Sayfa 383/397 İlkİlk ... 283333373381382383384385393 ... SonSon
Arama sonucu : 3176 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Ayrıca, Antalya’da yapım süreci devam eden Divan Talya otelinin finansmanını sağlamak için şirketimize yapılan tahsisli sermaye artırımı da Marmaris Altınyunus’un yatırımcılarını zor durumda bırakmamak adına nominal değerden değil TSP’de oluşan piyasa fiyatından yapılmış olup bu açıdan tüm finansman yükünün şirketimiz tarafından karşılandığını da belirtmek isteriz. Bu konuyla bağlantılı olarak sermaye artırım sürecini ve tahsisli sermaye artırımında oluşan fiyatı etkilememek için Marmaris Altınyunus’un sahip olduğu kendi paylarının satışından önce sermaye artırımının tamamlanmasının beklendiğini de ifade etmek isteriz.
     Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Adamlar dürüst davranıp beher paya 826 TL den parayı koydu.
    Öncesinde bu lotları satarak daha düşük fiyattan da alabilirdi. 700 den alsa 1.700 bin lot yapardı yaklaşık.
    Sattığı da yanına kar kalırdı.

Ayrıca fiyatı şişirip de satabilirlerdi daha yükseklerden.

Bence iyi zamanlama, alıcı bulunur 900 üzerinde
    Dediğim gibi adamlar gayet dürüst davrandılar. Sayın Laylow un mailinde ki cevap da bunu kanıtlıyor.

900 üzerinde alıcı bulunur demiştim ama yanıldım piyasa malesef iştahsız. Bu ortamda piyasada satılması zor bu kadar lotun.

827 TL altında satış yapmayacaklarını düşünüyorum lakin fiyat onun da altına inebilir mevcut iştahsızlık artarsa.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

2.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Dediğim gibi adamlar gayet dürüst davrandılar. Sayın Laylow un mailinde ki cevap da bunu kanıtlıyor.

900 üzerinde alıcı bulunur demiştim ama yanıldım piyasa malesef iştahsız. Bu ortamda piyasada satılması zor bu kadar lotun.

827 TL altında satış yapmayacaklarını düşünüyorum lakin fiyat onun da altına inebilir mevcut iştahsızlık artarsa.
    O fiyatlara gelirsek de şirketin değerini bilen biz 3-5 destek atarız artık. Koç’lar bizden daha iyi hesaplamışlardır sanırım

3. Bilançoda sermayeye eklenmesine mevzuatın izin verdiği fonların bulunması hâlinde, bu fonlar sermayeye dönüştürülmeden, sermaye taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılamaz. Hem bu fonların sermayeye dönüştürülmesi hem de aynı zamanda ve aynı oranda sermayenin taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılabilir. Artırım genel kurul veya yönetim kurulu kararının ve esas sözleşmenin ilgili maddelerinin değişik şeklinin tescili ile kesinleşir. Tescil ile o anda mevcut pay sahipleri mevcut paylarının sermayeye oranına göre bedelsiz payları kendiliğinden iktisap ederler. Bedelsiz paylar üzerindeki hak kaldırılamaz ve sınırlandırılamaz; bu haktan vazgeçilemez.
    TTK MADDE 462 3.fıkra .SPK bu maddeye aykırı davranarak bedelli sermaye artırımına onay verebiliyor ancak açılacak bir dava olursa bedelli sermaye artışının iptali sağlanabilir.YTD

4. MAALT ... Satışına karar verilen 260.000 lot hisseden dört günde satılan lot 72.387 lot, kalan 187.613 lot.

Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Size Koç Holding Yatırımcı İlişkileri maillerimi paylaşıyorum:

Merhaba,

Öncelikle bu maili Divan Talya yatırımcı ilişkilerine değil de size göndermemim nedeni Divan Talya Yatırımcı İlişkilerinin yetersiz ve vasıfsız olmasından dolayıdır. Mailin içinde bahsedeceğim konular da Divan Talya’nın vasıfsız kişilerce yönetilmesinin sonucudur.

Yaklaşık 5+ senedir Antalya Talya(Maalt) otelinizin borsaya kote olan kısmından ortaklığımı sürdürüyorum. Yatırım tarzımın dışında olmasına rağmen her mt2sinin değerini özenle hesapladığım için bir çok volatil hareketlerle beraber bu noktaya kadar ortaklığımı kararlılıkla devam ettirdim fakat geldiğimiz güncel durumda artık yapılan işlemler Koç Holding çatısının altındaki bir şirketten çok uzak hareket etmekte. Tahsislide 1 sene hisse satışı söz konusu olmazken şirketin tahsisli öncesi aldığı payları hiçbir satış kademesi göz etmeksizin tabanlara kadar satış koyarak satış yapması sizce ne kadar doğru? Madem satılma planı vardı, neden hissenin alıcısı varken yapılmadı? Şirket bu satılan payları sermayede kullanıcak bile olsa bunun bir düzen içinde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar beceriksizce, ısrarla, alıcısı olmamasına rağmen neden satış yapılıyor? Bunu yapan Koç Holding grubu dışında bir şirket olsaydı bu maili atıyor olacağımı sanmıyorum. Biz yatırımcılarınız olarak üzüntü ve hayretle karışık duygularla izliyoruz.

Tüm bunlara ek olarak internet sitenizde şirketlerinizin içinde Talya Otel bulunmamakta, bunun da nedenini söyler misiniz?

Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Sayın Güler,

Öncelikle Topluluğumuza ve şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Mesajınızda paylaştığınız konularla ilgili olarak özellikle belirtmek isteriz ki yapılan satış işlemi bir ana ortak satışı olmayıp tüm hissedarların sahip olduğu Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş.’nin (Marmaris Altınyunus) 2016 ve 2018 yıllarında geri aldığı kendi paylarının borsada satışıdır ve söz konusu satıştan elde edilen gelirlerin, bağlı ortaklığımız Marmaris Altınyunus’un Antalya’daki Divan Talya Oteli’nin yapımı ve konferans merkezinin yenilenmesi ile işletme sermayesinde kullanılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Antalya’da yapım süreci devam eden Divan Talya otelinin finansmanını sağlamak için şirketimize yapılan tahsisli sermaye artırımı da Marmaris Altınyunus’un yatırımcılarını zor durumda bırakmamak adına nominal değerden değil TSP’de oluşan piyasa fiyatından yapılmış olup bu açıdan tüm finansman yükünün şirketimiz tarafından karşılandığını da belirtmek isteriz. Bu konuyla bağlantılı olarak sermaye artırım sürecini ve tahsisli sermaye artırımında oluşan fiyatı etkilememek için Marmaris Altınyunus’un sahip olduğu kendi paylarının satışından önce sermaye artırımının tamamlanmasının beklendiğini de ifade etmek isteriz.

Son olarak Talya Otel şirket niteliğini haiz bir tüzel kişilik olmayıp şirketimizin KAP sayfasında “Genel Bilgiler” bölümünde “Bağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ve Finansal Yatırımlar” başlığı altında yer alan şirket listemizde Marmaris Altınyunus yer almaktadır. KAP’ta yer alan şirket listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Koç Holding Yatırımcı İlişkileri
    Kardeş emeğin için teşekkürler,
    Şu hususu da yazsanız iyi olurdu sığ olan bu tahtada bu kadar lotun satilmasi hem hisse fiyatıni çok düşürecek buda hem şirketin hemde bireysel ortakların zarar etmesine sebep olacaktır.
    Blok olarak kurumsal alıcı bulunmasi yolunun secilmesi yöntemi saglanabikirdi,yada özel emirle koç ailesi alabilir di.
    Yeni bir maille durumu iletirseniz memmun oluruz siz baslattiniz devamını da sizin yapmanız daha uygun olur düşüncesiyle,
    Sagliklar

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş emeğin için teşekkürler,
    Şu hususu da yazsanız iyi olurdu sığ olan bu tahtada bu kadar lotun satilmasi hem hisse fiyatıni çok düşürecek buda hem şirketin hemde bireysel ortakların zarar etmesine sebep olacaktır.
    Blok olarak kurumsal alıcı bulunmasi yolunun secilmesi yöntemi saglanabikirdi,yada özel emirle koç ailesi alabilir di.
    Yeni bir maille durumu iletirseniz memmun oluruz siz baslattiniz devamını da sizin yapmanız daha uygun olur düşüncesiyle,
    Sagliklar

Ne demek… Aslında yazdığım mailde ana tema sizin söylediklerinizin etrafında dönüyor. Ben bu maillerine cevap olarak:

Merhaba,

Eksik husus şu: Talya otelin şirket olarak adının geçmesinin mümkün olmadığını maddesininde mutabıkız. Marmaris Altınyunyus şirketi niçin listede yok ve satıştaki acele neden? Otel açılışına kadar azar azar ve piyasa fiyatı üzerinden tesir oluşturmadan satmak da mümkünken. Tekrardan altını çiziyorum. Yapılan satış çok amatör ve piyasa bozucu şeklinde yapılıyor.

Teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Yazdım. Eğer cevap gelirse sizin söylediklerinizi de altını çizerekten iletirim.

7. Benim ekstradan kafama en çok takılan durum, aralıksız, amatörce satılması.

Neden bu telaş, acele????

Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Benim ekstradan kafama en çok takılan durum, aralıksız, amatörce satılması.

Neden bu telaş, acele????
    Kardeş sabredemedin bende bugün uzun bir mail attım ,
    Kısaca hissenin sığ olduğu bu kadar satisin gerek şirket gerek bireysel yatırımcıları 3 günlük durumda da anlaşılacağı üzere zarara ugratacatagi,
    Satışın kurumsal,bireysel veya koç ailesi üyelerine özel emirle tahsisli fiyattan aşağı olmaması gerektiği,
    Piyasada satılan alsa bunun en azından tahsisli fiyattan aşağı olmaması gerektiği,
    Hisse satış kararından vazgeçilmesi gerektiği hususunun yönetim kurulunda görüşülmesi ile karardan dönülmesi hususunu belirttim.
    Sagliklar

Sayfa 383/397 İlkİlk ... 283333373381382383384385393 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •