Sayfa 295/398 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 3183 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1. sermaye 5 milyon kayitli sermaye 50 milyon abiler bunun üzerine çıkabilir mi ?

2. otel faaliyete geçerse bilanço katkisi ne olur degerlendirebilirminiz

3.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    bilançoda nakit ve nakit benzerleri 116 milyon görünüyor.bunu bedelsiz sermaye olarak kullanamaz mi?muhtemel olarak hepsini bedelsiz olarak vermeyecek,bir kısım da bedelli gelebilir.

Redmi note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    degerlı enıgma

bılancoda nakıt ve benzerlerı 115 mılyon gozukebılır...
    Sermaye artısı ozkaynak hesabından sermaye artısına ızın verılen kalemlerden yapılır.
    Ozkaynak hesabının altında sermayeye eklenebılır kalemlerden bahsettım ben.

Yoksa nakıt ve benzerlerı 116 mılyon elbette ama onların hepsı sermayeye eklenemıyor.

Zaten yazdıgım gıbı kayıtlı sermaye tavanı 50 mılyon.bu rakamı sermaye artısı ıle asamıyor%900-1000 su an ıtıbarıyla en fazla yapabılecegı sermaye artısıdır kanunen..(tek ıstısnası var 1 defalıgına kayıtlı sermaye tavanını asar .asarsa o artık yenı kayıtlı sermaye tavanı olur.o da 1 defalıgına.ben acıklama ıstedım yanıtlamazlarsa holdıng denetcılerıne yazacagım.onu da yanıtlamazlarsa spk'ya yazacagım)

4. Bir defaya mahsus sermaye tavanını aşabilir diye biliyorum ben de.ama tuhaf yanı sermaye tavanını aynı bırakmış olmaları, artırmak için karar almayi gerekli bulmamişlar.daha öncede belirtmiştim borsa tarihinde pek örneği yok bu durumun.yani son haber akışının.bu bir anlamda belirsizlik yaratsa da senede ilginin azalmasini engeller.karar alınana kadar güzel seviyeler mümkün.esas gümbürtü karar açıklanınca kopacak.teşekkür ederim cevabınız için.
     Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    degerlı enıgma

bılancoda nakıt ve benzerlerı 115 mılyon gozukebılır...
    Sermaye artısı ozkaynak hesabından sermaye artısına ızın verılen kalemlerden yapılır.
    Ozkaynak hesabının altında sermayeye eklenebılır kalemlerden bahsettım ben.

Yoksa nakıt ve benzerlerı 116 mılyon elbette ama onların hepsı sermayeye eklenemıyor.

Zaten yazdıgım gıbı kayıtlı sermaye tavanı 50 mılyon.bu rakamı sermaye artısı ıle asamıyor%900-1000 su an ıtıbarıyla en fazla yapabılecegı sermaye artısıdır kanunen..(tek ıstısnası var 1 defalıgına kayıtlı sermaye tavanını asar .asarsa o artık yenı kayıtlı sermaye tavanı olur.o da 1 defalıgına.ben acıklama ıstedım yanıtlamazlarsa holdıng denetcılerıne yazacagım.onu da yanıtlamazlarsa spk'ya yazacagım)
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ortada Kafa karistiricak bisey yok ama birden bire kalabaliklasmaya basladi burasi neyse sessiz sessiz beklemeye devam

6.  Alıntı Originally Posted by AkCoRa5926 Yazıyı Oku
    Ortada Kafa karistiricak bisey yok ama birden bire kalabaliklasmaya basladi burasi neyse sessiz sessiz beklemeye devam
    3-5 kişiden fazla yazan yok.ayrıca son haber akışı ile ilginin artması da gayet doğal.bir de sizin fikrinizi alalım.son dönemin en kafa karıştırıcı haberi bence.bir sermaye artışı olacak?ama nasıl?

7. 302,8'de 2790 lot tek emir var.orayı alırsa günlük daha da güzelleşir.

8.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    3-5 kişiden fazla yazan yok.ayrıca son haber akışı ile ilginin artması da gayet doğal.bir de sizin fikrinizi alalım.son dönemin en kafa karıştırıcı haberi bence.bir sermaye artışı olacak?ama nasıl?
    Sayin enigma72; sizinle polemige girmek istemem , sizin yazilarinizi yakinen takip ederim elimde bulunan portfoyun nerdeyse aynisi sizdede var oncelikle bunu belirtmek istiyorum ve yazilarinizi ilgiyle takip ediyorum. HISSE ile ilgili olarakta
    teknigine bakildiginda (80 90 lardan itibaren) cok guzel oldugu gozukuyordu ustune birde sirketin bu aciklamasi gelince ayri bir hikaye katmis olduki sirket bencok guzel bir zamanda gayet net aciklamalrda bulundu ve hissenein bu zamanda daha diri durmasini saglamistir. Buyuzden bence sirket gerekli aciklamari yapacaktir.Ben teknige gore hisseyi aldim ama haberlein bu sekilde gelmesi hisseye ayri bir heyecan katti oyuzden sessiz ve sakin bir sekilde izlemeye devam ediyorum.. Yanlis anlasildiysam affola kendinize iyi bakin.....

Sayfa 295/398 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •