Sayfa 298/398 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon
Arama sonucu : 3178 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Davacı taraf istinafa giderse iş uzar, sıkıntı olur. İstinafa gidilmezse yönetim kurulu hemen harekete geçer diye düşünüyorum.
    kardeşim dediginiz dava hangi konu ile ilgili

2.  Alıntı Originally Posted by akuma Yazıyı Oku
    Dava ile ilgili sıkıntı olsa yatırım kararı haberini rakamlarla birlikte bu kadar detaylı sunup hisseyi tavan tavan götürmezlerdi diye düşünüyorum.

BND-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirket neden 3 sene süre koydu sizce?

3.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Şirket neden 3 sene süre koydu sizce?
    3 seneyi inşaatı düşünerek verdiler bunun izni var, satınalması var yıkımı var v.s. Pandemiyi de hesaba katmış olabilirler yavaşlama yapabileceği düşüncesiyle...İlk etapta eldeki nakiti kullanacaklarını belirtmeleri mümkün olan bedelsizi önceden verebileceklerini gösteriyor bence bunu da satınalma gibi ilk yapılacak işlerde kullanacaklar eğer yetmezse bedelli de ilave edebilirler tabi..

Buradan benim anladığım, bahsi geçen parayı hemen 2-3 ayda, tamamını bedelli+bedelsiz sermaye artırımı yaparak vermeyecekler büyük bölümü kredi vs olacak zaten..

Güzel kazanç için bu kağıtta bu 3 yılı da göze alarak beklemek gerek. O zamana kadar bu testi çok su kaldırır.

Bardağın dolu tarafında neler var;

1-İstediklerinde güzel yükselişler yapabilecekleri bir tahta var hantal bir kağıt değil... Olası haberlere güzel tepkiler gelecektir.

2- Aşı ile ilgili her olumlu gelişmede hareket gelir,

3- Otel ve süreçle ilgili her olumlu haberde hareket gelir,

4- Turizm ile ilgili her olumlu gelişmede hareket gelir,

Bardağın boş tarafında neler var;

1- Sert çıktı sert düşer, geçmişi de tekrar ederse 300 zirve miydi acaba düşüncesi,

2- Sanırım karşı dava süreci ile ilgili halen birkaç gün var acaba olumsuz bir durum mu var da yükseliş durdu korkusu,

3- Bedelsiz öyle 15-20 kat değil de 8-9 kat gelirse fiyasko olur beklentisi (ki bence bu olumlu alınmalı aslında hiç yoktan iyidir, 2 kat verenler bile ciddi tepki veriyor)

4- Brüt ve tek fiyat böyle sığ bir tahtada çok korkutucu görünüyor, bitmesi beklenebilir bitene kadar da ne olur muamma...

Bu gibi düşünceler süreci uzatsa da sürekli bir beklenti olması ve olumluların baskın gelmesi durumunda süre uzadıkça kağıdın gelebileceği fiyatlar daha tatminkar olabilir...
    Son düzenleme : akuma; 03-02-2021 saat: 09:53.

4. Merkonun ayak seslerı

Alıntı Originally Posted by gökay5 Yazıyı Oku
    degerlı enıgma

bılancoda nakıt ve benzerlerı 115 mılyon gozukebılır...
    Sermaye artısı ozkaynak hesabından sermaye artısına ızın verılen kalemlerden yapılır.
    Ozkaynak hesabının altında sermayeye eklenebılır kalemlerden bahsettım ben.

Yoksa nakıt ve benzerlerı 116 mılyon elbette ama onların hepsı sermayeye eklenemıyor.

Zaten yazdıgım gıbı kayıtlı sermaye tavanı 50 mılyon.bu rakamı sermaye artısı ıle asamıyor%900-1000 su an ıtıbarıyla en fazla yapabılecegı sermaye artısıdır kanunen..(tek ıstısnası var 1 defalıgına kayıtlı sermaye tavanını asar .asarsa o artık yenı kayıtlı sermaye tavanı olur.o da 1 defalıgına.ben acıklama ıstedım yanıtlamazlarsa holdıng denetcılerıne yazacagım.onu da yanıtlamazlarsa spk'ya yazacagım)

arkadaşlar
    şirkete daha önce yazdığımı ve cevap beklediğimi söylemiştim. Az önce şirket yönetim kurulu adına mali işler müdürü şahsen yazılı olarak cevap verdi.
    Hiç ummadığım bir cevap vererek esasında ne yapacaklarını hiç hava deliği bırakmadan yazmış.

Boş bir anımda telefondan diğer resmi adresime gelen maili kopyalayıp yazacağım...

şimdilik şunu soylıyeyım....kayıtlı sermaye tavanını asmadan yuksek bedellı bedelsız yapabılıyormussunuz... 1 tl nomınal hısse ıcın 10 tl ısteyecekler mesela....sermaye 40 mılyona cıkıyor mesela ama 1 tl ıcın 10 lıra ısteyerek ıstedıklerı parayı topluyorlar...ondan kayıtlı sermayeyı arttırmamıslar....

Merko gıda !!!!!!!!!!!!!!!!

5.  Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    arkadaşlar
    şirkete daha önce yazdığımı ve cevap beklediğimi söylemiştim. Az önce şirket yönetim kurulu adına mali işler müdürü şahsen yazılı olarak cevap verdi.
    Hiç ummadığım bir cevap vererek esasında ne yapacaklarını hiç hava deliği bırakmadan yazmış.

Boş bir anımda telefondan diğer resmi adresime gelen maili kopyalayıp yazacağım...

şimdilik şunu soylıyeyım....kayıtlı sermaye tavanını asmadan yuksek bedellı bedelsız yapabılıyormussunuz... 1 tl nomınal hısse ıcın 10 tl ısteyecekler mesela....sermaye 40 mılyona cıkıyor mesela ama 1 tl ıcın 10 lıra ısteyerek ıstedıklerı parayı topluyorlar...ondan kayıtlı sermayeyı arttırmamıslar....

Merko gıda !!!!!!!!!!!!!!!!
    gelişme güzel de merkoyla tost yapmanızın sebebi nedir?

6.  Alıntı Originally Posted by akuma Yazıyı Oku
    gelişme güzel de merkoyla tost yapmanızın sebebi nedir?
    merkodakı sermaye arttırım seklıne bakarsanız anlasılıyor.

1 tl ıcın ne kadar ıstemıs merko ..o bakımdan..

Maalt 1 tl ıcın ne ısterse ıstesın...ısterse 10 lıra ıstesın...BEN SIMDI FIYATLAMANIN NEDEN YUKARILARA DOGRU ANIDEN CIKTIGINI ANLIYORUM.....sonucta sermaye arttırımına gıdıyorum ve bu 140-150 mılyon olarak sırket malı ısler muduru tarafından gelen acıklamayla okeylendı..

Ben buna bakıyorum.....

Malı ısler muduru bırde koc holdıng denetcılerını maılıne eklemıs cc yapmıs...

Yoksa adam neden yarım saat kayıtlı sermayeyı asmadan da yuksek oranda sermaye arttırımı yapılıyor dıye acıklama yapsın durduk yerde..

SÖZÜN ÖZÜ 1 TL NOMINAL FIYATTAN RUCHANLAR 5 TL OLARAK KULLANDIRILMAK UZERE SERMAYEMI YUZDE 500 ARTTIRIYORUM DEDIGINDE ISTEDIGI PARAYI TOPLAYACAK AMA KAYITLI SERMAYE TAVANI ASILMAMIS OLACAK...
    LOTLARI ARTTIRDIM CEVAP GELDIGINDEN BERI......

7. Hadi inşallah diyelim,

Bendeki lot miktarı yeterli, totem yaptım maliyet değişmesin diye de ilave yapmıyorum

8. arkadaslar soz vermıstım gun ıcerısınde aksama şirketten gelen maılı yazacagıma dair..iste gelen mail..sermaye artışı kesin ama ne zaman yapılacağını net soylemıyorlar..

Gökay Bey merhaba,

Malinizle ilgili olarak Şirketimizce yapılan bilgilendirmeyi aşağıda dikkatinize sunuyorum.

Saygılarımızla,

Ercan MEKİK

Gökay Bey merhaba,

Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

25.01.2021 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamaya konu olan Yönetim Kurulu Kararı, 2021 yılında sona erecek olan kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin, düzenlemelerin imkan verdiği 5 yıllık süre için uzatılması ile ilgili olarak alınmış rutin bir karardır. Nitekim daha önce de esas sözleşmede öngörülen süre dolduğunda benzer değişiklikler yapılmış olup, son değişiklik 2017 yılında genel kurulda onaylanmıştı.

22.01.2021 tarihinde yapmış olduğumuz Divan Talya Otelimizin yatırımı ile ilgili özel durum açıklamasında ise;

- Toplam 50 milyon ABD Doları olarak öngörülen söz konusu yatırımın yaklaşık 3 yıl içerisinde tamamlanacağı

- Yatırımın finansmanı için ilk etapta Şirketin mevcut nakit ve nakit benzeri varlıklarının kullanılmasının öngörülmekte olduğu,

- Diğer finansman kaynaklarının kullanım şekli, zamanlaması ve tutarları hakkında bu aşamada alınmış bir karar bulunmadığı,

- Öngörülen finansman yapısını piyasa koşullarına ve yatırım sürecine bağlı olarak değişebileceği bilgisi paylaşılmıştır.

Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere üç yıl sürmesi beklenen yatırımda Şirketin mevcut nakit ve nakit benzeri varlıkları kullanılacak; bu kaynakların yetersiz kaldığı noktada sermaye artırımı gündeme gelecektir.

Halihazırda Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanı 50 milyon TL olup, bu tavan içinde nominal değer üzerinden yapılacak sermaye arıtımında yaklaşık 44 milyon TL tutarında bir fon toplanabilecektir. Ancak sermaye artırımının nominal değer üzerinden yapılması zorunlu olmadığından, primli fiyat ile artırım yapılması da mümkündür. Bu kapsamda daha önce de piyasamızda çok sayıda uygulama örneği bulunan primli fiyattan sermaye artırımı yapılması durumunda, kayıtlı sermaye tavanını artırmadan dahi yatırım için gereken tutarda fon toplanması mümkün olabilecektir. Örneğin 1 TL nominal değerli bir pay için yeni pay alma hakkının primli olarak 5 TL üzerinden kullandırılması halinde toplanabilecek fon miktarı 220 milyon TL’na ulaşabilecektir.
    (ADAMLAR YONTEMI BELIRLEMISLER BILE.. BU ORNEGI BOSUNA VERMEZLER)

Yukarıdaki açıklamalardan görüleceği üzere, henüz yatırımla ilgili finansman kaynaklarının zamanlaması ve tutarlarının netleşmemiş olup, ihtiyaç duyulması halinde mevcut tavan içinde kalarak 22 Ocak 2021 tarihli açıklamamızda belirtilen tutarlarda fon temin edilmesi mümkün bulunmaktadır.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,â€

Sayfa 298/398 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •