Sayfa 382/397 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon
Arama sonucu : 3176 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Benim aklıma gelmişti.

Adamlar ilk tahsisli açıkladıklarında dikkatimi celbetti bu geri alınan paylar. Hatta dedim ki bu payları piyasaya satarak fiyatı düşürüp sonrasında BIST e başvuru yaparlar diye almak için acele etmeyeyim dedim baktım ki öyle bir durum olmayacak atladım trene.

80.000.000 ABD Doları + KDV lik bir yatırım için ilk etapta diyerek 45 milyon USD tahsisli koydular kalan 35 milyon USD için "Diğer finansman kaynaklarının kullanım şekli, zamanlaması ve tutarları hakkında bu aşamada alınmış bir karar bulunmamakta olup, öngörülen finansman yapısı piyasa koşullarına ve yatırım sürecine bağlı olarak değişebilecektir."
    dedikleri için bu payları satabilirler dedim ama bu kadar erken bir satış beklemiyordum filhakika.

Velhasılı satış yapılacak öyle yada böyle buradan bir 10 Milyon USD daha gelecek diyelim.

Kalan 25 Milyon USD için nasıl bir finansman kaynağı bulunabilir şimdi bu soruyu da soralım?
    şirket elindeki mali cuma ya kadar bitirir gibi bilemedin haftaya biter dile kolay 260 bin lot...dün 18 bin lot satildi, bugun 40 bin gitti gibi kaldi 202 bin lot...alan kisilerin maliyeti 800 ile 900 arasinda olacak... eee bunlarda kazanmak icin biseyler yapar...en onemlisi kalan 25 milyon dolar icin bedelli olacak gibi duruyor...sirketin elindeki hisseleri satmasinin nedeni bu gibi...

2. Kartları yeniden dağıtıyorlar…

3.  Alıntı Originally Posted by denizozbilek Yazıyı Oku
    şirket elindeki mali cuma ya kadar bitirir gibi bilemedin haftaya biter dile kolay 260 bin lot...dün 18 bin lot satildi, bugun 40 bin gitti gibi kaldi 202 bin lot...alan kisilerin maliyeti 800 ile 900 arasinda olacak... eee bunlarda kazanmak icin biseyler yapar...en onemlisi kalan 25 milyon dolar icin bedelli olacak gibi duruyor...sirketin elindeki hisseleri satmasinin nedeni bu gibi...
    Satmak isterse bitirir ama piyasanın düzelmesini beklerse zor biter. Bu satış olayının bitmesi lazım yoksa baskı oluşturacağı muhakkak.

Bedelli seçeneği de büyük ihtimal olabilir. Başka nasıl bir kaynak sağlanabilir oteli satacak hali yok ortak alacak hali yok krediler zaten çok yüksek en güzeli bedelli olur ama o da bir müddet fiyatı baskılar.

Ben pozisyonu kapadım dün itibarı ile duruma göre tekrar pozisyon açabilirim
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

4.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Kartları yeniden dağıtıyorlar…
    bedelli için ne düşünüyorsun uz?

5.  Alıntı Originally Posted by uzuncu Yazıyı Oku
    bedelli için ne düşünüyorsun uz?
    Yapsa yapsa 10 milyon dolarlık yapar. Kasada 29m vardı, kaba inşaat bitti. Tahsisli ve hisse satışı sonrası bedelliye çok bir açık kalmadı.

Aralık sonuna kadar bu kârı vergisiz hale getirmeleri lazım. Çok bir şey kalmadı…

6. Dünya kadar bedelsiz potansiyeli oluşmuşken ve yıllardır da bu kadar düşük sermaye ile çalışıyorken SPK daha önce bedelsiz yapmadan bedelli sermaye artışına izin vermez.YTD

7. Bagfs vardı zamanında yaptı. Düşük orandaydı o yüzden tırt oldu. Kasada para yoksa bedelli yapılır. Ama bu fiyatlarda yapılan bedelli bedelsiz etkisi yaratır.
     Alıntı Originally Posted by projektör62 Yazıyı Oku
    Dünya kadar bedelsiz potansiyeli oluşmuşken ve yıllardır da bu kadar düşük sermaye ile çalışıyorken SPK daha önce bedelsiz yapmadan bedelli sermaye artışına izin vermez.YTD
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Size Koç Holding Yatırımcı İlişkileri maillerimi paylaşıyorum:

Merhaba,

Öncelikle bu maili Divan Talya yatırımcı ilişkilerine değil de size göndermemim nedeni Divan Talya Yatırımcı İlişkilerinin yetersiz ve vasıfsız olmasından dolayıdır. Mailin içinde bahsedeceğim konular da Divan Talya’nın vasıfsız kişilerce yönetilmesinin sonucudur.

Yaklaşık 5+ senedir Antalya Talya(Maalt) otelinizin borsaya kote olan kısmından ortaklığımı sürdürüyorum. Yatırım tarzımın dışında olmasına rağmen her mt2sinin değerini özenle hesapladığım için bir çok volatil hareketlerle beraber bu noktaya kadar ortaklığımı kararlılıkla devam ettirdim fakat geldiğimiz güncel durumda artık yapılan işlemler Koç Holding çatısının altındaki bir şirketten çok uzak hareket etmekte. Tahsislide 1 sene hisse satışı söz konusu olmazken şirketin tahsisli öncesi aldığı payları hiçbir satış kademesi göz etmeksizin tabanlara kadar satış koyarak satış yapması sizce ne kadar doğru? Madem satılma planı vardı, neden hissenin alıcısı varken yapılmadı? Şirket bu satılan payları sermayede kullanıcak bile olsa bunun bir düzen içinde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar beceriksizce, ısrarla, alıcısı olmamasına rağmen neden satış yapılıyor? Bunu yapan Koç Holding grubu dışında bir şirket olsaydı bu maili atıyor olacağımı sanmıyorum. Biz yatırımcılarınız olarak üzüntü ve hayretle karışık duygularla izliyoruz.

Tüm bunlara ek olarak internet sitenizde şirketlerinizin içinde Talya Otel bulunmamakta, bunun da nedenini söyler misiniz?

Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Sayın Güler,

Öncelikle Topluluğumuza ve şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Mesajınızda paylaştığınız konularla ilgili olarak özellikle belirtmek isteriz ki yapılan satış işlemi bir ana ortak satışı olmayıp tüm hissedarların sahip olduğu Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş.’nin (Marmaris Altınyunus) 2016 ve 2018 yıllarında geri aldığı kendi paylarının borsada satışıdır ve söz konusu satıştan elde edilen gelirlerin, bağlı ortaklığımız Marmaris Altınyunus’un Antalya’daki Divan Talya Oteli’nin yapımı ve konferans merkezinin yenilenmesi ile işletme sermayesinde kullanılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Antalya’da yapım süreci devam eden Divan Talya otelinin finansmanını sağlamak için şirketimize yapılan tahsisli sermaye artırımı da Marmaris Altınyunus’un yatırımcılarını zor durumda bırakmamak adına nominal değerden değil TSP’de oluşan piyasa fiyatından yapılmış olup bu açıdan tüm finansman yükünün şirketimiz tarafından karşılandığını da belirtmek isteriz. Bu konuyla bağlantılı olarak sermaye artırım sürecini ve tahsisli sermaye artırımında oluşan fiyatı etkilememek için Marmaris Altınyunus’un sahip olduğu kendi paylarının satışından önce sermaye artırımının tamamlanmasının beklendiğini de ifade etmek isteriz.

Son olarak Talya Otel şirket niteliğini haiz bir tüzel kişilik olmayıp şirketimizin KAP sayfasında “Genel Bilgiler” bölümünde “Bağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ve Finansal Yatırımlar” başlığı altında yer alan şirket listemizde Marmaris Altınyunus yer almaktadır. KAP’ta yer alan şirket listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Koç Holding Yatırımcı İlişkileri

Sayfa 382/397 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •