Sayfa 591/709 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 5666 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: MAKTK - Makina Takım

1.  Alıntı Originally Posted by İSMİRA Yazıyı Oku
    Bu bilgiler de en son gelen bilanço faaliyet raporundan..
    Adetsel bazda ciddi dusmus uretim,ancak daha katma degeri yuksek urunler satilmis...

Ytd

2. ben böyle hissenin taaaaaaaaaaaaa..........................
    ama atasözü boşa değil at sahibine göre kişner.

3. Makina takım gözde girişim tarafından 2012 yılında satın alındı.2012-2016 yılları arasında yıllık 12 ile 37 milyon arası zararlar açıklanıyordu.
    2016 sonunda bedelli sermaye arttırımına gidiyor.Bedelliden 100 milyon topladı.Kısa vadeli yüksek borç yükünden kurtuldu.Yeni fabrikaya taşınmasını ve daha katmadeğerli ürünleri üretecek son model ekipmanları aldığını da ekleyelim.
    2017 yılında pazar payını arttırarak yıllar sonra ilk kez kar açıkladı.
    Katma değerli ürünlere yöneldiği için 2018 'de hem ciroyu arttırmış hem de karlılığını iki katına çıkarmış.
    Son düzenleme : Türkşad; 07-03-2019 saat: 11:10.

4. Şirket'in mevcut yönetimce çok iyi yönetildiğini de ekleyelim.2014 yılından bugüne genel yönetim giderleri hep aynı kalmış.Bu da güzel.Sektörünün en büyük üreticisi ve piyasada ki pazar payı %35.
    2018 bilançosun da borçları yok denecek seviyeye indirmişler.Bu 2019 bilançosunda finansal giderlerin çok cüzi olacağının göstergesi.
    Ben şirketi iyi yönetilmesi ve yeni fabrika ile katma değerli,gelir getirici ürünlere yönelmiş hali ile beğendim.Bu şirket ister satılsın ister satılmasın önümüzde ki yıllar büyür ve karlılığını da arttırır.
    Son düzenleme : Türkşad; 07-03-2019 saat: 11:12.

5.  Alıntı Originally Posted by İSMİRA Yazıyı Oku
    Bu bilgiler de en son gelen bilanço faaliyet raporundan..
    Dikkatinizi çektimi bilmiyorum faaliyet raporunda şirketin geleceği ile ilgili çok önemli bir ayrıntı var.İç piyasa pazar payının %75 ni ithal ürünler oluşturuyor.Kurların iki katına çıkmış olması hasebiyle ithal ürünler çok pahalı konuma gelmiş durumdadır.Bu katma değerli,daha gelir getirici ürünlere yönelen makina takımın pazar payını arttıracaktır.Dolayısıyla ciro ve karlılıkda artacaktır.
    Kısacası bu şirketten satış hikayesinin yanında bir de büyüme hikayesi çıkar.
    Tabi ki yazdıklarım günübirlik kısa vade dışın da,orta ve uzun vadeyi kapsıyor.

6. ağzına sağlık türkşad kardeş çok güzel şeyler anlatmışsın.umarım bu anlattıklarını sahibi yada oynayan her ne bok speği oda okur ve işitir.

7.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    Adetsel bazda ciddi dusmus uretim,ancak daha katma degeri yuksek urunler satilmis...

Ytd
    Daha katma değerli ve gelir getirici ürünlere yöneldikleri için,adetlerde ki düşüş şirketin yeni stratejisinden kaynaklı,şirketin kendi tercihi.

8. bir hareket çekme zamanı gelmedimi artık.

Sayfa 591/709 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •