Special Days Image
Sayfa 52/709 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 5666 madde; 409 - 416 arası.

Konu: MAKTK - Makina Takım

1. Bir önceki yazımda kanunu ve olacakları paylaştım bu kanunen yapılması gereken bir prosödür ve kısaca genel kurulu topla bu sermaye azalımının nedenlerini ayrıca bu konuda ne gibi iyileştirmeler yapacağını anlat ki senin hissedarlarınında tüm bunlardan haberi olsun demektir !
    Bu gibi uyarı geçmişte ve günümüzde başta spor kulupleri olmak üzere birçok şirkete yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir
    Kanunen şirkete hiç bir yaptırımı yoktur,genel kurul oluşan eksikmenin nedenlerini açıklar ve önlemleri hakkında bilgi verir isterse sermaye kaybının yüzde elliye tamamlar isterse ben mevcut durumla devam edicem kararı alır..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. MAKTK - Makina Takım

Büyük ihtimalle genelkurul çağrısı yapılacak ve bu eksilmeye neden olan şeyin banka ve kredi kuruluşlarına olan borçların büyük bir kısmınım ödenip borçsuz bir şirket haline gelmek ayrıca öz sermayeyi eksi 22 den artı 66 ya çıkamak olarak açıklayıp mevcut durumla devam etme kararı alıcaklardır ki bu kararın da kanunen yada şirket mali yapısına hiç bir sakıncası yoktur
    Bana göre gözde yatırım"şirketi düze çıkardım borçlarını ödedim artık borç ve faiz ödemeyen kar eden bir hale getirdim'zaten satacağım bir şirkete sermaye arttırmaya gerek yok yeni sahibi istediği kadar arttırsın diyecektir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,373
    Günaydın arkadaşlar biraz da ters düşünelim bu uyarı belkide satış sürecinin hızlanması için katalizör görevi yapacaktır

AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4. Cok ilginc gercekten Murat Ulker ile durumlari kotu olabilir dicem ama biz herseyi sonradan anlariz

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir. Canli Derinlik için
    https://www.youtube.com/channel/UC2B...QW3uriLSQ/live
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

5.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar biraz da ters düşünelim bu uyarı belkide satış sürecinin hızlanması için katalizör görevi yapacaktır

Bu ters değil düz düşünce olur ancaktüm işaretler onu gösteriyor bence

Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

6. MAKTK - Makina Takım

Geçtiğimiz 2015 2016 bilanço döneminde bu uyarıy yapılan şirketler etiler gıda,karsusan,kipa,eminiş vs şimdi ne durumdalar acaba diye baktım eminiş günün en çok yükselenlerinde etiler tavan

7. Borsa İstanbul, Aksa Enerji ve Makina Takım'ı sermaye kaybının giderilmesi konusunda uyardı.

Borsa İstanbul'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

-Payları Yıldız Pazar'da işlem görmekte olan Aksa Enerji Üretim A.Ş. (Şirket) nin, 31/12/2016 tarihli finansal tablolarında sermayesinin %57'sini kaybetmiş olması nedeniyle, Şirketin Kotasyon Yönergesinin 35'inci maddesinin 2'inci fıkrası kapsamında sermaye kaybını gidermesi konusunda Borsamız tarafından uyarılmasına karar verilmiştir.

-Payları Borsamız Ana Pazarında işlem gören ve 31/12/2016 tarihli yıllık finansal tablolarında sermaye kaybı oranı %66,58 olan Makina Takım Endüstrisi A.Ş.'nin, Kotasyon Yönergesinin 35. maddesinin 2. fıkrası kapsamında sermaye kaybının giderilmesi konusunda Borsamız tarafından uyarılmasına karar verilmiştir.

Aksa Enerji konuyla ilgili KAP'a şu açıklamayı yaptı:

Borsa İstanbul'un 20 Mart 2017 tarihinde şirketimizin özsermayesine istinaden yapmış olduğu duyuru, teknik bir hesaplama sonucunda yapılmıs olan prosedürel bir açıklamadır.

Duyuruya konu edilen özsermaye erimesinin ana sebebi, yükselen kurlar nedeniyle döviz bazlı yükümlülüklerimizden kaynaklanan kur farkı ve finansman zararlarıdır.

Bu çerçevede gerekli önlemlerin 2016 yılı itibarı ile alınmış olduğunu, bu önlemlerin pozitif etkilerinin 2017 yılı içerisinde bilançolarımıza yansıyacağını ve dolayısıyla özsermayemizin önemli bir şekilde artarak bahsedilen erimenin 2017 yılı içerisinde terse döneceğini paydaşlarımızla paylaşmak isteriz.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bakalım maktk yöneticileri ne açıklama yapacak

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 52/709 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •