Sayfa 392/397 İlkİlk ... 292342382390391392393394 ... SonSon
Arama sonucu : 3176 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Extrem bir durum olmazsa yakın zamanda hızlı bir şekilde yükseliş bekliyorum ayces gibi bir hareket.

Bilançoda yeniden değerleme olmayacak ama enflasyon farkı eklenecek bakalım nasıl bir tablo çıkacak ortaya

100 milyon civarı finansal kar gelmeli tahsisliden gelen para vs ile
    Dün bu yazıyı yazarken fiyat 1230 larda idi. Sonrasında neredeyse tavan olacaktı ama bankoff istemedi.

V formasyonu oluştu. Grafiğe göre alım satım yapanlar ikili tepe olabilir diyerek buralardan satış koyması baskı oluşturuyor.

Bekliyoruz bakalım bilanço sonrası veriler güzelleşecek PD/DD ve FK rasyolarına bakıp alanlar için cazip olacaktır bu kadar az lotlu dolaşımlı ve sermayesi çok düşük bir şirket
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

2. Bilanço gelse de karın ağrısından kurtulsak!

3. Otel vs. inşaatı falan durmadığına göre, ya hafta sonu turizm ile ilgili şok bir haber gelecek ya da bilanço ile ilgili birileri pozisyon alıyor!

4.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Tahsisliden gelen para öz kaynaklar hesap grubu içerisinde hisse senedi ihraç primi olarak muhasebeleşecektir.

Hisse satışından gelen para da öz kaynak grubu içerisinde muhasebeleşir ama VUK a göre olağandışı gelir olarak gösterilir beyanda.
    anladigim kadariyla tahssliden gelen para özkaynak olarak kaydedilecek buda pd/dd oranini baya bi asagiya cekecek

5. peki bu enflasyon muhasebesi icin maaltta dahilmi arkadaşlar...okadar msraf yapildi otel icin harcanan para icin yada oteli degerleme gibi bi supriz gelirmi? her iki otel icin...eger degerleme gelirse vede bu degerlemeleride ozkaynaga yansitirlarmi?

6. Ayces'i ekranımdan kaldırdım. Artık dalga geçiyorlar Maalt yatırımcısıyla.

1.1 milyar dolara Ayces, 295 milyon dolara Maalt.

İnsana tüm bildiklerini sorgulatıyorlar...

7.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Ayces'i ekranımdan kaldırdım. Artık dalga geçiyorlar Maalt yatırımcısıyla.

1.1 milyar dolara Ayces, 295 milyon dolara Maalt.

İnsana tüm bildiklerini sorgulatıyorlar...
    Laylow üstad peki ya AYCES in 115 dönümlük arsası ve ÇEŞME PROJESİ?

MAALT ın TALYA OTEL i sadece 15 dönümlük bir alan....

AYCES in ise MARİNA sı bile var....Üstelik MAALT ın diğer otelinin arsası DEVLET ARAZİSİ .....Yani devletten kiralama yani tapu devletin .....

AYCES in piyasa değerinin yükselmesi MAAALT ın da piyasa değerinin yükselmesine yarıyor.....

8.  Alıntı Originally Posted by Salih VURAL Yazıyı Oku
    Laylow üstad peki ya AYCES in 115 dönümlük arsası ve ÇEŞME PROJESİ?

MAALT ın TALYA OTEL i sadece 15 dönümlük bir alan....

AYCES in ise MARİNA sı bile var....Üstelik MAALT ın diğer otelinin arsası DEVLET ARAZİSİ .....Yani devletten kiralama yani tapu devletin .....

AYCES in piyasa değerinin yükselmesi MAAALT ın da piyasa değerinin yükselmesine yarıyor.....
    Benim sayabilcek çok nedenim var ama kısaca arsa değerlemelerine, teşviklere, Divan grubunun en iyi ve özenilen oteli olacağına, oda sayısı vs vs zilyon tane şey sayılabilir.

İşin bide pis tarafı da var Ayces tahtasında ama o bildiğim bana kalsın.

Bu arada ben 5+ yıldır Maalt yatırımcısıyım. Eski otelinden, yıkımından, harfiyatından, kalıplar çakılırken dahil her aşamasında İstanbul’dan kalkıp kontrole gittim. Diğer otel gruplarıyla görüştüm. Antalya gibi uluslararası capital olmuş bir şehir ile Çeşme’yi karşılaştırmak biraz fazla iyimserlik olur. Konumundan ve kongre merkezinden dolayı 4 mevsim full kapasite çalışabilcek bir tesis söz konusu. Divan Talya’nın şehir oteli olarak Türkiye’de rakibi uzun süre olması çok zor…

Maalt Ayces’den 3 kat daha değerli olması gerekirdi. Haklının acelesi yok, bakacaaaz
    Son düzenleme : LayLow; 21-02-2024 saat: 14:41.

Sayfa 392/397 İlkİlk ... 292342382390391392393394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •