan şirketleri masa sandalye şirketi denecek durumda
    Ben bunların hepsini biliyorum aslında sadece bilmeyenler öğrensin istemiştim,hep söylediğim ve savunduğum gibi borsa insanların pisikolojileri algıları ve siniruçlarıyla oynayarak inen ve çıkan grafiklerden oluşur,bunu yapmanın en etkili yolu da yazılı ve görsel basın araçlarını kullanmaktır tabi birde resimde olduğu gibi sosyal medya
    Sende bist başkanıyla makamında böyle bir resim çektirip paylaşsan insanlara güven aşılar işlem gören şirketlerine hiç uyarı bürüttakas korkusu yaşamaz algısı yatatırsın

6. MAKTK - Makina Takım

1. Sermayenin ½’sinin kaybı

Sermaye ve kanuni yedeklerin yarısının veya daha fazlasının karşılıksız kaldığı tespit edilirse, yönetim kurulu, genel kurulu hemen toplantıya çağırır ve uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunar. (TTK m. 376/1)

TTK’ya göre sermayenin yarısının kaybı son yıllık bilançodan anlaşılır.

Sermayenin ½’sinin kaybedilmesi halinde kanunen alınması gereken herhangi bir tedbir öngörülmemiştir.

Yönetim kurulunun genel kurula sunacağı öneriler, sermaye artırımı, bazı üretim birimlerinin kapatılması, küçülme, iştiraklerin satısı, pazarlama sisteminin değiştirilmesi vs. olabilir. Yönetim kurulu bir raporla durumu genel kurula açıkça anlatmalı, zararın sebeplerini açıklamalı, çare tekliflerini sunmalıdır.

Kanun, yarıyı bulan ve geçen sermaye kayıplarını, derhal genel kurula bildirilmesi gereken önemli durumlar olarak kabul etmiş ve yönetim kuruluna hem derhal genel kurulu olağanüstü toplantıya çağırma hem de toplanan genel kurula söz konusu sermaye kaybını telafi edecek iyileştirme projelerini sunma görevi yüklemiştir. Şüphesiz, genel kurul herhangi bir önlem alıp almamaya, önlem alınacak ise yönetim kurulunun sunduğu önlemleri veya başka önlemleri almaya kendisi karar verecektir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Borsa İstanbul, Makina Takım'ı sermaye kaybının giderilmesi
    konusunda uyardı.

Borsa İstanbul'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu
    bilgiler verildi:
    "Payları Borsamız Ana Pazarında işlem gören ve 31/12/2016 tarihli
    yıllık finansal tablolarında sermaye kaybı oranı %66,58 olan Makina
    Takım Endüstrisi A.Ş.'nin, Kotasyon Yönergesinin 35. maddesinin 2.
    fıkrası kapsamında sermaye kaybının giderilmesi konusunda Borsamız
    tarafından uyarılmasına karar verilmiştir."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/594079
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8. Aynı şeyi 10 defa göndermenin anlamı nedir eğer korkutma amacı ile ise korkmadik varsa satmak isteyen dipten bugün satın alalım

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 51/709 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •