Sayfa 300/398 ÝlkÝlk ... 200250290298299300301302310350 ... SonSon
Arama sonucu : 3177 madde; 2,393 - 2,400 arasý.

Konu: MAALT - Marmaris Altýnyunus

1.  Alýntý Originally Posted by akuma Yazýyý Oku
    sizin beklentiniz nedir hisseyi tekrar 90 liraya düþürüp hemen sermaye artýrýmý yapmalarý mý?
    1 sayfa yorum yaptým tamamýna katýlmama sebebiniz nedir?
    Fiyatlamayý belirleyen en önemli etmen dava süreci.
    Ýtirazlarýn devam etmesi halinde istinaf Mah 1 yýl, Danýþtay süreci 2 yýl sürer hemen hemen. Kanýmca yönetim bu süreci öngördüðü için 3 yýllýk bir süre belirledi. Ancak itiraz edilmezse yönetim hemen harekete geçecektir diye düþünüyorum.
    Þuan odaklandýðým tek konu davacý taraflarýn istinaf mahkemesine itiraz edip etmeyecekleri.
    Þahsi görüþümdür ytd.

Emeði geçen herkese teþekkürler.
    Ercan Bey demiþ ya nakit ve nakit benzeri kaynak: Kasada nakit yaklaþýk 115 milyon tl var. Bu aþikar fakat eksik býrakýlan iki husus var. Þöyle ki :
    1. 2016 ve 2017 yýlýnda 15 tl ortalama fiyatla edinilmiþ, yaklaþýk 215.000 bin lot Maalt hissesi var. Yapý Kredi' de saklýyor. Bugün ki karþýlýðý 215 000* 250 tl. Siz hesaplayýn.
    2.Geçen sene Orman Bakanlýðý'ndan satýn aldýðý ç, Marmaris'deki tesisin üst kullaným hakký. 30 sene daha kullaným hakký oldu. Yýllýðý 2, 250 milyon dolardý. Halihazýrdaki kiracý 19 yýllýk sözleþmede, peþin olmak kaydý ile, her sene için 1 milyon dolar ödemiþti. Yani ölüsü 30 milyon dolar olan Marmaris'deki tesis var.
    Bunlar dururken bedelli de neyin nesi! Rus uçaðý düþtükten sonra gelen teþvikleri belki bir kýsým hibeleri daha hesaba katýyorum. Bunlar devletin tüyünü acýtmadan yolma üstadý. Teþviði dibine kadar kulkanmak için azami kredi kullanýmýný tercih edeceklerdir.
    Altýnyunus Çeþme ve Marmaris oteli birbirine denk. Bunun bir de 115 milyon tl si, 215 bin lot Maalt hissesi ve Antalya'nýn göbeðindeki 16, 5 bin metrekare paha biçilmez, bir ucu deniz, diðer ucu þehir merkezi arsasý var. Altýnyunus Çeþme'nin piyasa deðerine bakýn.
    Hem þehir hem deniz oteli olacak. Arsanýn kýyý çizgisi, üstelik mahkeme kararý ile sabit, denizde. Yani iskele yapabilir. 7 yýldýzlý bir otel yapýlacak. Projesi de hazýr.
    Ercan Bey yatýrýmcýyý mý, tahta sahibini mi korumuþ acaba, verdiði cevap sonrasýnda, diye soruyorum.
    O kadar tefarruata yukarýda saydýklarýmý da ekleseydi keþke.

3.  Alýntý Originally Posted by Andrei28 Yazýyý Oku
    Fiyatlamayý belirleyen en önemli etmen dava süreci.
    Ýtirazlarýn devam etmesi halinde istinaf Mah 1 yýl, Danýþtay süreci 2 yýl sürer hemen hemen. Kanýmca yönetim bu süreci öngördüðü için 3 yýllýk bir süre belirledi. Ancak itiraz edilmezse yönetim hemen harekete geçecektir diye düþünüyorum.
    Þuan odaklandýðým tek konu davacý taraflarýn istinaf mahkemesine itiraz edip etmeyecekleri.
    Þahsi görüþümdür ytd.
    Henüz itiraz edilip edilmeyeceði bilinmeden böyle bir yatýrým kararý haberi vermelerini beklemiyorum.
    Bu haberden yapýlacak çýkarým itirazýn olma ihtimalini düþünmüyor olmalarýna daha çok yatkýn..

Þubat sonuna kadar çok þey netleþecek hayýrlýsý bakalým...

4.  Alýntý Originally Posted by akuma Yazýyý Oku
    Henüz itiraz edilip edilmeyeceði bilinmeden böyle bir yatýrým kararý haberi vermelerini beklemiyorum.
    Bu haberden yapýlacak çýkarým itirazýn olma ihtimalini düþünmüyor olmalarýna daha çok yatkýn..

Þubat sonuna kadar çok þey netleþecek hayýrlýsý bakalým...
    Kap açýklamasýna bakarsak kararýn taraflara teblið tarihi 14.01.2021, bu süreye 5günlük e tebligat süresini de eklersek 19.01.2021 teblið tarihi olur. Ýdari yargýda itiraz süresi 30 gün, yani 19.02.2021 tarihine kadar itiraz etme haklarý var. Ýnþ itiraz edilmez, süreç uzamaz da milli servet atýl bir vaziyette beklemeye devam etmez.

5. BENIM HUKUK BILGIM FAZLA DEGIL ZAYIFTIR.
    AMA BIR ARKADAS ISTINAF MAHKEMESI KARARINI DANISTAYA GOTURME DURUMUNDA UZUN SURE BEKLEYECEGINI O YUZDEN DE SIRKET 3 SENE'YI BILEREK ACIKLAMIS.

ISTINAF MAHKEMESININ VERDIGI SU KARARLARA ITIRAZ EDILEMIYORMUS.BEN HANGISINE GIRER YA DA GIRMEZ BILMIYORUM.SIZ BAKARSANIZ SEVINIRIM.BIZIM MAALT ASAGIDAKI MADDELERDEN BIRISINE UYUYORSA ISTINAFI TEMYIZ EDEMEZLER.

istinaf mahkemelerinin aþaðýda sayýlan kararlarý hakkýnda temyiz yoluna baþvurulamaz;

Miktar veya deðeri 25.000 TL’sýný geçmeyen davalara iliþkin kararlar,
    HMK madde 4te gösterilen davalar
    Yargý çevresi içinde bulunan ilk derece mahkemeleri arasýndaki yetki ve görev uyuþmazlýklarýný çözmek için verilen kararlar ile merci tayinine iliþkin kararlar,
    Çekiþmesiz yargý iþlerinde verilen kararlar,
    Soybaðýna iliþkin sonuçlar doðuran davalar hariç olmak üzere, nüfus kayýtlarýnýn düzeltilmesine iliþkin davalarla ilgili kararlar,
    Yargý çevresi içindeki ilk derece mahkemeleri hakimlerinin davayý görmeye hukuki veya fiili engellerinin çýkmasý halinde, davanýn o yargý çevresi içindeki baþka bir mahkemeye nakline iliþkin kararlar,
    Geçici hukuki korumalar hakkýnda verilen kararlara karþý,
    Temyiz kanun yoluna baþvurulamayacaktýr.

HMK '4 TE GOSTERILEN KONULAR

HMK Madde 4
    (1) Sulh hukuk mahkemeleri, dava konusunun deðer veya tutarýna bakýlmaksýzýn;

a) Kiralanan taþýnmazlarýn, 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayýlý Ýcra ve Ýflas Kanununa göre ilamsýz icra yoluyla tahliyesine iliþkin hükümler ayrýk olmak üzere, kira iliþkisinden doðan alacak davalarý da dâhil olmak üzere tüm uyuþmazlýklarý konu alan davalar ile bu davalara karþý açýlan davalarý,

b) Taþýnýr ve taþýnmaz mal veya hakkýn paylaþtýrýlmasýna ve ortaklýðýn giderilmesine iliþkin davalarý,

c) Taþýnýr ve taþýnmaz mallarda, sadece zilyetliðin korunmasýna yönelik olan davalarý,

ç) Bu Kanun ile diðer kanunlarýn, sulh hukuk mahkemesi veya sulh hukuk hâkimini görevlendirdiði davalarý, görürler.

eGER MAALT A-B-C-Ç maddelerýnden býrýsýne gýrýyorsa ýstýnafa temyýz yolu kapalýymýs zaten....

NOT : HUKUK SITESI OYLE DIYOR.BENIM FIKRIM DEGILBUYUK BUYUK YAZAYIMDA SONRA SEN OYLE DEDIN OLMASIN....INTERNET SITESINDEN KOPYALADIM..

býrde býr arkadas hýsse satarak coktan karsýlarla bu sermaye artýsýný ellerýnde 15 tl den hýsseler var demýs...

ben proje fýnansmaný ýcýn kamuoyuna acýkladýklarý yazýda hýsse satarak yapacagýz dýye býr acýklama gormedým. yatýrýmcýlar yuzlerce dava acar sonra yatýrýmcýyý yanýtlmaktan..once ben acarým o davayý.ben okuduguma ýnanýyorum yuzde 40 sermaye artýsý dýyor.o da 140-150 mýlyon eder....yýyorsa yuzlerce dava ýle ugrasmayý goze alsýnlar.
    Son düzenleme : GÖKAY5; 07-02-2021 saat: 22:52.

6.  Alýntý Originally Posted by Yomra Yazýyý Oku
    Emeði geçen herkese teþekkürler.
    Ercan Bey demiþ ya nakit ve nakit benzeri kaynak: Kasada nakit yaklaþýk 115 milyon tl var. Bu aþikar fakat eksik býrakýlan iki husus var. Þöyle ki :
    1. 2016 ve 2017 yýlýnda 15 tl ortalama fiyatla edinilmiþ, yaklaþýk 215.000 bin lot Maalt hissesi var. Yapý Kredi' de saklýyor. Bugün ki karþýlýðý 215 000* 250 tl. Siz hesaplayýn.
    2.Geçen sene Orman Bakanlýðý'ndan satýn aldýðý ç, Marmaris'deki tesisin üst kullaným hakký. 30 sene daha kullaným hakký oldu. Yýllýðý 2, 250 milyon dolardý. Halihazýrdaki kiracý 19 yýllýk sözleþmede, peþin olmak kaydý ile, her sene için 1 milyon dolar ödemiþti. Yani ölüsü 30 milyon dolar olan Marmaris'deki tesis var.
    Bunlar dururken bedelli de neyin nesi! Rus uçaðý düþtükten sonra gelen teþvikleri belki bir kýsým hibeleri daha hesaba katýyorum. Bunlar devletin tüyünü acýtmadan yolma üstadý. Teþviði dibine kadar kulkanmak için azami kredi kullanýmýný tercih edeceklerdir.
    Altýnyunus Çeþme ve Marmaris oteli birbirine denk. Bunun bir de 115 milyon tl si, 215 bin lot Maalt hissesi ve Antalya'nýn göbeðindeki 16, 5 bin metrekare paha biçilmez, bir ucu deniz, diðer ucu þehir merkezi arsasý var. Altýnyunus Çeþme'nin piyasa deðerine bakýn.
    Hem þehir hem deniz oteli olacak. Arsanýn kýyý çizgisi, üstelik mahkeme kararý ile sabit, denizde. Yani iskele yapabilir. 7 yýldýzlý bir otel yapýlacak. Projesi de hazýr.
    Ercan Bey yatýrýmcýyý mý, tahta sahibini mi korumuþ acaba, verdiði cevap sonrasýnda, diye soruyorum.
    O kadar tefarruata yukarýda saydýklarýmý da ekleseydi keþke.
    kusura bakmayýn .hayatýmda boyle sacma sapan býr yorum gormedým..
    ama herkes smmm degýl býlemeyebýlýr.

kasada 115 mýlyon yok... oyle býrseyý soyleyen ýyýce komýk olur.nakýt veya benzerlerýdýr o .nakýt degýl.(cek senet-nakýt vb)
    Onlarý anca ticari hayatta çek ver çek al vade uzat senet ver gibi ticarette kullanýrsýn.ELÝNÝ GUCLENDIRIR TEMINATTA KULLANIRSIN BANKALARDA...CALISANLARA BILE KIDEM TAZMINATI ODERSIN ÇEKLE.......115 mýlyonu sermayeye ekleyemýyorsun ekleyemedýgýn gýbý o 115 mýlyonun býr suru karsýlýgý var býlancoda.Dustunuz mu mesela o karsýlýklarý .Dusunce ne kadar kaldý ?.ýste bu yuzden sermayeye ancak ozkaynak grubu altýndaký kalemlerý ekleyebýlýrsýn.daha günü gelmemýs çekleri senetleri de mý sermayeye ekleyeceksýn. )))))))))))

ölüsü 30 mýlyon dolar olan marmarýsteký tesýs var.e nolucak marmarýsteký tesýsý satacak onun parasýyla mý talya yý yapacak...)))
    devletin tüyünü acýtmadan yolma taktýgý ))) koc holdýng mý devletý acýtmadan devletin tuyunu yoluyor...)))))))))

altýnyunusu var maalttaký arazýlerý var su var bu var..
    yahu muhasebe standartlarýna gore onlarý sermayeye ekleyemýyor.Annca satacak gayrýmenkul satýs karý hesabýna alacak vb vb vb vb
    ayyy ay..

Ben ercan beyýn býlgýsýz olan ama herseyý býldýgýný sanan yatýrýmcýyý aydýnlattýgýný dusundum. cunku yalan soyluyorsa spk teblýglerý geregý hapýs cezasýna kadar uzanan býr yelpaze var....

aman dýyeyým..ýnsanlar karýsýnýn kocasýnýn kýzýnýn parasýný yatýrýyor buraya.....Muhasebe býlmýyorsanýz hýc bulasmayýn bu sermaye arttýrým ýslerýne...

SONRA KENTTE SERMAYE ARTISI OLACAK DEDIGIMDE '' HADI LEN' DIYE OLUMSUZ YAZANLAR KONUSANLAR GIBI BIR ANDA YOK OLUYORLAR ORTADAN....ONCA INSANIN EV ALMA ARABA ALMA HAYALLERI DUSUYOR SUYA..ARDINDAN BAKA KALIYOR..

BURADAKI SERMAYE ARTISININ DA APACIK GORULUYOR KI 1 TL BEDELLE 4 TL 5 TL UZERINDEN PRIMLI OLACAGI TAHMIN EDILIYOR.FÝNANSMANI SAGLARLARSA 3 TL DE OLUR BELKÝ.YOKSA OZKAYNAK GRUBU ALTINDA 220 MILYON VARDA BEN MI GOREMIYORUM..OZYAKNAK GRUBUNA BAKACAKSINIZ SERMAYE ARTISINDA.BASKA YERE BAKMAYACAKSINIZ.ORADA TUTAR YOKSA ISTEDIGI KADAR VARLIKLI OLSUN SIRKET IMKANSIZ...BEDELLIDEN BASKA CARESI YOKTUR.

SIRKETLERIN ELINDE NAKIT YA DA NAKDE CEVRILIR TUTARLARIN OLMASI ONEMLI DEGIL BUNLARIN OZKAYNAK GRUBU ALTINDA ESAS SERMAYEYI ARTTIRACAK HALDE HAZIR OLMASI ASILDIR....E YOK BUNUN OZKAYNAK GRUBUNUN ALTINDA NAKIT..NE YAPACAK?(ENFLASYON DUZELTMESI RAKAMI VAR ORADA AMA O NAKIT DEGILDIR FÝKTÝF DEGERLEME TUTARIDIR.YANI ELLE TUTULMAZ....ELLERINDEKI NAKDI DEGERLEMISLER ENFLASYONA KARSI.SU KADAR DEGERLI DEMISLER .TEKDUZEN MUHASEBE STANDARTINDA O OZKAYNAGA EKLENIR VE SADECE SERMAYEYE EKLENEBILIRDIR.AMA SERMAYEYE EKLEDIGINDE BIR KAYNAK YARATMAZ ,SADECE BILANCODAKI KALEMI YERINDEN OYNATMAKTIR.YANI BANKAYA GIDIP BAKIN BENIM SERMAYEM SU KADAR OLDU VERIN BANA DAHA YUKSEK KREDI DERSENIZ BANKACI KICIYLA GULER CUNKU OYLE BIR TUTAR YOKTUR.)

BI DE ADAMLAR DEMIS YONETIM KURULU KARARIYLA SERMAYE ARTTIRICAM FINANSMANI BOYLE SAGLIYACAGIM DEMIS...YAHU DAHA NE DESIN....

AYNI KENTTE MILLETI DONSUZ KACIRIP ORTADAN KAYBOLANLAR GIBI......BU KADAR MI BENZERLIK OLUR.

7. Ýmar planýnýn iptali davasý idari yargýya görülür ve Danýþtay yolu açýk dava konularýdýr.
    Bu nedenle 19.02.2021 tarihi önemli benim için.Ytd.

8.  Alýntý Originally Posted by GÖKAY5 Yazýyý Oku
    kusura bakmayýn .hayatýmda boyle sacma sapan býr yorum gormedým..
    ama herkes smmm degýl býlemeyebýlýr.

kasada 115 mýlyon yok... oyle býrseyý soyleyen ýyýce komýk olur.nakýt veya benzerlerýdýr o .nakýt degýl.(cek senet-nakýt vb)
    Onlarý anca ticari hayatta çek ver çek al vade uzat senet ver gibi ticarette kullanýrsýn.ELÝNÝ GUCLENDIRIR TEMINATTA KULLANIRSIN BANKALARDA...CALISANLARA BILE KIDEM TAZMINATI ODERSIN ÇEKLE.......115 mýlyonu sermayeye ekleyemýyorsun ekleyemedýgýn gýbý o 115 mýlyonun býr suru karsýlýgý var býlancoda.Dustunuz mu mesela o karsýlýklarý .Dusunce ne kadar kaldý ?.ýste bu yuzden sermayeye ancak ozkaynak grubu altýndaký kalemlerý ekleyebýlýrsýn.daha günü gelmemýs çekleri senetleri de mý sermayeye ekleyeceksýn. )))))))))))

ölüsü 30 mýlyon dolar olan marmarýsteký tesýs var.e nolucak marmarýsteký tesýsý satacak onun parasýyla mý talya yý yapacak...)))
    devletin tüyünü acýtmadan yolma taktýgý ))) koc holdýng mý devletý acýtmadan devletin tuyunu yoluyor...)))))))))

altýnyunusu var maalttaký arazýlerý var su var bu var..
    yahu muhasebe standartlarýna gore onlarý sermayeye ekleyemýyor.Annca satacak gayrýmenkul satýs karý hesabýna alacak vb vb vb vb
    ayyy ay..

Ben ercan beyýn býlgýsýz olan ama herseyý býldýgýný sanan yatýrýmcýyý aydýnlattýgýný dusundum. cunku yalan soyluyorsa spk teblýglerý geregý hapýs cezasýna kadar uzanan býr yelpaze var....

aman dýyeyým..ýnsanlar karýsýnýn kocasýnýn kýzýnýn parasýný yatýrýyor buraya.....Muhasebe býlmýyorsanýz hýc bulasmayýn bu sermaye arttýrým ýslerýne...

SONRA KENTTE SERMAYE ARTISI OLACAK DEDIGIMDE '' HADI LEN' DIYE OLUMSUZ YAZANLAR KONUSANLAR GIBI BIR ANDA YOK OLUYORLAR ORTADAN....ONCA INSANIN EV ALMA ARABA ALMA HAYALLERI DUSUYOR SUYA..ARDINDAN BAKA KALIYOR..

BURADAKI SERMAYE ARTISININ DA APACIK GORULUYOR KI 1 TL BEDELLE 4 TL 5 TL UZERINDEN PRIMLI OLACAGI TAHMIN EDILIYOR.FÝNANSMANI SAGLARLARSA 3 TL DE OLUR BELKÝ.YOKSA OZKAYNAK GRUBU ALTINDA 220 MILYON VARDA BEN MI GOREMIYORUM..OZYAKNAK GRUBUNA BAKACAKSINIZ SERMAYE ARTISINDA.BASKA YERE BAKMAYACAKSINIZ.ORADA TUTAR YOKSA ISTEDIGI KADAR VARLIKLI OLSUN SIRKET IMKANSIZ...BEDELLIDEN BASKA CARESI YOKTUR.

SIRKETLERIN ELINDE NAKIT YA DA NAKDE CEVRILIR TUTARLARIN OLMASI ONEMLI DEGIL BUNLARIN OZKAYNAK GRUBU ALTINDA ESAS SERMAYEYI ARTTIRACAK HALDE HAZIR OLMASI ASILDIR....E YOK BUNUN OZKAYNAK GRUBUNUN ALTINDA NAKIT..NE YAPACAK?(ENFLASYON DUZELTMESI RAKAMI VAR ORADA AMA O NAKIT DEGILDIR FÝKTÝF DEGERLEME TUTARIDIR.YANI ELLE TUTULMAZ....ELLERINDEKI NAKDI DEGERLEMISLER ENFLASYONA KARSI.SU KADAR DEGERLI DEMISLER .TEKDUZEN MUHASEBE STANDARTINDA O OZKAYNAGA EKLENIR VE SADECE SERMAYEYE EKLENEBILIRDIR.AMA SERMAYEYE EKLEDIGINDE BIR KAYNAK YARATMAZ ,SADECE BILANCODAKI KALEMI YERINDEN OYNATMAKTIR.YANI BANKAYA GIDIP BAKIN BENIM SERMAYEM SU KADAR OLDU VERIN BANA DAHA YUKSEK KREDI DERSENIZ BANKACI KICIYLA GULER CUNKU OYLE BIR TUTAR YOKTUR.)

BI DE ADAMLAR DEMIS YONETIM KURULU KARARIYLA SERMAYE ARTTIRICAM FINANSMANI BOYLE SAGLIYACAGIM DEMIS...YAHU DAHA NE DESIN....

AYNI KENTTE MILLETI DONSUZ KACIRIP ORTADAN KAYBOLANLAR GIBI......BU KADAR MI BENZERLIK OLUR.
    Gunaydýn.. Yine de bedelsiz verme olasýlýðý da mevcut.. Kent te de vardý vermedi tamam muhasesebe anlamýnda bir anlamý yok ama yine 1000 lik potansiyeli var verirse piyasa açýsýndan olumlu algýlanýr. Hem bedelli hem bedelsiz combo olur. Gerçi 4000/5000 bedelli de bedelsiz etkisi yaratýr.. Ama dava süreci uzatýrsa iþi tadý kaçar kaðýdýn..
    Benim anladýðým þu... Diðer oteli falan göz önüne almayýn.. Koç diyor ki bir tane otel yapacaðým maliyeti de 50 milyon dolar.. Bana ortak oluyor musunuz diyor? (inþaat maliyeti açýsýndan çok yüksek bir deðer.. Normalde oda baþý 20 bin dolar gibi bir inþaat maliyeti vardýr bir otelin) Ya çok lüks olacak ya da çok odalý olacak..17 bin oda falan m2 baþýna da 5 yýldýzlý bir otel 700/800 dolar.. Oda baþý 20 /24 m2 olsa ayný maliyete geliyor. Bu yatýrým çok fazla kýsaca...Talya otelinin konumunu da bilmiyorum hiç gitmedim oralara, ama dünya kadar para yatýrdýk bu da benim saçmalýðým..
    Sanýrým çok lüks, oda fiyatlarý herhalde dudak uçuklatan cinsten olur.. Davos gibi devlet baþkanlarý gelir konaklar.
    Ya da bu kadar maliyette bir abidik gubidiklik var..
    http://www.tuyed.org.tr/bir-otel-kaca-mal-oluyor/

Sayfa 300/398 ÝlkÝlk ... 200250290298299300301302310350 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •